OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bern Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

bern   Bern, İsviçre’nin başkenti. Bu harika ve unutulmaz yerler dolu nispeten küçük bir şehir. Aslen kentin adı “ayı” kelimesinden geldi ve geçmiş zamanlarda Bern’de en az bir ayı tutmak için bir gelenek vardı.
  Bern gece hayatıyla ünlüdür. Bu şehirde kesinlikle her zevke uygun disko ve gece kulüpleri bulacaksınız. Club Prestige, gençler için popüler bir tatil beldesidir. Kulüp, eşsiz müzikal fikirleri nedeniyle halk arasında … Açık
Bu şehir hakkında konuşmamıza başlarken, Bern’in en ünlü ve en çok ziyaret edilen yerlerinden birinin Bärengraben veya “Bir Çukur Çukuru” olduğunu söylemeliyiz. Burada büyük ya da küçük olan gerçek ayı görebilirsin. Diğer turistik yerler arasında yerel Botanik bahçesi, birçok müze, çok sayıda tarihi mekan ve son olarak muhteşem bir Einstein’ın evi bulunmaktadır.
Şehrin tüm ziyaretçilere sadık fantastik bir ılımlı iklimi vardır. Bu, Bern’in tüm dünyadaki gezginler arasında popüler olmasının bir başka nedenidir. Şehir küçük ama turistleri mutlu etmek ve sadece en iyi ve en olumlu anıları bırakmak için gerçekten her şeye sahip. Zytglogge kulesindeki saatler, muhtemelen, çoğu hayranı olan en ünlü manzaradır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Birçok restoran ve alışveriş merkezi uluslararası standartlarda kredi kartlarıyla ödeme kabul eder, dolayısıyla seyahat için çok para harcamanız gerekmez. Yerel para birimine ihtiyacınız varsa, bankalarda para … Açık
Bu saatler sadece şehrin tarihi görüşü ve gururu değil, aynı zamanda tarihsel ve kültürel bir değerdir. Onlar zarif bir güzelliğe ve büyük bir ustanın iş zarafetine sahipler.

