OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Newcastle

Newcastle’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Hem şehirde hem de yakın çevresinde çok sayıda tarihi cazibe merkezi yoğunlaşmıştır, bu nedenle tur müdavimleri ziyaret edecekleri bir yer seçme konusunda herhangi bir sorun yaşamaz. Şehrin kuzeyinde, bölgenin ana tarihi sembollerinden biri olarak kabul edilen aynı adı taşıyan eski Kale var. İlk ahşap kale, yerine bin yıldan daha uzun bir süre önce inşa edildi. Araştırmacılara göre, daha önce yerinde bir Anglo-Sakson mezarlığı bulunuyordu.
  Tyne Nehri’nin alt kesimlerinde bulunan büyük bir sanayi şehridir. Fatih William’ın oğlu, Robert II Normandiya Dükü, şehrin kurucusuydu. Newcastle’dan ilk sözler 1080 yılına kadar uzanıyor. … Açık
Bugün görülebilen kale 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Mimarisinin birçok unsuru, inşaattan bu yana değişmeden korunmuştur. 16. ve 18. yüzyıllar arasında kale bir hapishaneye dönüştürülmüş ve eski hücreler alt seviyesinde korunmuştur. İkinci Dünya Savaşı sırasında, eski kale, zindanlarındaki hava saldırılarından saklanan yerel sakinler için ana sığınaklardan biri haline geldi. Bugün kalenin tamamı halka açık. Çatısında, bölgenin en iyilerinden biri olarak kabul edilen bir gözlem güvertesi var.
Şehrin çevresinde benzersiz bir arkeolojik alan bulacaksınız - Hadrian Duvarı. 120 kilometre uzunluğundaki toprak sur, Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir. Ancak taş duvar günümüze sadece kısmen ulaşmıştır. İlginç bir şekilde, araştırmacılar asıl amacını asla belirleyemediler. Duvarın yakınında hiçbir savunma yapısı inşa edilmedi. Roma İmparatorluğu’nun büyük gücünün bir sembolü olarak dikilebilirdi. Eski duvar boyunca uzanan bir patikanın ardından, yalnızca eski surların parçalarını değil, aynı zamanda yerel doğal cazibe merkezlerini de görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Newcastle, çocuklarla aktif tatiller geçirmek için harika bir yer olacak. Şehrin birçok eğlence merkezi, güzel parkları ve ilginç cazibe merkezleri vardır. Sıcak aylarda, aktif turistler TreeTop Adventure Park … Açık
Newcastle birkaç güzel tarihi kiliseyi korumuştur ve en önemlisi Aziz Nicholas Katedrali’dir. İlk ahşap kilise, yerinde 11. yüzyılda inşa edilmiş ve yangınla yok olana kadar yüz yıldan biraz daha uzun süre ayakta kalmıştı. Katedral, 14. yüzyılın ortalarında restore edildi. Başlangıçta, görkemli mimari dekorasyonla ayırt edildi. Ana özelliği, biraz fener gibi şekillendirilmiş bir ajur kulesidir.
Yapımından bu yana şehrin en yüksek binalarından biri olmuştur. Kulesi birçok sokaktan açıkça görülebilmektedir. 17. yüzyılın ortalarında, İskoçya’ya karşı mücadele boyunca, işgalciler onu yok edeceği için katedral değerli eşyalarının çoğunu kaybetti. Katedral bir mucize tarafından sağlam kaldı ve 19. yüzyılın başında yeni ve zengin bir iç mekana sahip oldu. Bugün ziyaretçiler, muhteşem vitray pencerelerine, heykellerine ve anıtlarına, katedralin duvarlarında saklanan birçok dini esere hayran kalabilirler. Yıllar boyunca, ana şehir katedrali klasik müzik konserlerine ev sahipliği yaptı ve bu eski güzel gelenek günümüze kadar korunmuştur.
  Newcastle sakinleri doyurucu et yemeklerinin büyük hayranlarıdır. Ayrıca yöresel restoranlarda her zaman patates yemeklerini ve geleneksel Fish & Chips’i deneyebilirsiniz. Yöresel mutfağın bir klasiği, … Açık
