OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Aberdeen

Aberdeen’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Aberdeen’in bir sanayi kenti statüsüne sahip olmasına rağmen, her yıl çok sayıda yolcu tarafından ziyaret edilmektedir. Toprağı basitçe ilginç ve eski manzaralarla dolu olduğu için şehri gezmek basit bir yürüyüşle gerçek bir keyif katacaktır. Aberdeen Üniversitesi, şehrin merkezine yakın bir konumdadır. Üniversite 1860 yılında kuruldu. Daha önce modern üniversitenin topraklarında bir kolej kuruldu. Zaten 15. yüzyılın sonlarında şehir büyük bir eğitim merkezi olarak biliniyordu. Robert Gordon Üniversitesi daha eski bir eğitim kurumudur. 1775 yılında açılmıştır. Her iki üniversite de güzel tarihi binalarda bulunmaktadır. Marischal Koleji, ziyarete değer başka bir yer. Granitten yapılmış bu lüks binanın yapımı 19. yüzyılın ortalarında tamamlandı. Bugün, kolej salonlarının bir kısmı müzelere dönüştürülüyor. Orada etnografik ve arkeoloji müzeleri var.
  Et yemekleri, ulusal mutfağın tadına bakan yerel restoranların menüsünü oluşturmaktadır. Birçok yemek burada açık ateşte pişirilir. İskoç mutfağı geleneksel İngiliz mutfağını anımsatmaktadır. Burada pudingler … Açık
Union Street, güzel eski evlerin bulunduğu dolaşımlar için en iyi yerdir. Evlerin cepheleri, Aberdeen’de beş yüzyıl önce çıkarılan cilalanmış granitten yapılan ustalıkla süsle dekore edilmiştir. Güzel mimari eserlere ek olarak Union Street’te ilginç dükkan ve restoranlar bulacaksınız. Burası yerel kareler ve bahçeler sadece yerli halk arasında değil, turistler arasında da dinlenmek için favori bir yer haline geldiği için akşam geç saatlerde kalabalık. Kış Bahçeleri çok popüler bir dinlenme yeridir ve en ilginç sergisi ’konuşan’ bir kaktüstür. Geniş bahçe birçok tematik bölgeye ayrılmıştır. Kendi topraklarında büyük bir sera, geleneksel Japon tarzında dekore edilmiş bir bahçe ve hatta bir çiçek duvarı bulacaksınız.
Şehrin bazı dini cazibe merkezleri de var. Onların en çarpıcıları St. Nicholas Kilisesi’dir. İlk bina 18. yüzyılın ortalarında inşa edildi ve 1838 yılında doğu kanadı katedere eklendi. Böylece, modern kilise iki kısımdan oluşur - doğu ve batıdaki kilise. Farklı mimari tarzlarda yapılmış olmalarına rağmen, katedral çok uyumlu görünüyor. Şehrin etrafında dolaşırken aynı zamanda bir tür turistik cazibe merkezi olarak kabul edilen sayısız ilginç antika dükkanını göreceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel halk çok sakin ve nazik davranıyor. Alçakgönüllülük ve aileye saygı ile ayırt edilirler. Tuhaftır, ancak yerel sakinlerle uğraşırken daha az konuşmanız önerilir. Çok ’konuşkan’ arkadaşı basitçe … Açık
  Granit Şehri’nin başlıca ilgi çekici yerlerinden biri (Aberdeen’in sıkça dendiği gibi) Slains Kalesi’dir. Bu muhteşem panoramik manzaraya hayranlıkla bakabileceğiniz antik bir kalenin kalıntılarıdır. Kale, 16. yüzyılda inşa edilmiş ve Erroll Küpelerinin evi olmuştur. 20. yüzyılın başında iflas eden Slains Kalesi’nin yöneticileri, onu nakliye şirketi Ellerman Lines’ın sahibine sattı. O andan itibaren kalenin tarihi sona erdi ve kalıntılarının tarihi başladı. Kale, o zamanlar popüler romanı “Dracula” üzerinde çalışan Bram Stoker tarafından bir zamanlar ziyaret edildiği için dikkat çekiyor. Bram Stoker burayı ziyaret etmeseydi, roman bu kadar “atmosferik” olamazdı. Ayrıca burada oldukça güvenli olmayan bir eğim olduğuna dikkat çekmek önemlidir, bu nedenle ziyaret ederken çok dikkatli olmanız gerekir.
