OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Mayorka

Mayorka’nın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Palma de Mallorca   Mayorka, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Ağır yabancı gezginlerin trafiğine ve lüks sağlık merkezlerine özgü olmasına rağmen, Mayorka kendine özgü kültürel atmosferini korumayı başardı. Uzun yıllar tatil köyünün ana sembolü değirmenlerdir. Ada, topraklarına dağılmış yaklaşık iki değirmene ev sahipliği yapıyor. Un değirmeni olarak su değirmeni var. Yaklaşık 300 değirmen tamamen restore edilmiş ve yenilenmiştir ve şu anda çalışır durumdadır.
  Mallorca adasında, tüm aile için geniş bir eğlence yelpazesi var. Burada ondan fazla eğlence parkı var. Santa Ponsa beldesinde Jungle Parc bulunur - aktif ve aşırı eğlencenin hayranları için harika bir yer. Bu, … Açık
Ada, neredeyse her ay orada düzenlenen orijinal ulusal bayramlar ve festivaller açısından zengindir. Sant Pere Festivali özgün ve eşsiz bir festivaldir. Balıkçı koruyucusuna adanmıştır. Balıkçılık hala yerel halkın ana el sanatlarından biridir. Birkaç yüzyıl önce deniz ürünleri yerel halkın yaşamasını sağlamak için tek şansıydı. O zamandan beri bu, adanın her kentinin balıkçı koruyucusunu onurlandırmak ve tedavi etmek, koruyucunun onuruna şenlikli geçit törenleri ve parlak performanslar düzenlemek için kurulmuş bir gelenek.
Seramik üretimi bir başka ilginç etnik zanaattır. Bu tekne de kendi ulusal festivaline sahiptir. Ölçek fuarı ve seramik ürünleri satışı 30 Haziran’da Marratxi şehrinde gerçekleştirilmektedir. Ortaçağda şehir seramikçileriyle ünlüdür. O zamandan beri yerel üretimin seramik ürünlerinin en yüksek kalitede ve nihai güzellikte olduğu düşünülmektedir. Birçok turist fuarı, seramik eşyaların üstün güzelliğini görmek ve keyfini çıkarmak için bir sergi olarak ziyaret ediyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Mayorka’nın etnik mutfağı, adil bir şekilde dünyanın en özenli yemeklerinden biri olarak kabul edilir. Yerel aşçıların her gastronomi yaratımı gerçek bir başyapıttır ve dünyadaki tüm gurmeler cazibesine yol … Açık
Verge del Carme Festivali turistler için de büyük ilgi görecek. Temmuz ayında gerçekleşir ve çeşitli heyecan verici eğlenceli etkinlikler gerçekleştirir. Şehir dolgu geçit törenleri için kurulmuş bir yerdir ve büyük açık hava sahneleri ünlü müzisyenler ve thespians ile doludur. Gastronomi turizmi meraklıları Şarap Festivali sırasında Mayorka’yı sevecekler. Her şehir festival geleneğini orijinal geleneklere göre kutluyor. Festivalin her şehirde sonsuz özelliği bol miktarda şaşırtıcı şarap ve lezzetli ikramlardır.
La Seu desde Plaza de la reina Mayorka’nın birçok şehri St. Bartholomew Günü’nü veya Sant Bartomeu’nun Fiesta’sını kutluyor. Çin fenerleri Festivali Alcudia’da kutlanmaktadır. Etkinliğin en eşsiz ve eşsiz ulusal festival olduğu düşünülmektedir. Şehrin eski mahallesinin sokakları ölçekli geçit törenini görüyor. Geçit törenine katılan tüm çocukların el yapımı fenerleri olmalıdır. Bunlar genellikle kavun veya karpuzdan yapılır, ancak çocukların fantezisi genellikle bu fener icatlarının çok ötesine geçer.
  Mayorka’nın cazibe merkezlerinin ana noktaları, paha biçilmez mimari yerler ve eşsiz doğal cazibe merkezleridir. En önemli tarihi dönüm noktası Palma Katedrali’dir. İnşaatı 13. yüzyılda gerçekleşti. Bugün … Açık
  Mayorka’nın festival hayatında göze çarpan bir olay, tarihleri Paskalya tarihine bağlı olarak değişen, ancak genellikle etkinlik ortada gerçekleşen Sa Rueta (veya İspanyolca’da ’son günler’ anlamına gelen Darrers Dies) karnavalıdır. veya Şubat ayı sonlarında. En büyük etkinlikler Mallorca’nın başkenti Palma’da yapılır, ancak karnaval takımadaların büyük şehirlerinde her yerde gerçekleşir. Mekanlar (yani şehirlerin merkezi sokakları) güzel dekore edilmiş, renkli alaylar içinden geçiyor, ziyaretçiler için eğlenceli yarışmalar ve oyunlar düzenleniyor. Festivaller sırasında kimse burada sıkılmayacak.
Cala Fornells Mayıs ayının başında, Moler i Cristians renkli festivali, Moler ve Hıristiyanlar gibi giyinmiş insanlar arasındaki savaşlar da dahil olmak üzere Soller’de düzenlenir. Olay, bilindiği gibi İspanya kültüründen Araplar ve Hıristiyanlar olarak eşit şekilde etkilenen İspanyol tarihine saygı gösteriyor. Tiyatro performanslarına ek olarak, seyirci havai fişeklerin, kostüm geçit törenlerinin yanı sıra müzik ve dans programının da tadını çıkaracak. Adada popüler bir tatil, adanın küçük köylerinde Ocak ayı ortasında düzenlenen St. Anthony’nin onuruna verilen gündür. Küçük kasaba ve köylerde tarıma özel önem verilir, yerleşim yerleri hayvanların ve el sanatlarının patronunun onuruna kutlamayı kaçıramaz. Şu anda, kostümlü geçit törenleri, yerli halk ve Mallorca’nın konukları sıcak İspanyol müziğine dans ediyorlar.
