OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Brugge Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

beginenhof   Bruges, Belçika’nın West-Flanders ilçesinde, Utrecht’ten (Hollanda) yaklaşık 2 saat uzaklıktadır. 9. yüzyılda bu kasaba Vikingler tarafından fethedildi, bu nedenle şehrin adı ’liman’ anlamına gelen İskandinavca ’brygji’ kelimesinden gelebilir. Bruges, Kuzey Denizi’nden çok uzak olmayan bir konumdadır, bu yüzden önemli bir uluslararası ticaret merkezi haline gelmiştir. Daha sonra, Orta Çağ’da Bruges çevresinde büyük bir duvar inşa edilmiştir.
  Bruges’de pek çok ilginç ve garip otel var. Kesinlikle, unutulmaz bir tatil organize etmek isteyen gezginler tarafından kesinlikle sevilecekler. Market Meydanı’ndan pek uzak olmayan Hotel Fevery, güzel bir tarihi … Açık
Beguinage. Burası Bruges’ün ilgi çekici yerlerinden biridir. 13. yüzyılda kuruldu, ancak beyaz evlerin çoğunluğu yalnızca 17. ve 18. yüzyıllarda ortaya çıktı. Sarayın girişini oluşturan kemer köprüsü 1570 yılında inşa edilmiştir. Beguine’in kardeşliği artık burada yaşamaktadır ve burası artık De Wijngaard manastırından Benediktaşlara aittir. İlk sayıdaki ev müze olarak hizmet ederek herkes Beguine’in hayat tarzı hakkında fikir sahibi olabilir. Mutfak, yemek odası ve yatak odaları 17. yüzyılın tarzında döşenmiştir. Başlangıçta, ana şapel ahşaptan yapılmıştı, ancak ne yazık ki yanmıştı. 1605 yılında barok üslupta yeni bir şapel yapıldı. Neyse ki, günümüze kadar hasarsız kaldı. Günümüzde, herkes şapeli ziyaret etmeyi kabul ediyor. Şapel, Bruges’teki Leydimizin en eski imajıyla ünlüdür. Resim 1240 yılında yaratılmıştır. Sağda 17. yüzyılın Mesih’in alabaster heykeli ile bir sunak da vardır.
Beguinage, Bruges ve Ghent’i birbirine bağlayan kanalın bir parçası olan Minnewater Gölü yakınında bulunmaktadır. Günümüzde sadece güzel kuğular yüzen küçük, güzel bir göldür. Bruges’de kuğularla ilgisi olan ilginç bir efsane var. Avusturya Maximilian tekrar vergileri artırdığında, Bruges vatandaşları isyan etti ve şehri büyüledi. Ayrıca, adı Pieter Lanchals (yani ’uzun boyun’ anlamına geliyor) olan eski kasaba başını kafa tutuyorlardı. Maximilian güç geri döndüğünde, bir kuğunun (ki boynu da uzun boylu olduğu için) dünyanın Bruges’deki sonuna dek yetiştirilecekleri bir emir çıkardı. Bir kadın kuğu ile bir erkek kuğu arasında nasıl farklılaşacağını biliyor musun? Tahmin ederek tahmin edebilirsiniz - erkek kuğu sağ debriyaja sahip ve kadın kuğu solda bir tane var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Oldukça küçük ama kesinlikle büyüleyici olan B&B Lady Jane, tarihi bir binada yer almaktadır. Ancak, tasarımı çok şık ve bir klasik değil. Her konuk odası özgün tasarımıyla gelir ancak hepsi aynı derecede rahattır … Açık
Kutsal Kan Şapeli. Kutsal Kan Şapeli, 12. yüzyıl Basilius Şapeli üzerine kurulmuştur. Güzel kilise, Romanesk tarzın harika bir örneğidir. Ziyaretçiler, sağ doğu üzerindeki bebeğin (yaklaşık 1300) renkli Virgin görüntüsü ile Virgin’i görecektir. Başlangıçta, Kutsal Kan şapeli Romanesk tarzında inşa edilmiş, ancak 15. yüzyılda yeniden yapılanma sonrasında Gotik bir şapele dönüşmüştür. Fransız devrimi sırasında bazilika yıkıldı ve en başından itibaren yeniden inşa edildi. Kiliseye girmek ücretsiz, ancak Kutsal Kan Müzesi’ni ziyaret etmek için ödeme yapmanız gerekecek. Efsaneye göre, 1150’de İsa’nın kanıyla keten bir kısmı Yeruşalımtan getirildi. Getiren dük, kalenin tutulacağı Basilius Şapeli’ni inşa etmeyi emretti. Bunun doğruluğu olup olmadığını kesin olarak söyleyemeyiz. Bilim adamları, muhtemelen efsanenin 1203’te Haçlı Seferi’nden Konstantinopolis’e getiren Duke Baldwin IX hakkında söylediği bir teoriye sahiptir.
bridge   İsanın kanları inanılmaz derecede güzel bir kaset 1817’de saklanır. Tabutu yaratan usta Jan Crabbe, yaklaşık 30 kg altın ve gümüş ile yüzü aşkın mücevher kullanıyordu. Her yıl Yükseliş Gününde Bruges’de ciddi bir tören düzenlenmektedir. Alay, kentin sokaklarında tabut taşır. Yakındaki müze, kalemin ve bazilika’nın detaylı öyküsünü öğrenmek için harika bir yer. Bir de Burgonya’nın Maria tarafından sunulan 15. yüzyılın gümüş tronuna ve diğer ilginç tablolara bakabilirsiniz.
