OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Livorno Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Livorno   Livorno, Ligurya Kıyısı üzerinde bulunan İtalya’da bir şehirdir. Bu, İtalya’nın en önemli limanıdır.

Livorno’dan çok sayıda tesise su ile ulaşabilirsiniz. Tüm tatil yerlerinde çok sayıda plaj, kafe, restoran, kulüp ve disko bulunan gelişmiş bir altyapı bulunur. Burada ziyaretçiler tenis, binicilik, dağ bisikleti, mini golf, yelken, sörf, su kayağı ve daha birçok şeyin tadını çıkarabilirler.
  Şehir, zengin gastronomik gelenekleri ve çeşitli restoranları ile ünlü olduğu için Livorno’da gurmeler kesinlikle sıkılmayacak. Yerel lezzetleri araştırırken taze ekmek, nadir peynir, şarküteri ve eşsiz çiftlik … Açık
Turistler, eski ve yeni kaleleri gözlemlemek ve XVII. Yüzyılın başlarında inşa edilmiş çok sayıda kanal, muhteşem köprüler, dar sokaklar ve güzel yaşam evleri içeren Yeni Venedik mahallesini ziyaret etmek konusunda çok ilginç şeyler bulacaklar.
Dört Moors Anıtı bu kentin sembollerinden biridir. Üzerinde Ferdinand I Medici’nin heykelinin bulunduğu bir kaideden oluşur. Kaidenin altında 4 bronzdan yapılmış heykel bulunmaktadır. Heykeller, bir zincire bağlı korsanları resmeder. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Livorno, zengin bir tarihi ve bugünkü sakinlerinin yaşamında somutlaşmış gelenekleri olan inanılmaz derecede güzel bir şehir. Şehir, her yıl çok güzel dini kutlamalar, büyüleyici karnavallar ve büyüleyici … Açık
Livorno Katedrali, XVI. Yüzyılda Pieron projesi tarafından inşa edildi. Katedral Saint Francisco onuruna inşa edilmiştir. Daha sonra kiliseye yan şapeller eklenmiştir.

