OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Versay

Versay’ın Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Versailles   İnsanlar Versailles’ı duyduklarında, hemen Louis XIV’ün ikametgahı ve UNESCO tarafından korunan bir mimari şaheser olarak uluslararası kabul gören sarayı düşünürler. Ancak, Versailles bundan çok daha fazlasıdır. 17. yüzyılın sonunda kurulan ve Paris’e yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan bir şehir.
  Ünlü Versailles kasabası Paris’e uzak değildir. Şüphesiz, benzersiz bir dönüm noktası olan Versailles Sarayı sayesinde dünya çapında tanınmıştır. Uzun yıllar boyunca şehir Fransız krallarının ana … Açık
Başlangıçta küçük bir köydü, ama Louis XIV onu ikametgahına çevirmeye karar verdi ve böylece yer geniş caddelere, Fransa’daki ilk sekizgen meydanlara, aristokrasinin malikanelerine ve hatta büyük bir kiliseye ulaştı. Fransız Mahkemesi, modern insanlar için sıra dışı görünebilecek bazı ilginç ve sıradışı geleneklere sahipti. Örneğin, Grand Couvert ritüeli ya da Kral ve Kraliçe’nin akşam yemeğini diğer insanların önünde yedikleri halka açık bir akşam yemeği. Sadece kraliyet ailesinin mensuplarının oturmasına izin verilirken, diğer insanlar bütün akşam yemeğine katlanmak zorunda kaldı.
Louis XIV bu performansa özellikle düşkündü, bu nedenle mahkeme üyeleri kralın hemen hemen her akşam ayakta durduğunu görmeliydi. Louis XV, bu tür halka açık yemeklerin büyük bir hayranı değildi ve daha samimi bir atmosfer beğendi. Louis XVI ve Marie Antoinette bu halka açık yemeklere müzik ekledi, bu nedenle yemek salonunda müzisyenler için özel bir platform ortaya çıktı. Bu zamanın mahkeme hayatı birçok ilginç geleneğe sahipti. Örneğin, birileri kralla konuşmak istediğinde, sadece kapılarını çalamadılar. Bunun yerine, sol küçük parmaklarını yavaşça kapıyı çizecek şekilde kullanmak zorunda kaldılar. Kralın onlara giriş izni verene kadar tırmalamaya devam etmeleri gerekiyordu. Bu zamanın birçok asil insanı, sol küçük parmağın tırnağını daha uzun süre büyütürken sebebi buydu. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şüphesiz, mimari şaheseri görmek ve UNESCO listesinde yer alan dönüm noktasını keşfetmek için gezginlerin büyük çoğunluğu Versay’a geliyor. Bu, meraklı gezginler de bu yer ile tanışmayı daha da heyecan verici … Açık
Mahkeme hanımları hiçbir zaman mahkeme erkeği tarafından silahlandırılmadı. Kaba karar verildi ve aslında rahat değildi, çünkü o zamanın elbiseleri çok genişti. Bayanlar sadece parmaklarını kullanarak bir erkek bükme koluna dokunabilirdi. Kral ve kraliçenin her zaman yanlarına oturabilecekleri koltukları vardı. Diğer insanların huzurlarında bir koltukta oturmasına izin verilmedi. Diğer hükümdarlar tek istisna idi. Akrabaları ya da çocukları gibi kralın en yakınları, arkada bir koltuğa oturarak kollarını tutamazlardı. Dük / düşkün rütbesi soylularına yastıklı bir tabure teklif edildi ve herkes ayakta durmak zorunda kaldı.
Château de Versailles Elbiseler mahkeme görgü kurallarının önemli bir parçasıydı. Herkesin özellikle Grand Couvert için uygun şekilde giyinmesi gerekiyordu. Kadınlar kıyafetlerine süslü elbiseler ve erkekler ekli kılıç takarlar. Birisi kılıç yapmak zorundaysa, Versailles’da bir tane bile kiralayabilirdi. Son olarak, bir odaya girebilmek veya çıkabilmek için asaletin kapıyı açması için ustanın beklemesi gerekiyordu. Sadece ustaların bunu yapmasına izin verildiğinden, bazen insanların kapalı kapıların yakınında sabırla beklemek zorunda kaldıkları komik durumlar vardı.
  1. Paris ve Versailles, RER trenleri tarafından birbirine bağlanır, bu yüzden sermayeden ikincisine ulaşmak yarım saatten fazla sürmez. 2. Versailles’daki çeşmeler sadece belirli saatlerde çalışır, bu yüzden o … Açık
Günümüzde, Versailles ziyaretçileri genellikle mülk ile bağlantılı bir dizi etkinlik ve festivallere katılmaya davetlidir. Yaz aylarında Versailles’i ziyaret edenler muhteşem Çeşme Şovlarını görme fırsatına sahipler. Muhteşem Versailles çeşmelerinin suları müzik ritmine yayılıyor. Kural olarak, bu güzel gösteri her hafta sonu mart ayının sonundan ekim sonuna kadar başlıyor ama hafta içi bazı ekstra tarihler var. Müzikal Çeşme Gösterisini görmek için ziyaretçilerin Versailles’a 1 veya 2 günlük bir geçiş yapmaları gerekmektedir. Ücretsiz giriş yapan gezginler bahçenin girişindeki gösteriye bilet almak zorunda kalacaklardır. 6 yaşından küçük çocuklar serbestçe girebilir.
Saray, misafirleri için düzenli olarak çeşitli etkinlikler düzenlemektedir ve Avrupa Müzeleri Gecesi bunlardan biridir. Geceleri Kraliyet Şapeli’ni görmek ve Aynalar Salonu’nda yürümek için harika bir fırsat. Bu mimari başyapıtlar 17. yüzyılın sonlarında ve 18. yüzyılın başlarında tamamlandı ve Louis XIV dönemindeki en cesur projelerden bazıları.
Versay - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Versay ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Versay yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathédrale Saint-Louis, Versailles, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Sainte-Geneviève et Saint-Maurice, Nanterre, 11.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Saint-Louis des Invalides, Paris, 14.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Chapelle Notre-Dame de la Médaille Miraculeuse, Paris, 15 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Sainte-Clotilde et Sainte-Valère, Paris, 15.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Saint-Volodymyr-le-Grand, Paris, 15.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathédrale Notre-Dame du Liban, Paris, 16.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Versay kaleleri
♥   Kalesi 'Château de La Madeleine' Yvelines, 12 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de la Reine Blanche' Seine-et-Marne, 16.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Le Louvre' Paris, 16.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de La Conciergerie' Paris, 16.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de The Temple' Paris, 18.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de The Bastille' Paris, 18.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Beynes' Yvelines, 19.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Versay’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Versay’ın Renkleri

Versay Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Versay’ın Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Versay’ın gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Versay’ın ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Versay’ın ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018