Şehrin tam kalbinde, 19. yüzyılın ortalarına kadar uzanan daha sonraki bir döneme ait mimari bir anıt olan St. Mary Katedrali bulunmaktadır. 150 yıldan fazla bir süredir kilise kulesi, Newcastle’ın en yüksek yapısı olmuştur. Kilisenin sivri ucu 70 metre yüksekliğindedir ve binanın kendisi canlı bir neo-Gotik anıt olarak kabul edilir. Harika vitray pencereler, iç mekanın ana dekorasyonu olarak kabul edilir. Bazıları İkinci Dünya Savaşı’ndan sağ çıkmayı başardı. Savaş sonrası yıllarda bazı dekorasyon unsurları restore edildi. Artık kilise, klasik müzik konserleri düzenlemek için de düzenli olarak kullanılıyor.
Newcastle’ın ilginç bir sembolü, her biri benzersiz bir tarihe sahip olan eski köprülerdir. Batıda bulunan Salıncak Köprüsü, 1876 yılında Lord Armstrong’un emriyle inşa edilmiştir. Yüksek Seviye Köprü, 1849’da çok daha erken inşa edildi. Bu köprü, şehirdeki ilk demiryolu köprülerinden biri oldu. Köprünün açılışı o kadar önemli ve uzun zamandır beklenen bir olaydı ki Kraliçe Victoria da buna katıldı.
  Geçmişte, Newcastle büyük bir sanayi kentiydi, ancak endüstriyel yaşam tarzının yerini ilginç gelenekler ve festivallerle dolu yeni bir yaşam aldı. Yerel kültürün temel özelliklerinden biri, tüm vatandaşların … Açık
Gateshead Millennium Köprüsü, mimari açıdan en sıra dışı olanlardan biri olarak kabul edilir. Dünyada aslında çizmeyen ilk asma köprü oldu. Köprünün devirme mekanizması, özel motorlar yardımıyla nehrin üzerinde basitçe yükselecek şekildedir. Bu, büyük gemilerin köprünün altından serbestçe geçmesine izin verir. Yükselişini izlemek turistlerin en sevdiği eğlencelerden biridir. Köprünün her iki tarafında bulunan özel bir ekran kartı kullanarak bir sonraki daha erken kaldırma zamanı hakkında bilgi edinin. Newcastle’da ayrıca nehir boyunca yürüyen turistler arasında çok popüler olan yaya köprüleri vardır.
Aşağıdaki bölümde, Newcastle ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Newcastle ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Newcastle - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

İki günlük Newcastle gezisinde ziyaret edilmesi gerekenler

The Castle Keep
Nerede: Castle Garth, St Nicolas’ Street, Newcastle, Newcastle; Telefon: +44 (0)191 232 7938; Daha Fazla Bilgi: Metro to central station;
Angel Of The North
Nerede: Eighton Banks, Gateshead, Newcastle; Telefon: +44 (0)191 433 8400; Daha Fazla Bilgi: Take the northbound number 21 bus from pilgrim street;
The Tyne Bridge
Daha Fazla Bilgi: Metro to central station / gateshead;
BALTIC Centre of Contemporary Art
Nerede: Gateshead Quays, Gateshead, Newcastle; Telefon: +44 (0)191 478 1810; Daha Fazla Bilgi: Metro to gateshead;
Great North Museum
Nerede: Barras Bridge, Newcastle, Newcastle; Daha Fazla Bilgi: Metro to haymarket;
OrangeSmile araç kiralama Newcastle’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

04.02.2023

Newcastle Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Newcastle Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Newcastle Komşularında Kültürel Geziler

Newcastle Kültür Rehberi. Newcastle’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Newcastle’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018