  Mayorka misafirlerine çeşitli eğlencelerle davranır: mükemmel eğlence tesisleri, plajlar ve su parkları, bol yürüyüş ve bisiklet alanları, farklı spor merkezleri ve alanları, zengin alışveriş merkezleri ve … Açık
Takımadalarının başkentinde yaz gündönümü arifesinde (23-24 Haziran) düzenlenen Nit del Foc’a, festival takvimindeki en önemli etkinliklerden biri olan büyük havai fişekler ve muhteşem ateş gösterileri eşlik ediyor Mallorca. Gizemi ile büyüleyici Parc de la Mar’da şaşırtıcı yangın çeşmeleri kurulur. Mayıs ortalarında, ortaçağ atmosferi ile ünlü Capdepera, adanın en popüler el sanatları fuarlarından birine ev sahipliği yapıyor. Pazarı ziyaret etmek, geleneksel yemekleri tadarak, halk müziğinin ve dansın tadını çıkararak yerel kültürü deneyimlemek için harika bir fırsattır. Kesinlikle size Mallorca’da büyük zaman hatırlatacak benzersiz bir yerel zanaatkar hatıra satın almalısınız.
Mallorca Mallorca, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz’in genişliğinde seyreden en iyi gemilerin iki sergisine ev sahipliği yapıyor. İlki Palma Boat Show olarak adlandırılır ve Palma’da gerçekleşir. Nisan ayının sonunda Mayorka’nın başkenti pitoresk Limanda gerçekleşir. Ayrıca, sergilerden sonra lüks gemilere de binebilirsiniz. Haziran başında sergi, festivalin ziyaretçilerine muhteşem yatların sunulduğu Adriano limanında gerçekleşiyor. Ağustos ayının başında burada eşit derecede renkli bir etkinlik düzenleniyor - yelken dünyasının en önemli olaylarından biri olan Regata Copa del Rey. Festivale her yıl Kraliyet ailesi katılır, üyeleri yarışlara katılan lüks yatlardan birinin kontrolünde görülebilir. Regatta, adanın başkentinin pitoresk limanında başlar.
  1. Adadaki turizm sezonunun sıcaklığı temmuzun başından eylül ortasına kadar kabul edilir. Bu dönem, gezginleri plaj dinlenmeye ayarlayan sıcak güneşli havalara sahiptir. Yağmur mevsimi Eylül sonundan Kasım ayına … Açık
Mallorca’da birçok müzik festivali var, bunların çoğu yaz aylarında, turizm sezonunun ortasında gerçekleşiyor. Adanın merkezinde bulunan İnka’nın merkezi sokaklarında Temmuz ayında romantik caz dinleyebilirsiniz. La Puebla da bu türü seviyor, sıcak Ağustos’un başında müzik konserleri düzenleniyor (Sa Pobla Caz Festivali). Her iki etkinliği de tamamen ücretsiz olarak ziyaret edebileceğinizi belirtmek gerekir. Mayıs ayının başlarında Deia’da, özellikle Son Marroig Müzesi’nde düzenlenen Deià Uluslararası Müzik Festivali daha az ilginç değil. Tüm tezahürlerinde klasik müziğe adanmıştır ve yaz sezonunda hafta sonları senfonik müzik konserleri dinleyebilirsiniz.
Palma de Mallorca, the capital of the spanish island of Mallorcф Deià Uluslararası Müzik Festivali’ne ek olarak, ada klasik müziğe adanmış dört festivale daha ev sahipliği yapıyor. Mallorca’nın başkentinde yer alan Bellver Kalesi, şehrin ana cazibe merkezlerinden biridir, yaz aylarında yüzlerce maestros ve müzik grubu performansına ev sahipliği yapar, Ağustos ayında Monasterio La Cartuja’daki Valdemosa’da düzenlenen festival turistler için de ilginç. Festival, sadece klasik müziği değil, aynı zamanda modern işlemede klasikleri de dinleyebileceğiniz Chopin Klasik Müzik Festivali olarak adlandırılıyor. Başka bir festival Ağustos ayında Pollenca’da (mekânlar kentin kültür kurumlarıdır), Ekim ayının başlarında Porte de Soller’de yapılır ve piyano müziğine adanmıştır.
Mayorka - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Mayorka ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Mayorka kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Alaró' Balearic Islands, 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Bellver' Balearic Islands, 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santueri' Balearic Islands, 30.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Bendinat' Balearic Islands, 30.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Amer' Balearic Islands, 41.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Capdepera' Balearic Islands, 44.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Cabrera' Balearic Islands, 53.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Mayorka’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

28.01.2023

Fotoğraflarla Mayorka’nın Renkleri

Mayorka Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Mayorka’nın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Mayorka’nın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Mayorka’nın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Mayorka’nın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018