OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

York Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

York: Station Hotel   York, tarihi açıdan özellikle ilginç bir şehir. Kale duvarları, katedralleri ve kiliseleri, ortaçağ sokakları ve müzeleri bu yerin misafirleri için gerçekten büyük ilgi görüyor. Dahası York, muhteşem manzaraları ve çeşitli parkları ile ünlüdür ve Büyük Ouse Nehri boyunca bir dolgu yerleşmiştir.
  York’ta alışveriş yapmak için çok cazip yerler var. Deneyimli turistler, her şeyden önce, McArthur Glen tasarım mağazasına gider. Bu gerçek bir moda ve şık dünyası. Orada her zevke uygun mağazalar bulunur. … Açık
Katedral bu kentin ana sembolüdür. Yapısı henüz 13. yüzyılda başlamış ve 400 yıldan fazla sürmüştür. Küçük bir Hıristiyan köyü yerine inşa edildi. Bina çok uzun sürdüğü için, kilise tamamen farklı mimari etkilerin bir karışımını temsil ediyor. York’un en eski bölgesi kale duvarı ve şehir kapılarına ait kalıntıların konumudur. Burada ayrıca önceki yüzyıllara adanmış küçük bir müze görebilirsiniz. Yıllar önce Viking kabilelerinin York’un gelişimi üzerinde büyük etkisi oldu. Bugün Yorvik-Viking Center Müzesi’ni ziyaret ederek bu zamanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Clifford’s Fortress, York’un en dikkat çekici binalarından biridir. Bu kalenin kuleleri, şehrin panoramik manzarasına sahiptir. Kalenin çeşitli salonları, tarihi eserlerin koleksiyonlarına adanmıştır. Bu kalede genellikle York tarihine ve gelişimine adanmış çeşitli geziler ve konferanslar yer alır. Sergiler arasında Antik Roma ve Anglo-Saxon dönemleri de yer alıyor. Salonlardan biri Vikinglere ayrılmıştır. Sanat uzmanları, eserleri ya da ünlü İngiliz ressamlarını sergileyen Sanat Galerisi’ni ziyaret etmekten büyük zevk alacaklar. Kentin ana tren istasyonunun yakınında, koleksiyonu 50 lokomotifi aşan Ulusal Demiryolu Müzesi yer almaktadır. Bunların çoğu 19. yüzyılın başında yapıldı. Gezginler York’ta çok sayıda şaşırtıcı gezi ve eğlenceyi bulacaklar. Şehir spor meraklıları, gurmeler ve büyüleyici dükkanları ziyaret etmek isteyenler için ilginç olacak. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  York, su parkları ve eğlence merkezlerinin, ilgi çekici müzelerin ve ilgi çekici yerlerin yer aldığı çocuklu gezginleri memnun edecektir. Sadece şehirdeki değil, bir bütün olarak ülkedeki en orijinal eğlence … Açık
  Kentte Arpa Salonu’nun özellikle dikkat çekici olduğu birçok güzel ortaçağ binası bulunmaktadır. Bu güzel ev 14. yüzyılın ortalarında inşa edilmiştir. Kurucuları yakındaki Nostelle Manastırı’ndaki rahipler. Uzun bir varoluş tarihi için bu evin yerini birçok malik aldı. 20. yüzyılın sonunda, tarihi bina tamamen tahrip olmuştur. 1987 yılında, bina York Arkeoloji Derneği tarafından satın alındı. Şimdi, tamamen yenilenmiş binada, bir müze çalışıyor.
York Minster Ticaret Lonca Salonları eşit derecede çekici bir sitedir. Aynı zamanda York’taki en eski yapılardan biridir. Bina 1357 yılında inşa edilmiştir. Yapının başlatanları şehrin en zengin sakinleriydi. Toplantıları bu evde yapılan kendi dini kardeşliklerini yaratmaya karar verdiler. Kardeşlik 16. yüzyıla kadar vardı. Daha sonra, ciddi dekorasyona sahip güzel bina birçok kez durumunu değiştirdi. Şimdi müze haline getirildi. Tarihi belgeler ve sanat eserleri görkemli binada saklanır. Yüzlerce yıldır değişmeden kalmış olan tarihi binanın atmosferi çok büyük bir tarihi değere sahip.
  York’ta turistler, farklı mutfak trendlerinin yiyeceklerini sunan yaklaşık üç yüz restoran, bar ve kafe bulacaklar. Aralarında en iyi restoranları seçmek kolay değil, ancak uzun zaman önce hem yerel halk hem de … Açık
Şehrin en sıra dışı yerlerinden biri, Soğuk Savaş sırasında inşa edilen York Sığınağı. Nükleer bir saldırıdan saklanacak bir yer olarak kuruldu. Halen, turistlerin ziyaret etmesi için önemli bir zamanlar askeri olan tesis mevcuttur. Eski sığınak tamamen yaşamak için donatıldı; Bir uyku binasına, donanımlı bir mutfağa ve yemek odasına ve aynı zamanda ekipmanların depolandığı odalara sahiptir. Şimdi, askeri tesisin ziyaretçileri için büyüleyici geziler düzenleniyor ve izlemeleri için İngiltere’deki en birinci sınıf sığınaklardan birine adanmış ilginç bir film sunuluyor.
Tuhaf bir turistik yer, İngiltere’nin en dar caddesi olan Shambles’in tarihi caddesidir. Bir yürüyüş boyunca, çoğu uzun yıllar ilginç el sanatları atölyeleri olan güzel tarihi binaların cephelerine hayran olabilirsiniz. Her zaman misafir kabul ederler. Ziyaretçiler sadece benzersiz el sanatları ürünleri edinme değil, aynı zamanda ustaların çalışmalarını izleme ve aynı zamanda bazı ulusal hediyelik eşyaların nasıl üretileceğini öğrenme fırsatı bulacaklar.
York - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

York ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
York’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' The Shambles' York, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan York kaleleri
♥   Kalesi 'Clifford’s Tower' , 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cawood Castle' , 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Sheriff Hutton Castle' , 15.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crayke Castle' , 19.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hazlewood Castle' , 19.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
York çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Stones Country' , 51.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden York ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pont de Sign

From the series “Dünyadaki En Sıradışı ve İlginç Köprüler”
Büyüleyici köprü, tanınmış birçok mimarın doğayla olan etkileşime daha fazla dikkat getirdi. Olivier Grossetete'nin cesur tasarımı, çağdaş inşaat işçileri ve mimarları için şu mükemmel fikri vermiştir: Tam ve işlevsel köprülerin, amaçlanan uygulamalarını yerine getirebilecekleri ve çevre dengesini destekleyebileceklerine inandıklarını düşünen mimarlar. … Devamını oku

The Deep Akvaryum

From the series “Dünyanın En Havalı ve Büyük Akvaryumları”
Sadece sıradan ziyaretçiler arasında meraklı gezginler değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından gelen bilim adamları var. Burada öğrenciler ve öğrenciler için ilginç eğitim programları sunulmaktadır. Akvaryum zengin egzotik balık koleksiyonu ile ünlüdür. Orada sonsuz sürülere hayran olabilirsin. Buna ek olarak, nadiren su kuşları türleri de vardır. En olağandışı bölümlerden biri, penguenlerle yapılmış bir aviaryedir. Derin Akvaryum, uzun zamandır İngiltere'nin simgelerinden biri arasında yer alıyor. Çocuklu turistler arasında çok popüler. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama York’ta araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

14.07.2024

York Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

York Yakınındaki Bölgelerde Geziler

York, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - York’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, York’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018