OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Guimarães Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Guimaraes   Guimaraes Portekiz’in kuzey-batısında yer almaktadır. Bu, nüfusun yaklaşık 53 bin kişiyi tahmin ettiği önemli bir tarihi şehir. Guimaraes ülkenin ilk başkenti olarak bilinir. Bugünlerde bile burası Portekiz’deki ilk büyük kentin sembolü. Bu ifade, Portekiz amblemi haline gelen ve bu ülkenin bayrağında görülebilen çok sayıda tarihi eser ve kale kulesi ile kanıtlanmıştır.
  Guimaraes antik kentleri kendi tarihi, atmosferi ve kültürü ile tercih edenler için harika bir yer. Gerçekten, bu şehrin söyleyecek bir şeyleri var - burada yeterince ilgi çekici yer var. Ve bunların hepsini, … Açık
Guimaraes, kendi geleneksel tarihi, çok sayıda eşsiz eseri ve mimari mekanı olan güzel bir şehirdir. Şehir, genellikle mükemmel durumda olan eski sokaklardan ve meydanlardan oluşmaktadır. Guimaraes’in en ünlü turistik yerleri arasında uzun süredir terk edilmiş olan Kraliyet Sarayı da bulunmaktadır. Sadece XX yüzyılda yenilendi ve ülke başkanının ikametgahı olarak kullanıldı. Turistler genellikle Paço dos Duques de Bragança, Aziz Francisco Kilisesi ve geniş bir tarihi ve kilise eseri koleksiyonu sergileyen Nossa Senhora de Oliveira Manastırı’nı ziyaret etmeleri önerilir. Bunların arasında Kral Don Juan I’in zırhı da var. Manastır, henüz burada 672 yılında ekilen zeytin ağacının adını almıştır. Bu eğlence turizmi için harika bir yer.
  Tarihi kentin ana sembolü Guimaraes Kalesi’dir. Portekiz’deki en eski kalelerden biridir ve ilginç efsanelerin bir hali ile kaplıdır. Bin yıldan daha uzun bir süre önce kalenin yerinde eski bir manastırdı. Yanına inşa edilen ilk sur, 10. yüzyılda inşa edilmiştir. İki yüz yıl sonra kale yoğun bir şekilde yeniden inşa edildi. Öğelerinin çoğu 800 yıl sonra bile sağlam kaldı. Bugün turistler neredeyse kalenin tüm bölgesini ziyaret edebilir ve çevrenin çekici bir manzarasını sunan duvarları boyunca yürüyebilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Havaalanında bulunan uzman ofislerde döviz bozdurmak en iyisidir. Oran bankadan bankaya değişebilir, aynı zamanda komisyon miktarına dikkat etmeye değer. Bankalar, hafta içi 09:00 - 18:00 arası açıktır. 2. … Açık
Şehrin en güzel dini eserleri arasında, Nossa-Senhora da Oliveira Kilisesi’nin görülmeye değer olduğu görülüyor. 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Bu güzel kilise, Gotik tarzda canlı bir anıttır. Birkaç yıl sonra, kilisenin duvarlarında birçok ilginç eser kalmıştır. İçinde, 18. yüzyılda kurulmuş ve tavana boya ile süslenmiş güzel bir sunak hayatta kaldı.
Guimaraes Çok ilginç bir site Sao Miguel de Castelo Kilisesi. Romanesk tarzdaki bu minyatür şapel, büyük taşlardan yapılmış ve çok etkileyici görünüyor. Bu dini anıtın ortaya çıkışının kesin tarihi bilinmemektedir. Şapelden ilk söz 12. yüzyıla kadar uzanıyor. Bazı tarihsel verilere göre, bu şapelin içinde Portekiz’in gelecekteki kralı Alfonso Enriquez vaftiz edildi. Bu efsanelere inanırsanız, korunan kilise, vaftiz için kullanılan kilisedir.
  Guimaraes, çok sayıda büyük alışveriş merkezi ve butiklerin bulunduğu uzun caddelerin bolluğu ile ayrılmaz, ancak burada alışveriş için ilginç yerler bulunabilir. Centro Comercial São Francisco, şehirdeki en büyük … Açık
İlginç kültürel kurumları ziyaret etmek isteyenler için, Avrupa’nın en eski ve en büyük müzelerinden biri olan Martins Sarmento Müzesi’ne bakmaya değer. Bu müze, ünlü arkeolog olarak adlandırılmıştır ve 1885 yılında kurulmuştur. Uzun yıllar boyunca, arkeolog kenti ve çevresini keşfetti. Geziler sırasında, yüzlerce ilginç eseri bulmayı başardı. Hepsi bugün müzede sunulmaktadır. Bu geniş nümismatik koleksiyonundan dolayı özellikle ilgi çekicidir. Müzenin kuruluşundan bu yana, Guimaralar çevresindeki arkeolojik araştırmalar yüz yıldan fazla bir süredir sürdürüldüğü için koleksiyonu sürekli olarak yenilenmektedir. Son zamanlarda, müzenin teşhir genişletildi. Halen, 20. yüzyılın ortalarına kadar uzanan ilginç bir resim sergisi koleksiyonu sunmaktadır.
Guimarães - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Guimarães ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Guimarães kaleleri
♥   Kalesi 'Castle of Guimarães' , 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dona Chica Castle' , 18.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Montalegre' , 59.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Santa Maria da Feira' , 62.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle of Tebra' , 74.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Guimarães çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Nature Park 'Alvão' , 41.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Nature Park 'Litoral Norte' , 41.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Peneda-Gerês' , 43.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'Monte Aloia' , 76.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Natural Park 'O Invernadeiro' , 111.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Guimarães ve Çevresindeki Turistik Yerler

Santa Catarina Caddesi

From the series “En Fantastik ve Renkli 13 Sokak ve Yerleşke”
Santa Catarina Caddesi üzerindeki yürüyüş, açık hava galerisinde en gerçek tabloyu andırdığı için unutulmaz bir deneyim olacak. Binaların cepheleri, İncil ve tarihi motifleri olan muhteşem fayanslarla mühürlenmiştir. Bir zamanlar o usta mozaik sadece en zengin vatandaşların evlerini süsledi. Sokağın muhteşem fotoğraflarını yapmak isteyen turistler pazar günleri sabah erken saatlerde yürüyüş yapmak zorunda kalıyorlar. O gün mağazalar kapanır, bu nedenle caddeden aşağı yürüyen çok sayıda insan nispeten küçüktür. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Guimarães’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

17.07.2024

Guimarães Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Guimarães Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Guimarães, Portekiz Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Guimarães’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Guimarães’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018