OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Provence Cote d’Azur

Cote d’Azur’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Pitoresk bölge, sadece Cote d’Azur’un lüks tatil beldeleriyle değil, aynı zamanda yaşam tarihinin özeti haline gelen ilginç cazibe merkezleriyle de çekicidir. Arles’de eşsiz bir antik anıt olan Amphithéâtre Romain var; bu güne kadar mükemmel korunmuştur. İnşaatın oldukça küçük olmasına rağmen, 25.000 seyirci kapasiteli olabilir. Amfitiyatro boğa güreşi ve tiyatro gösterileri için kalıcı bir mekan haline gelmiştir.
  Provence, Fransa’nın en büyüleyici kantonlarından biridir; zıtlıklar ve ihtişam dolu. Manzarası, mimarisi, hatta yaşam biçimi çeşitlilik ve çok yönlülük ile hayret ediyor. Bölge, Roma’daki Roma … Açık
Avignon’un ana sembolü Palais des Papes’tir; çok güzel ve muazzam bir yapıdır. Yüksek kulesi şehrin hemen her bölgesinden görülebilir. Güzel saray 14. yüzyılda inşa edilmiştir. Gotik tarzda inşa edilmiş dünyanın en büyük mimari eseridir. Saray dekorasyonunun zarif dekorasyonu ile geniş odaları; çeşitli kültürel etkinlikler ve sanat sergileri için kullanılırlar.
Abbaye Saint-Victor de Marseille etkileyici bir tarihi eserdir. Marsilya’nın en güzel tarihi caddelerinden birinde yer almaktadır. Modern tarzdaki Abbey, antik manastırların bulunduğu alanda 10. yüzyılda inşa edilmiştir. Manastırın duvarları içinde birçok önemli dini eser korunur, Kara Madonna bunların arasındadır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Provence, haute mutfağı ile eşanlamlı hale geldi; Bölgenin mutfak gelenekleri, dünyanın her yerindeki bilenler tarafından iyi bilinmektedir. İl, çok çeşitli meyve ve sebzelerin yanı sıra birçok farklı ülkede bulunan … Açık
Toulon’u ziyaret eden gezginler ortaçağ surlarını görmek zorunda. Marsilya’nın da ilginç bir ortaçağ anıtı var, efsanevi Chateau d’If, inanılmaz efsanelerle ezberlenmiş. Tarih öncesi eşsiz anıtlar hakkında konuşmak, Orange’da bulunan Théâtre antique d’Orange’den bahsetmeye değer. Bu doğal tabiatla çevrili dünya öneminin bir dönüm noktasıdır.
Tiyatroya yakın olan Orange Belediye Müzesi, ziyaretçilerine ilginç arkeolojik ve tarihi eserler koleksiyonunu sergilemektedir. Cote d ’Azur ve Provence, doğal cazibe merkezleri açısından zengindir. Gezi turizmi hayranları unutulmaz ve çok bilgilendirici bir dinlenmeye sahip olacaktı.
Aşağıdaki bölümde, Provence Cote d’Azur ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Provence Cote d’Azur ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Provence Cote d’Azur - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6
Referans Bilgi
Tüm sarayların haritası
Provence Cote d’Azur yakınındaki halka açık saraylar
♥   Sarayı 'Château d’Ételan' , 27.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Provence Cote d’Azur ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Musée des Beaux-Arts André Malraux' Le Havre, 11.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Provence Cote d’Azur yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Carmel de Lisieux, Lisieux, 42.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Sainte-Thérèse, Lisieux, 43 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de la Délivrance, Douvres-la-Délivrande, 51.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Basilique Notre-Dame de la Couture, Bernay, 55.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Fransa’nın İkonik Kültürel Yerleri

Fransız başkentinin ana kültür merkezi, Fransa'nın eski başkanı tarafından kurulan Georges Pompidou Merkezi'dir. Çağdaş sanatın tüm yönleriyle çalışılması ve korunması için bir merkez. Akdeniz'in kıyısındaki Marsilya'da ilginç bir Avrupa Uygarlık Müzesi ve Akdeniz bulunmaktadır. Lyon'da Gallo-Roma medeniyetinin büyüleyici bir müzesi olan sergi, Fransız devletinin kökeni üzerine ışık tutmaya yardımcı oluyor. Benzersiz antik eserler içerir. Clermont-Ferrand'ta çok güzel bir tarihi binada yer alan Bargouin Müzesi, güzel sanat sergileri, antika sikkeler ve arkeolojik sergilerin sergilendiği sergiler. …
OrangeSmile araç kiralama Cote d’Azur’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

04.02.2023

Cote d’Azur’un Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Cote d’Azur’un Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Provence Cote d’Azur Komşularında Kültürel Geziler

Provence Cote d’Azur Kültür Rehberi. Cote d’Azur’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Cote d’Azur’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018