OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Lloret de Mar

Lloret de Mar’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Lloret de Mar coastline   Lloret de Mar, çok güzel gelenekleri ve dost canlısı insanları ile muhteşem bir şehirdir. Turistleri sadece ilgi çekici yerlerle değil, aynı zamanda özel bir atmosferle büyüledi. Yıl boyunca, yerli halk ulusal geleneklere adanmış birçok ilginç tatil ve festival düzenler. Pitoresk kasaba, dans grupları ve birçok ülkeden gelen sanatçıların katıldığı Uluslararası Folklor Festivali için sık sık ziyaret edilen bir mekandır. Festival konukları güzel müzikal performansların, sanat ve el sanat sergilerinin yanı sıra büyüleyici atölyelerin ve gastronomik eğlencenin tadını çıkarabilirler. Bu tür kutlamaların zorunlu bir özelliği ateşli flamenko gösterileridir. Herkes geleneksel İspanyol dansını koreografların rehberliğinde öğrenebilir.
  Popüler İspanyol tatil beldesinde çocuklu turistler için çok ilginç eğlence var. Su atraksiyonu hayranları birinci sınıf su parkı “Su Dünyası” nı beğeneceklerdir. Bu su parkı açık havada ve topraklarında, biri … Açık
Şehrin takvimindeki ana kutlamalardan biri, koruyucu aziz Santa Cristina’ya adanmış Fiesta Patronal. Üç günlük etkinlik genellikle Temmuz ayı sonlarında yapılır. Ciddi alaylar, aziz adını taşıyan bir şapelde yapılır ve ana eğlence eylemi merkez meydanda düzenlenir. Dansçılar burada tatilin ayrılmaz bir sembolü haline gelen geleneksel dans “les almorratxes” i gerçekleştiriyorlar.
Dansın performansı için başvuranlar tüm yıl boyunca seçilir. Her iki cinsiyetten sadece en iyi yerel dansçılar gösteriye katılıyor. Dansın kendisi ilk önce Ortaçağ’da yapıldı ve şimdi ulusal kültürün önemli bir simgesi. Tatilin son gününde, geleneksel Rega S’Amorra Amorra, Santa Cristina plajında düzenlenir. Olay tarihinin 19. yüzyılda kökleri vardır. O zamanlar sıradan balıkçı teknelerinde yarışlar yapıldı ve şimdi en güzel ve çeşitli gemiler özellikle onlar için seçildi. Lloret de Mar sakinleri için Fiesta Patronal, yılın en önemli etkinliklerinden biri, bu yüzden hazırlıklarını aylar alıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tatil beldesindeki sayısız restoran arasında çeşitli mutfaklardan gastronomik tesisler yer almaktadır. Gezginler Orient Express’i diğer popüler restoranlardan tercih ediyorlar. Bu kuruluş, küresel ya da füzyon … Açık
Bu tür kutlamaların hayranları, geleneksel Nisan Festivali burada gerçekleştiğinde, baharın zirvesindeki şehri ziyaret etmekle ilgilenecektir. Hem geleneksel hem de modern ulusal kültürün en önemli alanlarına adamıştır. Festival süresince izleyici için en iyi flamenko grupları ve sokak sanatçıları sahne alıyor, el sanatları sergileri, fuarlar, karnaval alayı düzenleniyor. Festivale modern müzisyenler ve DJ’ler katılıyor, bu yüzden gece geç saatlere kadar ana plajlarda ve meydanlarda müzik durmuyor.
Lloret de Mar sakinleri efsanelerin ve tarihi geleneklerin büyük hayranlarıdır ve herkes yerel kültürün bu bölümüne girmeye davet edilir. Her anıtın anlatacak ilginç bir hikayesi var, bunun en güzel örneği Dona Marinera Heykeli. Kıyıya yakın bir yerde bulunan bu anıt, eşlerini her zaman denizden heyecanla bekleyen yerel balıkçıların eşlerine adanmıştır. Yerliler bu güzel heykelin, en önemli ve zor soruların doğru cevaplarını bulmanın yanı sıra hedeflere ulaşmanın en iyi yolunu bulmaya yardımcı olduğuna inanıyor. Yardım almak için, anıtın ayağına dokunup, en içten dileğinizi düşünerek, denize bakın.
  Lloret De mar, mükemmel kumsallara, çeşitli eğlence merkezlerine ve turistik yerlere sahip Costa Brava’nın pitoresk ve muhteşem bir tatil beldesidir. Şehir dini yapı ve yapıları korumuştur. Muhteşem kiliseler her … Açık
Sıra dışı bir diğer anıt ise, Barselona’da bulunan ünlü çeşmenin tam bir kopyası olan Canaletes Çeşmesidir. Bu, 1968’de Lloret de Mare’ye kuruldu ve şimdi sevenler için favori buluşma noktalarından biri. İlginç bir yerel efsaneye göre, bir gezgin çeşmeden su içerse, kesinlikle tekrar bu yerlere geri dönecektir.
Atracció ....... Yukarıda belirtilen dans “les almorratxes” sadakat sembolü olarak kabul edilir. Daha az ilginç ve güzel bir efsane ile ilişkilidir. Şehir Arap fatihi gücündeyken, zengin Mauritiuslardan biri yerel bir güzelliğe aşık oldu. Sevgisinin bir işareti olarak, ona çok değerli bir armağan - hoş kokulu su içeren bir cam kavanoz sundu. Ondan sonra bayanı dans etmeye davet etti, ama kızgın güzellik bardağı kırdı ve kocasına sadakat işareti olarak dans etti.
  Dünyaca tanınmış tatil beldesi, dünyanın her yerinden sahil dinlenme hayranlarını kendine çekiyor. En popüler plaj Lloret olarak kabul edilir, çünkü rahat ve keyifli bir dinlenme ve dinlenme için mükemmel bir donanıma … Açık
O zamandan beri, bu güzel dans genellikle yeni evliler tarafından gerçekleştiriliyor. Santa Cristina’ya adanmış olan festivalde gelinlik dansçıları görülebiliyor. Lloret de Mar sakinleri için bu güzel efsaneler ve sembolik gelenekler kültürün ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yabancı konukları gelenekleriyle tanıştırmaya her zaman hazırdırlar. Birçok bayram ve dini bayram kesinlikle herkesin katılımına açık. En güzel kutlamalar sıcak mevsimde yapılır.
Lloret de Mar - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lloret de Mar ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lloret de Mar kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Sant Joan de Blanes' Girona, 4.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montpalau' Catalonia, 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa Florentina' Catalonia, 25.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montsoriu' Girona, 27.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle-palace of la Bisbal' Girona, 34.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Rupià' Girona, 36.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of la Roca del Vallès' Catalonia, 41.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Lloret de Mar’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

26.09.2022

Fotoğraflarla Lloret de Mar’ın Renkleri

Lloret de Mar Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lloret de Mar’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Lloret de Mar’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Lloret de Mar’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Lloret de Mar’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018