OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Nerja

Nerja Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

  1. Şehir halka açık alanlarda sigara içmeyi yasaklıyor, bu nedenle turistlerin özel işaretlere dikkat etmesi gerekiyor. Kural olarak, devlet kurumlarına ve kamu kurumlarına yakın yerlerde sigara içme alanları bulunurken, restoranlarda sigara içme salonları bulunur.
2. Nerja’nın huzurlu ve sakin bir şehir olarak görülmesine rağmen, yolcular dikkatli olmalı ve son derece dikkatli olmalıdır. Geceleri şehrin uzak bölgelerine doğru yola çıkılmamalıdır. Bir tura ya da yürüyüşe çıkmak kişi kendi başına önemli miktarda nakit ve belge tutmamalıdır.
3. Pazar günleri hariç birçok dükkan her gün çalışıyor. Genellikle sabah 10’dan akşam 8’e kadar açıktırlar. Gün içinde öğle yemeği molası verilebilir. Genellikle iki saatten fazla sürmez. Büyük süpermarketler ve alışveriş merkezleri haftanın yedi günü öğle yemeği molası olmadan çalışır.
4. Bahşiş alışılagelmiş olmamasına rağmen, bir taksi şoförü, restoranda bir garson nakit ödüllendirilmelidir. % 5-10 yeterli olacaktır.
5. ’Telefonica’ sokak çağrı kutuları, şehirlerarası aramalar için en uygun fiyatları sunar. Çağrı kutuları bozuk para ve “tarjetas telefonicas” adlı özel plastik kartları kabul eder. Bunlar tüm postanelerden ve gazete bayilerinden satın alınabilir. Çağrı ücretleri normalden iki kat daha yüksek olacağından, bir otelden aramaktan kaçınılmalıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Satın alımlar, bankalardan birinde veya özel döviz bürolarında değiştirilebilecek ulusal para birimi cinsinden ödenmelidir. Uzman gezginler, yerel finans kurumları önemli ölçüde daha düşük fiyatlar sunduğundan, döviz bozdurma için en karlı oranların evde olduğunu iddia ediyor.
7. Nerja’yı ilk kez ziyaret eden gezginler, yerel bir turizm danışma merkezi Oficina de turismo’yu ziyaret etmelidir, çünkü bu merkez, önemli yer işaretlerinin açıklamalarını tamamen ücretsiz olarak içeren faydalı broşürler sağlayacaktır. Turist merkezlerinde, yolcular halka açık ve kültürel etkinliklerin, turların ve gezilerin programını da belirleyebilirler.
  Nerja, çeşitli restoran ve kafelerle misafirlerini şaşırtacak. Şehir, her zevke ve bütçeye uygun çok sayıda gastronomi işletmesi sunuyor. Yerel mutfaklarda uzmanlaşmış Oliva restoranı, gerçek bir gastronomi simgesi. … Açık
8. Bir araba kiralamak için, bir sürücünün kiralama maliyetini karşılamak için uluslararası ehliyet, pasaport ve uluslararası kredi kartı gibi standart bir belge setine ihtiyacı olacaktır. 23 yaşından küçük sürücüler ve bir yıldan daha az sürüş deneyimi olan sürücüler hizmet sunumunda reddedilebilir. Kiralama ücreti tamamen otomobil markasına ve sınıfına bağlı olacaktır.
Nerja - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nerja’da Nereleri Ziyaret Etmeli - Benzersiz Yerler

Alhambra, Generalife ve Albayzin

From the series “Avrupadaki En İyi 15 Unesco Bölgesi”
Yakınında, 13. yüzyılda Nasri hanedanının emirlerinin ikametgahı olarak inşa edilen Generalife'nin muhteşem saray kompleksi var. Saray, enfes mimarisi ile etkileyicidir. Genellikle çevreleyen bahçe ile tek bir varlık olarak kabul edilir. Birkaç yüz yıl sonra, şık havuzlar ve avlular, eski çeşmeler ve pavyonlar, lüks çiçek yatakları ve nadir bulunan bitkilerle tamamlanmaktadır. … Devamını oku

Nerja ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Nerja’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

09.02.2023

Nerja Fotoğrafları

Nerja haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nerja Çevresindeki Şehirler için İpuçları

Nerja Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve Nerja’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018