OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
A Coruña

A Coruña Seyahatinizi Hazırlayın: Tavsiyeler & İpuçları - Yapılması ve Uyulması Gerekenler

Iglesia de San Miguel de Breamo   1. Çoğu mağaza ve kamu kurumu, en geç saat 9: 00’da müşterilere hizmet vermeye başlar. Gün boyunca öğle yemeği molası iki ya da üç saat sürebilir. Cumartesi yarım gün, Pazar ise izinli değil, ancak bazı büyük alışveriş merkezleri haftada yedi gün çalışıyor.
2. Turistler arasında en popüler hediyelik eşya, tekstil ürünleri ve seramikten yapılmış el sanatlarıdır. Kaliteli kıyafetler ve aksesuarlar açık pazardan ve alışveriş merkezlerinden satın alınabilir, en azından malların maliyeti biraz daha yüksek olacaktır.
3. Kredi kartınızla büyük süpermarketlerde ve alışveriş merkezlerinde ödeme yapabilirsiniz; marketlere ve küçük hediyelik eşya dükkanlarına gidip, yeterince para aldığınızdan emin olun. Pazarlarda pazarlık yapmak mümkündür ve hatta önerilir, mağazalarda malların fiyatı genellikle sabittir.
4. Şehrin gelişmiş bir toplu taşıma ağı vardır. Sadece La Coruna bölgesinde değil, en yakın bölgeye bile otobüsle özgürce seyahat edebilirsiniz. Şehir dışında bir seyahate çıkıyorsanız, hemen dönüş yolculuğu için bir bilet satın almanız gerekir. Bunlar yerel kurallar.
5. Yaygın taşıma aracı taksidir; tüm arabaların metre ile donatılmıştır. Taksileri telefonla aramak veya özel park yerine binmek daha iyidir; Yolda bir arabayı her zamanki gibi durdurmak çok zor olabilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
6. Araba kiralamak için standart bir belge setine ihtiyacınız olacak: pasaport, uluslararası standart bir ehliyet ve güvenlik depozitosu. Resmi düzenlemeden önce sigortayı sormak gerekli, kira tarifesine dahil edilmelidir. 21 yaşın altındaki müşterilere servis reddedilebilir.
7. La Coruna çok sessiz ve huzurlu bir şehir, ancak gezginler güvenliklerini düşürmemelidir. Halka açık yerlerde ve plajda kişisel eşyaların yakından izlenebilmesi gerekir. Özel bir zorunluluk olmadan değerli eşyalarınızı ve çok miktarda parayı yanınıza almamak daha iyidir.
  La Coruna’nın ana özelliklerinden biri, yerel halkın ziyaretçilere karşı samimi ve sıcak davranışıdır. Yabancı gezginlerle konuşmaktan ve kültürlerine ve geleneklerine ilgi duyanlara büyük bir saygıyla … Açık
8. Diğer şehirlere ve ülkelere sadece plastik kart kabul eden sokak telefonlarından arama yapılması önerilir. Bu durumda iletişim kalitesi mükemmel olur ve servis maliyeti minimumdur. Telefon kartlarını gazete bayilerinden, postanelerden ve bazı barlardan satın alabilirsiniz.
A Coruña - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

A Coruña ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

İspanya: Seyahat Tavsiyeleri

2. Metro üzerinde şehirler etrafında dolaşmak daha elverişlidir. Daha az maliyetlidir ve yolcuların trafik sıkışıklıklarında durmaları gerekmez. Kısa mesafelerle dolaşmak daha iyi, bu nedenle her şehrin mimarisi ve özellikleri hakkında bilgi edineceksiniz.
3. Bir araba kiralarsanız çok dikkatli olmalısınız. İspanyollar her zaman yol kurallarına uymuyor; Hiçbir acele etmiyorlar ve sürüş sırasında oldukça öngörülemiyorlar. Şeritleri değiştirirken genellikle sinyali çevirmeyi unuturlar.
4. İspanyollar girişken insanlardır. Metro ya da otobüste sessizce binmeye alışkın değiller. Habere, siyasete ya da sadece tanıdık olmayan insanlar arasındaki hava durumuna dair fırtınalı tartışmalar var. Böyle canlı konuşmalarla ilk kez karşılaşan turistler kolayca iletişim kurabilirler.
5. İspanyollar çok aktif hareket eder ve iletişim süreci içinde, ilk kez bir kişiyi görseler bile, iletişim kuran kişiye bilinçsizce ellerine dokunabilirler. Bu gibi hareketlerin altlığı yoktur ve bu nedenle onlara dikkat etmeye değmez. …
OrangeSmile araç kiralama A Coruña’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

01.02.2023

A Coruña Fotoğrafları

A Coruña haritasında servisleri (eczane, polis, otopark, bankalar) arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

A Coruña Çevresindeki Şehirler için İpuçları

A Coruña Seyahati - Tavsiyeler ve İpuçları. Alınması gereken önlemler, uymanız gereken kurallar, ve A Coruña’da yapmaktan kaçınmanız gerekenler. Seyahatinizin beklenmedik sürprizler olmadan, pürüzsüz ve kolay geçmesi için yardımcı oluyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018