OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Lozan Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Lausanne Lake Side   Lozan küçük bir yer olsa da, turistler arasında geleneksel olarak popüler olan İsviçre’nin en çok ziyaret edilen şehri. Lozan, Cenevre Gölü’nün kuzey kıyısında, Aiguille du Midi Dağları ve Alpler’in eteklerinde yer almaktadır. Kent nüfusu liman kenti ile birlikte yaklaşık 125 bin kişiye ulaşmaktadır. Dağ zirvelerine fünikülerle bir yolculuk yaparsanız, şehrin nefes kesici manzarasını görebilirsiniz. Bu, Alpler’in en büyük buzulu - Mer de Glace’yi ziyaret etmek için de harika bir fırsat.
  Gezilerin büyük bir kısmı şehrin eski kesiminde yoğunlaşmıştır. Geziler sırasında Lozan’ın konukları görkemli sarayları ve eski kiliseleri görme, doğal parklarda gezinme ve yerel müzeleri ziyaret etme … Açık
Lozan’ın tüm ilgi çekici yerleri eski kısmında Cité adında bir tepe üzerinde toplanmıştır. Kentin bu kısmı, bir zamanlar Rus Kontu Ryumin’e ait olan sarayın yeri. Günümüzde saray çok sayıda zoolojik, tarihi, jeolojik ve arkeolojik koleksiyon sergilemek için kullanılmaktadır. Sanat müzesi yakınlardadır. Müze, yerel sanatçıların geniş bir eser koleksiyonuna sahiptir. Kentin liman bölgesi, XII. Yüzyılda inşa edilen Gotik katedral, XIII. Yüzyılda yaratılan kule, St. Mary (XIV. Yüzyıl) kalesi ve ’Art Brut’ adında özgün bir müze gibi tarihi yerler ile ünlüdür. ’zihinsel bozukluğu olan kişilerin ve diğer’ olağandışı ’insanların mistik ve korkutucu çalışmalarını sergiliyor.
Bu kasaba aynı zamanda Uluslararası Olimpiyat Komitesinin karargahının ve diğer birçok spor organizasyonunun yeri olarak da bilinir.