Bern, iyi gelişmiş altyapısı ile çok rahat bir yer. Bu, gezegenimizin farklı yerlerinden gelen binlerce turistin dikkatini geleneksel olarak çeken bu muhteşem şehri ziyaret etmenin bir başka nedenidir.
Bern   İyi korunmuş tarihi Bern bölgesi bugün tek bir dönüm noktası olarak kabul edilir; UNESCO Dünya Mirası. Burada sunulan anıtların her biri eşsizdir. Tarihi kısımda 1421’de inşa edilen ve 19. yüzyılın sonlarına kadar süren katedral. Kulenin yüksekliği yaklaşık 100 metredir; katedral, farklı mimari tarzların şaşırtıcı bir karışımını temsil eder. Ana girişin etrafındaki cephe, eski kabartmalarla süslenmiş, 200’den fazla var.
  Bern, oda ve ortak alanların harika tasarımına sahip mükemmel otelleri var. Hotel Allegro Bern, çok çeşitli gezginleri hedeflemektedir. Hanın odaları pastel tonlara, muhteşem aydınlatmalara ve ahşap ve camdan yapılmış … Açık
19. ve 20. yüzyıllar arasındaki sınırın çarpıcı bir tarihi eseri Bundeshaus sarayıdır. Federal Saray uzun zamandır turistlerin ziyaret edebileceği bir yerdeydi. Herkes, heykelleri, eski freskleri ve tuvalleriyle zengin bir şekilde dekore edilmiş lüks iç mekanını takdir edebilir. Bu sarayın surlarının içinde ilginç bir antika koleksiyonu var.
Klee Zentrum Bern Bern’de, “Çocuk Yiyen Çeşmesi” olarak tercüme edilen korkutucu bir isim olan “Kindlifresserbrunnen” de dahil olmak üzere oldukça sıra dışı turistik yerler de vardır. Bu çeşme 16. yüzyılda Kornhaus meydanında kurulmuş olup, çeşmenin yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Çocuğu yutan heykel gövdesini tamamlar; bir versiyona göre, heykel Kronos efsanesine adanmıştır.
  Bern, bir kısmı ülke dışında bilinen lüks konutlarıyla ünlüdür. Bunlar, 1913’e kadar uzanan eşsiz bir Art Nouveau binasını kaplayan Hotel Bellevue Palace Bern içeriyor. İçerisinde her şey paha biçilmez bir … Açık
Dikkate alınan en güzel ve ilginç şehir gezintilerinden biri, Kramgasse caddesi. Gotik tarzda sayısız barok bina ve anıtın bulunduğu şehrin en büyük caddesi burası. Albert Einstein’ın yaşadığı 49 numaralı evde burada. Tarihi cadde, bolca çeşme ile dekore edilmiştir ve yine de ilginç bir sırrı vardır. Fıskiyelerin yanından geçerek yan taraftaki kafesli bölümleri görebilirsiniz. Yakından bakarsanız, akan bir akarsu altında; Yüzlerce yıl boyunca sakinleri için temiz su ana kaynağı oldu.
Bern Doğal cazibe merkezlerini sevenler için Bern’deki Kleine Schanze parkında gezintiye çıkmanız tavsiye edilir. Park, Bern’in tarihi sokaklarına bakan görüntüleme platformlarıyla küçük bir tepede yer almaktadır. Bu park inanılmaz peyzaj süsleri ile dikkat çekicidir, topraklarındaki sıcak mevsimde onlarca tür süs bitkisi ve çiçek vardır. Bu parkın topraklarında birkaç mükemmel kafe vardır.
Bern - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Bern ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Bern’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' The Old City' Bern, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bern kaleleri
♥   Kalesi 'Reichenbach Castle' , 4.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Toffen Castle' , 10.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Schlosswil Castle' , 13.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grand-Vivy Castle' , 22 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Trachselwald Castle' , 24 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bern çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   World Heritage Site 'Swiss Alps Jungfrau-Aletsch' , 70.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Ballons des Vosges' , 123.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Schwarzwald' , 125.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Parco nazionale della Val Grande' , 126.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bern ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Museum of Fine Arts' Bern, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Zentrum Paul Klee' Bern, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kunstmuseum Thun' Thun, 26.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kunstmuseum Solothurn' Solothurn, 29.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bern ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pilatusbahn

From the series “Dünyadaki En Tehlikeli Tren Yolları ”
Günümüzde, 40 yolcu tutmak için tasarlanmış 10 kırmızı araba, sürekli koşuşturuyor. Taşıyıcılar, saatte 340 yolcuya kadar ulaşımı sağlayan 12 km / saat'i aşmayan bir hızda hareket ediyor. Tüm arabalarda geçen yüzyıl ortasının atmosferi yeniden yaratılmıştır, bu da geziyi daha ilginç kılmaktadır. Pencere dışında yaslanmıyorsa, yolculuk azami derecede rahat görünür, ancak yaparsanız, dağ çiçeklerinin kokusunu yakalayabilir ve hatta onları dik yamaçlardan alabilirsin. … Devamını oku

Lotschberg

From the series “Dünyadaki En Harika Tüneller”
Söz konusu yatırımların toplam maliyeti 3 milyar İsviçre Frangından fazlaydı. Günümüzde proje ikinci bir uygulama aşamasına girdi. Zürih'ten Milano'ya seyahat süresini azaltmak için Lötschberg'e paralel 60 km uzunluğunda bir tünel inşa ettirilmesine karar verildi. Büyük yatırımlara rağmen, Alps'ın altındaki tünel günlük olarak 120'den fazla yolcu ve ticari tren kullandığından varlığını teyit etmektedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bern’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

23.06.2024

Bern Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bern Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bern, İsviçre Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bern’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bern’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018