St Mary Dunnottar kalesi şehirden uzakta değil. İskoçya’nın erişilemez en büyük kalesi olarak kabul edilir, çünkü buraya ancak o kadar kolay olmayan bir yarıktan geçerek ya da gizli bir girişe açılan mağaraları yuvarlayarak dik bir yamaçtan geçerek ulaşabilirsiniz. Kale, “Hamlet” in burada Mel Gibson’ın başrol oynadığı filme çekilmesiyle ünlüdür. İskoçya’nın bağımsızlığı için savaşlar da burada gerçekleşti. Kale bir kereden fazla hükümdarlar tarafından ziyaret edildi, örneğin, Mary Stuart, Jacob VI. Kaleden ilk söz 7. yüzyıla kadar uzanıyor, ancak o zamanlar tahta olduğu sanılıyor. Sadece 16. yüzyılın sonunda Sir William Keith taştan bir kale inşa ediyordu.
  Aberdeen’in ana yemekleri, basit kekci - tereyağı pasta, yassı ve kruvasan arasında, reçel veya tereyle bulaşmış bir şey. Eskiden, kölelik, denizde çok fazla saat harcayan yerel balıkçılar için iyi bir besin … Açık
Ecclesgreig adında korunmuş bir kale var. Bina Gotik tarzda inşa edilmiştir. Kalenin inşası 1864 yılına kadar uzanmaktadır. Bram Stoker’in, ünlü romanının yazısına ilham vermek amacıyla bu kaleyi ziyaret ettiği düşünülmektedir. Belki de bunun nedeni, sahiplerinin bulunduğu kalenin rehber rehberlerinde her zaman anlatılan mistik bir hikayesi olmasıdır. Her neyse, buradan herkes için denizin güzel manzaraları açılıyor ve bu da kaleyi ziyaret etmenin hoş bir izlenimini garanti ediyor.
Nigg Church “Pitmedden Bahçesi ve Tarım Yaşamı Müzesi” parkı da görülmeye değer. Bahçeler nefes kesicidir. Onlara bakarken, bir kerede yardım edemezsiniz, ancak Shakespeare trajedilerinin romantizmini hatırlayabilirsiniz. Bir yürüyüş için en iyi yerlerden biridir. Torry Battery’i ziyaret ederseniz, sahilin çarpıcı manzaralarını keşfedebilir ve ayrıca deniz hayvanlarının temsilcilerine de bakabilirsiniz. Estetik zevk alabilmek için Peacock Görsel Sanatlar’a gitmelisin. İşte ziyaretçilere ilginç sanat eserleri sergileniyor.
Aşağıdaki bölümde, Aberdeen ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Aberdeen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Aberdeen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

İki günlük Aberdeen gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

Gordon Highlanders Museum
Nerede: Viewfield Road, St Lukes, Aberdeen; Telefon: +44 1224 311200;
Duthie Park Winter Gardens
Nerede: Riverside Drive, Ferryhill, Aberdeen; Telefon: +44 1224 522984;
Provost Skene’s House
Nerede: 5 Guestrow, Aberdeen; Telefon: +44 1224 641086;
Castle Fraser
Nerede: Sauchen, Inverurie, Aberdeenshire, Aberdeen; Telefon: +44 1330 833463;
Codona’s Amusement Park
Nerede: Beach Boulevard, Aberdeen; Telefon: +44 1224 595910; Daha Fazla Bilgi: From £9.99 per person;
Aberdeen Maritime Museum
Nerede: Shiprow, Aberdeen; Telefon: +44 1224 337700;
Satrosphere
Nerede: The Tramsheds, 179 Constitution Street, Aberdeen; Telefon: +44 1224 640340;
OrangeSmile araç kiralama Aberdeen’de araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.08.2022

Aberdeen’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Aberdeen’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Aberdeen Komşularında Kültürel Geziler

Aberdeen Kültür Rehberi. Aberdeen’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Aberdeen’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018