OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Elba Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Elba Adası, Toskana Rivierası’na sadece 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ada, mükemmel tatiller için her şeyi sunuyor; Hem aktif turistler hem de özel dinlenme arayan gezginler için iyi bir seçim. Pitoresk Elba, genellikle rahat plajlarla ilişkilidir. Eşsiz iklim sayesinde, yüksek sezon, nisan ortalarında başlar ve Ekim ortasına kadar sürer. Adanın her tarafında bulunan zorlu simgesel yapılar, doğal güzellikteki plajlarda daha da eğlencelidir.
  Elba’da eğlence için birçok büyüleyici koy ve körfez vardır; adanın çok farklı plajları var. Paolina karışık kum ve çakıl taşlı plaj, adadaki en doğal manzaralardan biri olarak kabul edilmektedir. Ada … Açık
Yüzlerce yıldır San Giovanni Terme, adanın bir sembolü olarak görülmüştür. Bu doğa yapılı balneoloji merkezi, ada sınırlarının çok ötesinde bilinir ve yalnızca sağlıkları ile ilgilenen turistler tarafından değil, aynı zamanda ünlü doğal sağlık merkezini görmek isteyen meraklı gezginler tarafından da ziyaret edilir.
Elba’nın bir çok yeri Napolyon Bonaparte ile bir şekilde ilişkilendiriliyor. Villa San Martino, bunların en büyüleyici biridir; Portoferraio’nun yanında yer almaktadır. Napolyon’un yeğeni Kontes de Monfor’un inisiyatifi üzerine inşa edildi. Bugünlerde villa, İmparatorun aile kalıntılarının eşsiz koleksiyonunu barındıran muhteşem bir müzeye dönüştü. Müzenin konukları antika mobilyalar, silahlar, sanat eserleri ve paha biçilemez tarihi eserlerin bir koleksiyonunu görebilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Elba’daki tüm Avrupa marka marka ayakkabı ve kumaşları uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. En yakın alışveriş merkezine gitmeli ve doğru bir alışveriş için adanın başkenti Portoferraio’ya gitmelisiniz. … Açık
Yıpranmış eski bir kilisenin üzerine inşa edilen güzel Palazzina dei Mulini, Elba’da ilgi çekici bir noktadır. Bu uyumlu ve muhteşem saray, adanın en önemli mimari yapılarından biridir. Portoferraio şehri adanın başkenti. Aynı zamanda tarihi yerler açısından da zengindir. Savunma duvarlarının kalıntıları ve Romanesk mimarisinin klas bir örneği olan harika S.Stefano alle Trane kilisesi vardır.
Bir sürü efsane Altura Etrusca del Castiglione ile ilişkilidir, bu yüzden tarihi ziyaret edenlerin ziyaret etmeleri tavsiye edilir. Ancak, başkentin en çok ilgi gören kültürel yeri Museum Italo Bolano. Ortaçağ sanatlarının paha biçilemez sergilerini içeren eşsiz bir resim koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Doğa severler yakındaki Ottone botanik bahçesine dikkat etmelidir. Etkileyici bitki ve çiçek koleksiyonuyla ve dekorasyonuyla bilinir. Bahçe sıcak güneşli bir günde yürüyüşler için mükemmel bir yerdir.
  Elba’daki tatil artık çocuklu aileler arasında popüler. Herhangi bir özel çocuk eğlence merkezi veya su parkı olmayabilir - bu güzel doğa, temiz plajlar ve çocuğunuzun sıkılmayacağından emin olabileceğiniz pek … Açık
Porto Azzurro’nun küçük kasabası yakınlarında birçok önemli arkeolojik alan bulunmaktadır. Bunlar arasında Roma İmparatorluğu zamanında inşa edilmiş antik Villa Le Grotte kalıntıları ve harika Castello del Volterraio yer almaktadır. Mont Serrat karanfil, orada bulunan benzersiz dini dönüm noktasıdır. Uzun yıllar önce bu gizemli mağarada kurulan kilise, şifreli bir tarih olan Kara Madonna simgesiyle paha biçilmez bir kalıntıya ev sahipliği yapıyor. Loschwitz bölgesi, orta çağdan kalma simgesel yapılarla zengindir. Üç kale ve bir dizi şaşırtıcı eski kilise var. Yakınlarda ilgi çekici bir başka nokta da efsanevi Schloss Eckberg’dir. Adolf Loos tarafından yapılan eşsiz 19. yüzyıl dönüm noktası.
  Elba adasında toplamda 70’ten fazla kumsal var, bu sayede herkes rahatça zevk alabilecek bir plaj bulacaktır. Barabarka Plajı genellikle adanın en güzel ve romantik plajı olarak tanınır. Bu sadece inanılmaz güzelliği ve yüksek ekolojik indeksi ile ünlüdür. Adanın bu bölümünde su berraktır, bu nedenle Barabarka Plajı şnorkelle dalış hayranları için uygundur. Romantik çiftler genellikle başka bir plaja, Le Gyaye’ye gider. Bu büyüleyici plaj sakin ve huzurludur, ancak bu Le Gyaye’nin tek avantajı değildir. Kıyı şeridinin bu kısmı sıra dışı pembe renkli çakıl yüzeyine sahiptir.
  Adanın mutfağı, çoğunlukla Orta Doğu’nun güçlü etkisi nedeniyle geleneksel İtalyanlardan farklıdır. Örneğin, Elba’nın geleneksel yemeklerinden biri, burada yetişen incirden desteklenen bir tortilla olan … Açık
Çocuklu turistler genellikle rahatlamak için başka bir plaj seçerler - Marciana Marina. Bu tesis alanı, kristal berraklığındaki plajları ve olağanüstü doğasıyla da ünlüdür. Marciana Marina Plajı, yakınlardaki Marciana Alta köyünde sona eren çok popüler bir yürüyüş yolunun başlangıç ​​noktasıdır. Yol, bozulmamış plajlara ve muhteşem manzaralara serilir. Yalnızlık ve mutlak rahatlama arayan gezginler bile hayal kırıklığına uğrayacaktır. Yakındaki Porto Caccamo adasına gitmek için tavsiye edilir. Bu minik adaya tekne ile ulaşmak ve bozulmamış, el değmemiş doğa ile vahşi plajların tadını çıkarmak mümkündür. Elba’nın konukları ayrıca Terranera Gölü’nde güneşlenebilir. Bu denizden uzak olmayan eşsiz bir tatlı su gölüdür.
Elba Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Elba Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Elba Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Castello di Punta Ala' , 38 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Valle' Follonica, 43.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rocca Aldobrandesca' Scarlino, 49.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gherardesca’s Castle' Bolgheri, 49.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castello di Ravi' , 54.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Elba Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Parco nazionale dell’ Arcipelago Toscano' , 7.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Corse' , 121.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Elba Adası ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Archaeological Museum of Populonia' Piombino, 26 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

İtalya Gezisi: Görülecek Yerler

  İtalya'daki hemen hemen her şehir, çok sayıda ilgi çekici yeri olan büyük bir tarihi merkezdir. Roma, Milano, Venedik ve Floransa önemli turistik yerler olmayı sürdürüyor ve hepsi de ziyaret etmeye değer. Roma, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Bu şehrin hemen her bina tarihi veya mimari değeri vardır. …
OrangeSmile araç kiralama Elba’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

03.03.2024

Elba Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Elba Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Elba Adası, İtalya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Elba’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Elba’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018