  Die Swaene, pitoresk bir kanalın yakınındaki bir çakıl kaldırımında bulunur. Otel, sadece bölgenin mirasına ekleyen tarihi binalarla çevrilidir. Die Swaene’nin ana salonu, geçmişin atmosferini korudu ve … Açık
Grote Market. Şehrin merkezi meydanı Bruges’in tam kalbinde bulunmaktadır. Meydanda muhteşem tarihi binalar bulacaksınız. 12. yüzyılda inşa edilen Belfort bunlardan biridir. Bu binanın kule 83 metre yüksekliğinde ve bir metre için sola saptırıyor. Grote Market ayrıca çeşitli kafe ve restoranlara ev sahipliği yapıyor. Bu arada, araba gezintileri de burada başlıyor. Bu, Bruges’de çok popüler bir eğlencedir.
idyll Maan’ý ikiye bölün. Halve Maan, Brugse Zot adlı biranın bulunduğu (sadece Bruges’de tadabilirsiniz) bira fabrikasıdır. Uzun zaman önce bira fabrikası - Straffe Hendrik de bira üretti. Ancak günümüzde bu bira artık üretilmiyor. 1564 yılından beri bu bira fabrikası, Bruges’in tarihi merkezinde, Walplein Meydanı’ndaki aynı binada bulunuyor. Günümüzde, bira gezileri çok popüler hale geldi. Elbette, bira tadına bakma her gezinin doruk noktasıdır.
  Spectacular De Orangerie Hotel, tarihi henüz 15. yüzyılda başlayan benzersiz bir tarihi konakta yer almaktadır. Başlangıçta bir manastır malikânenin bulunduğu yerde durmuş, 1873’te saray haline getirilmiştir. … Açık
Belediye Binası. Muhteşem Belediye Sarayı Jan Rugirs’in emriyle yaptırılmıştır. 1421’de bitti. Binanın ön yüzü küçük kulelerle güzelce dekore edildi. Duvar resimleri özellikle ilginç. Belediye Binası de Burg Meydanı’nda bulunmaktadır.
Brugge - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Brugge ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Brugge’nın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Steenstraat' Brugge, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Brugge kaleleri
♥   Kalesi 'Tillegem Castle' , 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Male Castle' , 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Loppem Castle' , 6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Oostkerke Castle' , 8.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Wijnendale Castle' , 18.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Brugge çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Oosterschelde' , 64 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Grenspark de Zoom - Kalmthoutse Heide' , 84.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Scarpe-Escaut' , 88.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Avesnois' , 126.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Brugge ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Groeningemuseum' Bruges, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Old St John’s Hospital' Bruges, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Brugge ve Çevresindeki Turistik Yerler

Vogelenzangpark 17bis

From the series “Ağaç Üzerinde Yaşanan İnanılmaz Evler ”
Anıt daha az popüler değil. Her gün meraklı turistler ilginç fotoğraflar çekmek için buraya gelirler. Etkileyici heykel ve bitişiğindeki eski bina, yılın herhangi bir zamanında dolaşabileceğiniz inanılmaz derecede güzel bir park ile çevrilidir. Burada, görkemli, yaşlı ağaçları büyütün, gölgede rahat rekreasyon alanlarının tezgahlarla donatılmış olduğu gibi, daha az dikkati çekmeyen diğer heykeller de bulunuyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Brugge’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

30.01.2023

Brugge Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Brugge Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Brugge, Belçika Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Brugge’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Brugge’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018