  Lozan’ın ana doğal simgesi, güzel Cenevre Gölü’dür. Orta Avrupa’nın en büyük ve en güzel gölüdür. Lozan’da, göl kıyısında, plajları, parkları ve eğlence tesisleri olan harika bir tatil yeri var. Göl kıyısındaki bir yürüyüş yılın herhangi bir zamanında ilginç olacaktır. Göl boyunca harika bir gezinti yolu var. Sıcak mevsimlerde zevk tekneleri gölde gezinir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Pek çok gezgin, Lozan’ı birinci sınıf spa merkezleri ve doğal parkları, Cenevre Gölü’nün muhteşem manzaraları ve sayısız eğlence merkeziyle ilişkilendirmektedir. Popüler turistik destinasyon, gezginlerle … Açık
Mimari cazibe merkezleri arasında en ünlülerinden biri Ryumin sarayıdır. Bir zamanlar zengin bir Rus göçmene aitti. Kentsel altyapının iyileştirilmesine harcanan yarım milyon frank olan şehre fetih etti. Sahibinin ölümünden sonra, görkemli saray bir üniversiteye dönüştürüldü. 1980’de duvarlarında bir müze açıldı. Şimdi, antika iç mekanlara sahip bu görkemli salonlarda, çeşitli dönemlere ait sanat eserlerinin yanı sıra, ilginç arkeolojik, jeolojik ve tarihi eserlerin koleksiyonları saklanır.
Lausanne Lake Side Lozan’daki en eski yapılardan biri Chateau Saint-Maire. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve başlangıçta Episkopal bir konut olarak kullanılmıştır. Zaten, 16. yüzyılın ilk yarısında, kale devlet tarafından ele geçirildi. Şimdiye kadar eski mobilyaların bir parçası kalmayı başardı. Şimdi bina devlet kurumlarına ait. Çevresindeki tarihi caddelerin muhteşem manzarasının açıldığı küçük alanlarla çevrilidir.
  1. Toplu taşıma sistemi, otobüs ve troleybüs ağları ile sunulmaktadır. Şehri gezmenin bir başka yolu da yeraltı. Şehir ulaşımını kullanacak ziyaretçilerin seyahat kartı alması daha iyi olmalı. Bir gün ya da … Açık
Fotoğraf sanatıyla ilgilenen herkes, Musee de L’Elysee’yi ziyaret etmekle ilgilenecek. Güzel bir Barok konağı işgal eder. Müzenin daimi bir sergisi var ve sıklıkla çeşitli sergilere ve sunumlara ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerin çoğu sırasında, ünlü modern fotoğrafçıların eşsiz eserlerini satın alabilirsiniz. Konuklar müzeyi ziyaret ettikten sonra pitoresk bahçede yürüyüş yapabilir.
Lausanne Lake Side Lozan’da, Sauvabelin Kulesi gibi orijinal modern mimari anıtlar da vardır. Aynı adı taşıyan parkın topraklarında bulunur. Bu kule 2003 yılında inşa edilmiştir ve 35 metre yüksekliğindedir. Bu orijinal bina sadece dekoratif bir işleve sahiptir. Tamamen ahşaptan yapılmıştır ve kulenin çatısı bakırdan yapılmıştır. Kulenin en üstünde, döner merdivenleri kullanarak tırmanabileceğiniz kentin en yüksek gözlem alanı bulunuyor.
Lozan - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Lozan ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Lozan’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Place St. Francois' Lausanne, 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue du Pont' Lausanne, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue St. Francois' Lausanne, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Place de la Palud' Lausanne, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Rue Haldimand' Lausanne, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Lozan kaleleri
♥   Kalesi 'St-Maire Castle' , 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Morges Castle' , 10.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Vufflens Castle' , 11.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Larringes' Haute-Savoie, 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Ripaille' Haute-Savoie, 18.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Lozan çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Haut-Jura' , 52.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Massif des Bauges' , 100.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale del Gran Paradiso' , 123.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Chartreuse' , 145.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Lozan ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Contemporary Design and Applied Arts' Lausanne, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cantonal Museum of Fine Arts' Lausanne, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Collection de l art brut' Lausanne, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée de l Élysée' Lausanne, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Musée Jenisch' Vevey, 17.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Lozan ve Çevresindeki Turistik Yerler

Tortin Ski Slope

From the series “En Tehlikeli 13 Kayak Tesisi ve Pisti”
Bu nedenle aşırı spor tutkunları, karın erimesine başladığında veya sonbaharda, 'kara' yamaçların tüm özelliklerini henüz gizlemediği sağlık tatil merkezini ziyaret etmeyi tercih ederler. Sağlık merkezi Verbier de freeriding için birçok fırsat sunuyor. Ancak Verbier, dünya çapında 'Torin' pistinden dolayı biliniyordu. … Devamını oku

Neuchâtel

From the series “Günümüze Kadar Korunmuş İlginç Eski Kaleler”
Kulede inanılmaz ilginç sergi sunuluyor - Neuchâtel şehrinin ufak modelleri. Müze ziyaretçileri kentin Orta Çağın erken dönemlerinde nasıl bir görünüm aldığını ve 19. yüzyıla kadar nasıl genişlediğini görebilirler. Etkileyici yaşa rağmen, kalenin yaşı 500 yılı aşan eski freskler de dahil olmak üzere bir çok orijinal unsuru korudu. Geziler hakkında bilgi almak daha iyi. Yüksek sezonda genellikle daha sıklıkla yönlendirilirler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Lozan’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

28.05.2024

Lozan Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Lozan Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Lozan, İsviçre Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Lozan’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Lozan’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018