OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Nottingham Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Wollaton Hall   Nottingham, endüstrinin ve kentsel gelişimin hızlı gelişmesine rağmen çok sayıda değerli tarihi ve mimari eseri güvende tutmayı başarmış modern bir metropoldür. Şehir genellikle İngiltere’nin kültür başkenti olarak adlandırılır ve çok sayıda alışveriş merkezi ve mağaza Nottingham’a alışveriş başkenti unvanını kazandırmıştır.
  Nottingham, sadece turne hayranları ve macera hikayeleri hayranları için değil, hayatlarının hiçbir gününü parlak duygular ve oyun heyecanı olmadan hayal edemeyen kumar tutkunları, gece kulüpleri ve kumarhane sakinleri … Açık
Nottingham, efsanevi hırsız Robin Hood’un adıyla bağlantısı nedeniyle uluslararası üne kavuşan kalın ve şaşırtıcı Sherwood Ormanı ile çevrilidir. Bu isim yedi yüz yıldan daha uzun bir süre önce yaygın olarak biliniyor; Robin Hood her zaman adalet ve romantizmin eş anlamlısı olmuştur. Bu atmosfer, modern şehirde bile hissedilebilir, çünkü pek çok turistik yer ve kültürel program Robin Hood’un maceraları ve maceraları hakkındaki hikayelere ayrılmıştır. Şehrin bir nevi sembolü oldu. Nottingham’ın bazı caddelerinin yanı sıra restoranlar ve barlar da onun adını taşıyor.
Şehir, her yıl en romantik hırsıza adanmış bir festivale ev sahipliği yapıyor. Bir hafta boyunca yerel halk eğlenir, şarkılar söyler, kostümlü sunumlar ve tiyatro gösterileri düzenler. Yılın bu zamanında burada ulusal yemekleri ve içecekleri tadabileceğiniz çok sayıda açık hava kafesi bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Nottingham toplu taşıma sistemi, geniş bir otobüs ve tramvay yolları ağı ile sunulmaktadır. Hemen hemen tüm yollar Eski Pazar Meydanı’ndan ve şehrin merkezi caddelerinden Carrington ve Parlamento’dan geçer. … Açık
Tabii ki, bu festival en büyüğü ve en bilineni, ancak Nottingham’da daha az heyecan verici olmayan etkinlikler düzenleniyor - Lawrence Festivali, Büyük Bale, Dans Festivali, yıllık Kaz Fuarı, İngiliz Sanat Gösterisi ve diğer birçok büyüleyici etkinlik.
Nottingham & Beeston Canal Bu yerin mimari mekanları arasında 11. yüzyılda inşa edilen Town Castle’ın yanı sıra eski katedraller ve kiliselerden (County Hall ve St Mary’s) bahsetmeliyiz. Nottingham’ın muhteşem parklarındaki yürüyüşleriniz ve yerel tarihi yerlere yaptığınız ziyaretler yalnızca parlak izlenimler bırakacak ve tatilinizi gerçekten unutulmaz kılacaktır.
  Nottingham’da büyük alışveriş merkezleri, turistler arasında popüler olan hediyelik eşya dükkanları ve en nadide bölgesel lezzetleri bulabilecekleri mükemmel gastronomik dükkanlar bulunmaktadır. Şehirdeki en … Açık
  Nottingham’ın kalbinde güzel bir saray ve park kompleksi bulacaksınız - Wollaton Hall. Kraliçe Elizabeth’in en lüks konutlarından biri olan bu muhteşem Rönesans sarayı şu anda halka açık. Kır evini ziyaret edenler, iç dekorasyonunun zenginliğini takdir edebilir, ayrıca bazı benzersiz sanat eserlerini ve içinde depolanan antika mobilyaları görebilirler. Sarayı çevreleyen bahçe de büyük ilgi görüyor - alanı 500 dönümden fazla. Güzel sarayın bir kısmı Nottingham Doğa Tarihi Müzesi tarafından işgal edilmiştir.
Council House, Nottingham Gezi turlarının çoğu ve güzel tarihi sokaklar, birçok güzel eski bina ile çevrili Eski Pazar Meydanı’ndan başlar. Bu tarihi meydan, İngiltere’nin en büyük kamusal alanıdır. Ulusal bayramlarda en önemli halk ve eğlence etkinlikleri burada yapılır. Meydanın yanında, canlı bir neoklasik tarzda dönüm noktası olan Konsey Binası var. Aynı yerde, muhteşem Nottingham Playhouse binasını görebilirsiniz.
  Nottingham’daki aile tatilleri, çeşitli ilginç aktivitelerle çeşitlendirilebilir. Çocuklu turistler burada birçok eğlence merkezinin tadını çıkarabilir. Şehrin birçok pitoresk parkı var ve aileler için en … Açık
Tarihi meydan, günümüze kadar amacına uygun olarak kullanılmış eski bir ticaret pavyonu olan Lace Market’e sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Bir zamanlar İngiltere’nin her yerinden bayanlar, yerel fabrikalar tarafından üretilen lüks bağcıkları seçmenin yanı sıra, enfes kıyafetleri için kumaşlar almaya geldi. Pazar binası çok büyük. Sadece perakende alanı değil, aynı zamanda eski depolar da korunmuştur. Bugün tarihi bina birçok ilginç alışveriş pavyonuna ve restorana ev sahipliği yapmaktadır.
Nottingham - Lake - Trent Building Alışılmadık bir cazibe merkezi 1780 yılına dayanan eski mahkeme binasıdır. Şu anda, tur sırasında 14. yüzyılda kurulmuş eski bir hapishaneyi ziyaret edebileceğiniz ve eski mahkeme salonlarını keşfedebileceğiniz Ulusal Adalet Müzesi. Bu müzenin önemli bir kısmı da popüler ulusal kahraman Robin Hood’a adanmıştır.
  Nottingham, misafirlerine ve gastronomi turizmi hayranlarına her zevke ve zevke uygun beş yüzün üzerinde restoran, kafe ve bar sunmaktadır. Fransız mutfağında uzmanlaşmış La Rock restoranı, şehrin en popüler yemek … Açık
Nottingham’da, yaşı bin yıldan fazla olan, yapay mağaralardan oluşan dünyaca ünlü bir kompleks olan Mağaralar Şehri’ni bulacaksınız. Bu, birçok inanılmaz efsanede gizlenmiş ülkenin en büyük mağara ağıdır.
Nottingham - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Nottingham ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Nottingham’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Bridlesmith Gate' Nottingham, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Nottingham kaleleri
♥   Kalesi 'Nottingham Castle' , 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Greasley Castle' , 10.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Codnor Castle' , 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Halloughton Manor House' , 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Pembridge Castle' , 17.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Nottingham ve Çevresindeki Turistik Yerler

John Hastanesi

From the series “Dünyadaki En Gizemli Binalar (Evler, Saraylar, Kaleler)”
Birçok hasta paranormal fenomene tanık olduğu ve doktorlara aniden alevler ve soğutucu çığlıklarla patlamalar yapma konusunda söyledikleri dikkati çekiyor ancak kimse zihinsel rahatsızlığı olan hastaların sözlerini dinlemiyor. Günümüzde hastaneyi ziyaret eden turistler genellikle ani panik atak ve baş ağrısı şikayetinde. St. John Hastanesi, makul olarak dünyanın en karanlık ve gizemli binalarından biri olarak kabul edilmektedir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Nottingham’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

22.05.2024

Nottingham Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Nottingham Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Nottingham, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Nottingham’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Nottingham’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018