OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Newcastle Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Newcastle   Tyne Nehri’nin alt kesimlerinde bulunan büyük bir sanayi şehridir. Fatih William’ın oğlu, Robert II Normandiya Dükü, şehrin kurucusuydu. Newcastle’dan ilk sözler 1080 yılına kadar uzanıyor. Başlangıçta modern şehrin topraklarında yeni bir kale inşa edildi. Kale, ağırlıklı olarak bölgede çıkarılan tuz ve kömürün depolanması için yapılmış, ancak bu şehre de adını vermiştir. Bölgenin metal, tuz ve kömür yatakları bakımından zengin olmasının yanı sıra, doğanın ihtişamıyla ziyaretçileri de şaşırttı - burada çok güzel göller ve bereketli çayırlar var.
  Newcastle sakinleri doyurucu et yemeklerinin büyük hayranlarıdır. Ayrıca yöresel restoranlarda her zaman patates yemeklerini ve geleneksel Fish & Chips’i deneyebilirsiniz. Yöresel mutfağın bir klasiği, … Açık
Newcastle turistler arasında popülerdir. Bu çok neşeli ve gürültülü bir şehir. Bu şehirdeki geri kalanlar, enerjik partileri sevenler tarafından kesinlikle sevilecek - Newcastle’da çok sayıda disko, bar ve gece kulübü var. Çoğu zaman müzik performansları doğrudan meydanlarda yapılır. Doğal olarak ziyaretçilerin çoğu genç insanlar. Bigg Market, gece hayatı sevenler için en iyi yer. Seçim gerçekten çok büyük - modern ekipmanlarla dolu modern disko kulüplerinden küçük ve şirin barlara kadar. New Castle’ın en popüler mekanlarından biri, geminin bordasında açılan Club Tuxedo Royal.
Gürültülü partilere ek olarak, şehir mükemmel bir tiyatro oyunu seçkisi sunuyor. Royal Shakespeare grubu ve Ulusal Opera Topluluğu gibi bu tür tanınmış topluluklar genellikle Newcastle tiyatrolarında sahne alırlar. Bunun yanı sıra şehir, AVM ve mağaza sayısı ile Avrupa’da lider konumdadır. En yeni ve en popüler olanlardan biri Eldon Square merkezidir. Şehrin yakınında bulunan Mertocenter alışveriş merkezini ziyaret etmeyi unutmayın çünkü burası en çok ziyaret edilen merkezlerden biri. Harika restoranlar, mağazalar ve partiler - Newcastle’da bir turistin ihtiyaç duyabileceği her şeyi bulacaksınız. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Geçmişte, Newcastle büyük bir sanayi kentiydi, ancak endüstriyel yaşam tarzının yerini ilginç gelenekler ve festivallerle dolu yeni bir yaşam aldı. Yerel kültürün temel özelliklerinden biri, tüm vatandaşların … Açık
  Tarihi cazibe merkezlerinin hayranları Hadrian Duvarı’nı ziyaret etme fırsatına sahip. Bu, Roma İmparatorluğu dönemlerinde inşa edilen kısmen korunmuş savunma yapılarının adıdır. Bu yapının ölçeği gerçekten etkileyici: başlangıçta uzunluğu yaklaşık 120 km idi. Duvar, İmparator Hadrian’ın adını almıştır ve geniş parçaları 18. yüzyıla kadar ayakta kalmıştır. 18.-19. yüzyıllarda yolların inşası sırasında savunma tahkimatının birçok kısmı tahrip edildi. Korunan küçük parçalar, önemli tarihi yerlerin statüsünü aldı.
Newcastle Önemli bir yerel dini anıt, St Nicholas Katedral Kilisesi’dir. Sitesinde bulunan ilk ahşap kilise 11. yüzyılda inşa edildi ve 1216’da tamamen ateşle tahrip edildi. Yeni taş katedral burada ancak 14. yüzyılın ortalarında inşa edildi. Yıllar önce olduğu gibi, bugün de önemli özelliği yüksek açıklıklı bir kuledir. 1448 yılında inşa edilmiş olup, uzun yıllar deniz feneri olarak hizmet vermiştir. Katedralin duvarları içinde, birkaç yüz yıl öncesine ait eski heykeller ve dekorasyon öğeleri dahil olmak üzere birçok benzersiz değerli eşya bulacaksınız.
  Hem şehirde hem de yakın çevresinde çok sayıda tarihi cazibe merkezi yoğunlaşmıştır, bu nedenle tur müdavimleri ziyaret edecekleri bir yer seçme konusunda herhangi bir sorun yaşamaz. Şehrin kuzeyinde, bölgenin ana … Açık
Newcastle’ın kalbinde, mimari açıdan da büyük ilgi gören güzel St. Mary Katedral Kilisesi bulunmaktadır. Bu, şehrin en yüksek kilisesidir. Sivri ucu 70 metreye kadar yükselir. 19. yüzyılın ortalarında inşa edilen kilise, Neo-Gotik tarzı canlı bir anıttır. İkinci Dünya Savaşı sırasında, kilise binası ağır hasar gördü, neredeyse tüm benzersiz vitray pencereleri yıkıldı. Savaştan sonra kilisenin orijinal iç kısmı tamamen restore edildi.
Şehir özellikle en ünlüsü Gateshead Millennium Köprüsü olan köprüleriyle ilgi çekicidir. Köprü, Gateshead ve Newcastle’ı birbirine bağlar. Bu muhteşem modern köprünün tasarımı benzersizdir. Eksenleri etrafında 40 derece döndürülebilen iki ana kemerden oluşur. Böyle bir tasarım, büyük gemilerin köprünün altından kolayca geçmesine izin verir. Bu eğimli köprünün çalışmasını düzenli olarak birçok turist izlemeye geliyor. Muhteşem köprü, kemerlerinin alışılmadık tasarımından dolayı resmi olmayan ’Yanıp Sönen Göz Köprüsü’ adını aldı.
Newcastle - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Newcastle ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Newcastle alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Northumberland Street' Newcastle upon Tyne, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı 'Grainger Town' Newcastle upon Tyne, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Newcastle kaleleri
♥   Kalesi 'NewCastle' , 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'NewCastle Castle' , 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Redhouse Castle' , 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bothal Castle' , 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cresswell Castle' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Newcastle çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Stones Country' , 67.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Newcastle ve Çevresindeki Turistik Yerler

Alnwick Bahçe Ağaç Evi

From the series “Ağaç Üzerinde Yaşanan İnanılmaz Evler ”
Güzel modern parkın kurucuları Duke ve Northumberland Düşesidir. Ağaçların üzerinde büyük bir ev inşa etmelerini emrettiler. Şu anda, başlıca turistik yerlerinden birinde, bir seferde en fazla 120 misafir ağırlayabilecek bir restoran bulunmaktadır. Genellikle kutlamalar ve ziyafetler için kullanılır. Ayrıca alışılmadık görme ziyaretçileri, rahat bir barda dinlenip çevredeki panoramaları izlemek çok uygun olan çevredeki köprülerin etrafında dolaşma fırsatına sahip olacaklar. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Newcastle’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

23.06.2024

Newcastle Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Newcastle Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Newcastle, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Newcastle’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Newcastle’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018