Aziz Ferdinando Kilisesi 1707-1716’da inşa edilmiştir. Bu, barok tarzın harika bir örneğidir. Kilisenin içine girerseniz, kölelere özgürlük veren Giovanni Baratta’nın yer aldığı bir heykel göreceksiniz.
Adı geçen nesnelerin yanı sıra Livorno’da çok sayıda kilise var. Bunların en ilginci, Aziz Gregory Ermeni Kilisesi, bir Yunan Kilisesi, Saint Giorgio Anglikan Kilisesi, Yahudi sinagogu, Kutsal Üçlü Yunan Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi ve Evangelist Kilisesi’dir.
  Livorno, İkinci Dünya Savaşı yıllarında birçok tarihi eserini kaybetti. Sadece birkaçı hayatta kalmayı başardı, bu yüzden yerel halk harabelerdeki görkemli binaları yeniden inşa etmek zorunda kaldı. Eski kale … Açık
  İlginç bir tarihi anıt Leopold’un duvarıdır. 19. yüzyılın başlarında aktif olarak genişleyen liman alanı mevcut kale duvarlarının ötesine geçtiğinde, II. Prens Leopold, yeni bölgenin çevresinin ek bir duvar olmasını emretti. Böylece, uzunluğu 8 km’den daha fazla olan yeni ve güçlü bir duvar vardı. 1849’da, Avusturyalılarla yapılan sayısız savaş sırasında, bu duvar şehri fatihlerden defalarca savundu.
En ilginç kültürel cazibe, Doğa Bilimleri Müzesi’dir. Bütün ailenin ziyaret etmesi ilginç olacak. Bu müzenin yeri, Livorno’nun önemli bir mimari anıtı olan tarihi Villa Henderson’tır. Bu müze, Akdeniz’in hayvan ve sebze dünyasına adanmış birçok eşsiz koleksiyona sahiptir. Birkaç yıl önce, dünyanın en büyük tohum bankalarından biri müze topraklarında açıldı.
  Livorno’nun en popüler eğlence merkezlerinden biri, 17. yüzyılın ünlü doğa bilimcisi olan L’Acquario comunale Diacinto Cestoni’yi vurgulamaya değer. Aslen bir radyoterapi merkezi tarafından kullanılan … Açık
Olağandışı gezilerin hayranlarına minyatür Ada Meloria’ya bir gezi teklif edilecektir. Bu adanın ana ve tek cazibe merkezi eski fener kulesi. Bu toplu adacık Livorno sahili ile yaklaşık 7 kilometredir. 1709 yılında, daha sonra denizciler için vazgeçilmez bir rehber haline gelen yeni bir deniz feneri inşa etmeye karar verildi. Antik kule, fırtına sırasında birçok savaşa ve binlerce dalga darbesine maruz kalmasına rağmen mükemmel bir şekilde korunur.
Livorno Dante Meydanı’ndan çok da uzak olmayan, standart bir rehber kitaplara nadiren dahil olan bir gezi tesisi var - terkedilmiş bir tatil kompleksi. Bir zamanlar burada, ülkenin en büyük ve en gelişmişlerinden biri olan birinci sınıf bir termal kompleks vardı. Tatil kompleksi 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Terapötik kaplıcalar burada daha önce 1854’te keşfedildi. 1968’de, tesisinde birçok binanın tahrip olduğu sonucu, belde büyük bir yangın çıktı. Kompleksi restore etmek ve hayata döndürmek imkansızdı. Artık turistler buralarda yürüyüş yapmaktan hoşlanıyor. Resmi geziler burada yapılmaz.
  1. Birçok turist, tren istasyonlarında serbestçe kullanılabilen haritalar ve rehberler kullanıyor. Livorno istasyonunda böyle bir servis yoktur, burada rehber kitap ve harita satan birkaç tezgah bulabilirsiniz. 2. Livorno … Açık
Müze sevenler Givico Giovanni Fattori Müzesi ile ilgilenecekler. Müze 1994 yılında Villa Mimbelli’de açıldı. İçinde sunulan koleksiyon 1877’de kurulmaya başladı. Şimdi koleksiyonun önemli bir kısmı 19 - 20. Yüzyılın başlarında boyanan resimler.
Livorno - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Livorno ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Livorno’nun alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Grande' Livorno, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Via Ricasoli' Livorno, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Livorno kaleleri
♥   Kalesi 'Fortezza Nuova' Livorno, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fortezza Vecchia' Livorno, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gambacorti’s Castle' Filettole, 19.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Roncioni’s Castle' Ripafratta, 19.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Verruca Fortress' Calci, 24.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Livorno çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale delle Cinque Terre' , 80.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’ Arcipelago Toscano' , 87.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale dell’Appennino Tosco-Emiliano' , 92.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Livorno ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museo Civico Giovanni Fattori' Livorno, 1.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Museo dell Opera del Duomo' Pisa, 20.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Camposanto Monumentale' Pisa, 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Pisa Charterhouse' Pisa, 25.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Livorno ve Çevresindeki Turistik Yerler

Grotta Giusti

From the series “Dünyadaki En Sıradışı Kaplıcalar, Hamamlar ve Saunalar”
Eğlencenin en ilginç yanı, mağarada dinlenme olacaktır; burada stilaktit ve dikitler arasında şık rekreasyon alanları olan doğal taş terasları ve ahşap şezlonglar donatılmıştır. Mağarada muhteşem termal göl Limbo'dur. Kıyıda bir dinlenme unutulmaz bir olay olacak. Açılıştan bu yana Giusti mağarası da ünlülerle çok popülerdir. Eski zamanlarda Giuseppe Verdi burada dinlenmeyi severdi. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Livorno’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

03.03.2024

Livorno Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Livorno Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Livorno, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Livorno’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Livorno’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018