OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Breton

Breton’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Parc botanique de Suscinio   Bretagne’nin tarihi eserleri, bölgenin kültürel gelenekleri kadar ilginç ve çeşitlidir. En popüler yerlerden biri de eski liman kenti Saint-Malo’dur; Hıristiyan bir keşiş onuruna seçildi. Uzun yıllar boyunca pitoresk sahil kasabası köle ticaretinin ve korsanların cennetinin merkezi olarak kaldı; Eski Kent bölgesi bu eski günleri hatırlatıyor. Şehrin ana sembolü olan kalenin muhteşem manzarasını sunan yüksek duvarlarla çevrilidir. Bugün duvarları zengin tarihi eserler koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor; müzeye ziyaret herkese ilginç olurdu.
  Bretagne, Kuzeybatı Fransa’da, İngiliz Kanalı ve Biscay Koyu arasındaki büyük yarımadada yer almaktadır. Eşsiz iklimi, güzel manzarası ve dikkat çekici yerlerin bolluğu, turisti turistlerin gözünde eşsiz … Açık
Dinan kale kasabası daha az ilgi çekicidir. Ana cazibe merkezleri arasında bölgedeki en yüksek şehir surları bulunmaktadır. Kalın duvarlar, Saint Sauveur’un muhteşem Bazilikası, Saint-Malo Katedrali ve ilginç tarihi müzeye ev sahipliği yapan orta çağ kalesi de dahil olmak üzere bir dizi eşsiz tarihi eşyayı gizler.
En popüler tatil beldelerinden biri Dinard; 19. yüzyılın ikinci yarısında, bu küçük balıkçı kasabası zirveye ulaştı. Gelişmiş modern tesis, çok sayıda doğal cazibe merkezi ile ünlüdür. Sahile yakın konumdaki lüks villalar, tarihi ziyaretler hakkında kenti ziyaret edenleri hatırlatmaktadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bretagne bazen ’denizin karaya’ denir; Bölge başarılı coğrafi konumu nedeniyle adını borçludur. Bununla birlikte, ulusal mutfağı, deniz mahsullerinin bolluğu nedeniyle değil, yaygın olarak bilinir; En çok … Açık
Bretagne’nin başkenti Rennes, gezginlere zengin bir gezi programı da sunuyor. Kasabanın Salon Meydanı şehrin merkezi olarak kabul edilir; Eski belediye binası ve tiyatro yanında yer almaktadır. Parlamento binası inanılmaz bir dönüm noktasıdır; inşaatı 17. yüzyılda başlamıştır. Rennes’in tartışmasız sembolü, en önemli tarihi olaylara tanıklık eden pitoresk yarı ahşap evlerle temsil edilmektedir.
İlginç arkeolojik alanların etrafında dolaşmak isteyenler Carnac’ı ziyaret etmeleri önerilir. Tarih öncesi dönemlere kadar inşa edilen mermiler ve menşeler, başlıca ilgi çekici yerleri arasındadır. Toplamda, şehirde ve yakın çevresinde yaklaşık 4000 çift var. Gezginler, ortaçağ kenti Vannes’den etkilenecek; Pitoresk 13. yüzyıl katedrali şehir merkezinde yer almaktadır. Kentin en çok ziyaret edilen kültür kurumu Arkeoloji Müzesi’dir.
Breton - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6
Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Breton yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Basilique Notre-Dame d’Espérance, Saint-Brieuc, 36.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Saint-Étienne, Saint-Brieuc, 36.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame du Roncier, Josselin, 39.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de Bon-Secours, Guingamp, 43.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame du Paradis, Hennebont, 51 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Sainte-Anne, Sainte-Anne-d’Auray, 55.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique-Cathédrale Saint-Pierre, Vannes, 61.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa’nın İkonik Kültürel Yerleri

Loire vadisinde Avrupa mimarisinin eşsiz anıtları vardır - ünlü kaleler. Komplekste, ağırlıklı olarak ortaçağda inşa edilmiş ve günümüze kadar korunmuş 70'den fazla kale ve kaleden oluşmaktadır. Bölgedeki en büyük kale 13. yüzyılda inşa edilen Blois kalesidir. Blois'teki ikametgahın politik önemi büyüktü. Burada, Louis XIII annesinden Marie de Medici'yi mahkemeden çıkarıp gönderdi. Kale, bölgenin başlıca turistik yerlerinden biridir ve birçok kartpostalda tasvir edilmiştir. Loire'ın ünlü bir başka kale ise Amboise'dir. Leonardo da Vinci 'Gioconda' yı yaratmıştır. Mezarı da kalenin toprakları üzerindedir. Chateau de Chaumont-sur-Loire, tarihe kadar Loire'ın olağanüstü kalelerinden biridir. 10. yüzyılda kurulmuştur. …
OrangeSmile araç kiralama Breton’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

05.10.2022

Breton’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Breton’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Breton Komşularında Kültürel Geziler

Breton Kültür Rehberi. Breton’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Breton’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018