OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Neuchâtel Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

neuchatel lake   ’Neuchatel’ adı tam anlamıyla ’Yeni Kale’ olarak tercüme edilebilir. Aynı adı taşıyan göl kıyısında bulunan eski bir İsviçre şehridir. Neuchatel, batı İsviçre’deki en ilginç ve popüler turistik yerlerden biridir.
  Neuchatel, yalnızca orijinal tarihi eserleriyle değil, aynı zamanda her yıl burada gerçekleşen güzel bayramlar ve festivaller sayesinde birçok gezgin tarafından tanındı. Şubat ayında, İsviçre’deki türünün en … Açık
Burası çeşitli ilgi çekici yerlerle doludur - mağazalar ve restoranlar, göl gezileri ve pitoresk çevrede yürüyüşler - bunlar şehrin ana eğlenceleridir. Neuchatel’in tarihi mirasını tanımak istiyorsanız, küçük bir turist treninde yürüyüş yapmanın tam zamanı. Sizi şehrin eski sokaklarından geçirecek ve rehber bu yerin ana mimari anıtlarını tanımlayacak ve gösterecektir.
Kasabanın eski kısmı 16. yüzyılda inşa edildi. Ancak Orta Çağ mimarisinin en iyi geleneklerine göre sarı kireç taşından yapılmış eşsiz evler günümüze kadar özenle kurtarılmıştır. Neuchatel Kalesi, şehrin sembolüdür. Batı kanadı 12. yüzyılda, kalenin kalan kısmı ise 15. - 17. yüzyıllarda inşa edilmiştir. Tüm turistlerin kalenin koridorlarında dolaşma ve surlarda bulunan gözlem alanından şehrin çarpıcı panoramasını görme fırsatı vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Neuchatel, orta çağların ve sonraki dönemlerin ilginç anıtlarına hayran kalacağınız, mükemmel korunmuş tarihi bir bölgeye sahiptir. Çoğu gezi rotası için başlangıç noktası, Eski Kent’in kalbinde yer alan … Açık
Neuchatel’in en eski dini yapısı Eglise Collégial adlı kilisedir. 13. yüzyılda kuruldu ve kendi topraklarında kasabanın önde gelen soylu insanlarının resimlerini içeren 15 antik heykel içeriyor. Hem kilise hem de anıt gotik tarzda yapılmıştır. Ayrıca Belediye Binası binasını ziyaret etmeli ve Neuchatel’in en eski hapishanesi olan Tour des Prisons’a bir geziye katılmalısınız. Hapishane kulesi, 19. yüzyılın ortalarına kadar bir gözaltı yeriydi. Bugün burası, şehrin muhteşem manzarasına sahip birkaç gözlem alanıyla donatılmıştır. Kasabanın ana çeşmelerini - Griffin Çeşmeleri, Aslan Çeşmesi ve ’Banneret’ Çeşmesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Bunlar gerçek sanat eserleri ve ortaçağ heykelinin muhteşem örnekleridir.
Neuchâtel at Sunset   Şehrin, bazı sergileri deneyimli gezginleri bile şaşırtabilecek çok ilginç bir Sanat ve Tarih Müzesi var. Bu müzede geleneksel antikalar ve sanat eserlerinin yanı sıra, 18. yüzyılda yetenekli bir yerel saatçinin yarattığı programlanabilir benzersiz robotları görebilirsiniz. Müze, yerel ressam ve heykeltıraşların eserlerinin yanı sıra şehir tarihindeki en önemli olaylarla ilgili ilginç sergiler sergiliyor.
  Neuchâtel, popüler bir spor turizmi merkezidir. Aktif turistler, şehirdeki yürüyüş ve bisiklet yolları ve çevresindeki güzel doğa rezervleri ve göller ile bakımlı parkların tadını çıkarabilirler. Neuchâtel ayrıca … Açık
Ziyaretçilere zengin bir arkeolojik buluntu koleksiyonu sunan Laténium Müzesi daha az ilginç değil. Bugün antik yerleşimlerin keşfi sırasında keşfedilen eski eserleri barındırıyor. Müzeye İsviçre’nin çeşitli bölgelerinden eşsiz sergiler getiriliyor, koleksiyonu sürekli yenileniyor.
İlginç bir kültürel nesne, ünlü yazarın ve önde gelen vatandaşlarından birinin adını taşıyan Centre Dürrenmatt Neuchâtel’dir. 1952’den 1990’a kadar Neuchâtel’de yaşadı. Yazarın ölümünden sonra şerefine bir kültür merkezi açılmasına karar verildi. Bugün yazarın eserlerinin bir koleksiyonunun yanı sıra kişisel eşyalarını görebileceğiniz küçük bir müze içermektedir. Merkez, açılışından bu yana, birçoğu ücretsiz olarak ziyaret edilebilen çeşitli kültürel etkinliklere ve sunumlara ev sahipliği yapıyor.
  1. Neuchatel’de yazın en yüksek noktasında bile yuhalamayın, bu nedenle aktif turistler her an güvenle geziye çıkabilir. Bununla birlikte, Ağustos ayının bölgede yılın en yağışlı ayı olarak kabul edildiğini … Açık
Şehir ve çevresi, yürüyüş için çok sayıda ilginç yer sunar. Gezginlerin en sevdiği eğlence etkinliklerinden biri, Crete du Plan Dağı’na tırmanmaktır. Yüksekliği 589 metredir, dağın zirvesine teleferikle dakikalar içinde ulaşılabilir. Buradan şehrin şık panoramasının ve ana doğal simgesel yapısı Neuchatel Gölü’nün keyfini çıkarabilirsiniz. Yılın herhangi bir zamanında harika görünen birkaç pitoresk parkın bulunduğu gölün kıyılarında yürüyüş yapmak çok ilginç olurdu.
Etkinlik turizmi hayranlarının, sakinlerinin geleneksel Vine Festivalini kutladığı Eylül ayında Fransız kasabasını ziyaret etmeleri önerilir. Festival süresince birçok ilginç eğlenceli ve gastronomik aktiviteye tanık olabilir, sokak konserleri ve performansları izleyebilir, harika bir genç şarabı ve popüler ulusal yemekleri deneyebilirsiniz.
Neuchâtel - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Neuchâtel ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Neuchâtel kaleleri
♥   Kalesi 'Grand-Vivy Castle' , 22.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Grandson Castle' , 29.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Lucens Castle' , 32.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Reichenbach Castle' , 39.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Château de Belvoir' Doubs, 44.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Neuchâtel çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Nature Park 'Haut-Jura' , 100.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   World Heritage Site 'Swiss Alps Jungfrau-Aletsch' , 103.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Regional Nature Park 'Ballons des Vosges' , 117.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Neuchâtel ve Çevresindeki Turistik Yerler

Chillon Şatosu

From the series “Su Üzerindeki Etkileyici Kaleler ve Saraylar”
Büyük kale, Cenevre Gölü'nün üzerinde yükselen kaya üzerinde yer almaktadır. Başlangıçta kale, stratejik öneme sahip ve St. Bernard Geçidi yolunda bir kontrol noktası olarak görev yapıyordu. Sonuncusu ise, Güney ve Kuzey Avrupa'yı birbirine bağlayan tek yolun önemli bir parçasıydı. Yüzyıllar boyunca derin göl, kaleyi ani saldırıdan korudu. Günümüzde binlerce insan muhteşem doğa manzaralarını otlatmaya ve muhteşem kaleyi izlemeye geliyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Neuchâtel’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

13.04.2024

Neuchâtel Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Neuchâtel Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Neuchâtel, İsviçre Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Neuchâtel’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Neuchâtel’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018