OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Kilmarnock Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Keep & Palace, Dean Castle, Kilmarnock, Scotland   Kilmarnock, East Ayrshire’daki İskoç ilçe meclisindeki Irwin Nehri kıyısında yatan yaklaşık elli bin kişilik nüfusu olan küçük bir kasabadır. Burası dünya şiirini bilenler tarafından iyi bilinmektedir; 1759’da, ünlü İskoç şair Robert Burns, basit bir çiftçinin geniş bir ailesinde Kilmarnock’tan uzakta doğmadı. Bu arada, tüm İskoçya’da ulusal yaratıcının onuruna en yüksek anıt Kilmarnock!
  Kilmarnock, şehir içinde ve dışında bulunan muazzam parklarla, açık hava etkinliklerinin hayranlarını memnun etmeye hazır. Şehrin göbeğinde Kay Park - vatandaşlar için favori bir eğlence merkezi. Park oldukça … Açık
Elbette, şehrin Robert Burns’e adanmış bir müzesi de var. Şairin hayatının ana kilometre taşlarını gösteren geniş bir sergi, duvarları içinde sunulmaktadır. Toplamda, beş eyalet müzesi, iki sanat galerisi ve ilçede bir tiyatro var. Kilmarnock’un kültürel ve ticari merkezi geniş Bank Caddesi’dir. Yakınlarda kentin önemli bir atardamarı John Finnie Caddesi var. Başlıca ilgi çekici yerleri, mimaride zarif Viktorya tarzının değerli örnekleri olan tarihi konaklardır.
John Finnie Caddesi ve Burns Anıtı’ndan sadece birkaç adım ötede Kay Park’ın gölgeli geçitleri vardır. Buraya giderken, kesinlikle şehir tiyatro binasına ve müzenin Dick Enstitüsü adı verilen depoya rastlayacaksınız. Sergi salonunun adı, hayırsever olan James Dick, hayatının çoğunu Avustralya’da geçiren Kilmarnock’ın yerlisi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Kilmarnock, sadece en sevdiğiniz içeceklerin tadını çıkarmayacağınız, aynı zamanda iyi bir yemek yiyebileceğiniz çok sayıda bar ve bara sahiptir. Bahşiş miktarını toplam faturanın% 10-12’si olması gereken … Açık
Müze kompleksi 1901’den beri kentte faaliyet gösteriyor. Birkaç yıl sonra yandı, sonra duvarları içinde restorasyon çalışmaları yapıldı ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Dick Enstitüsü birçok kişi için askeri bir hastane haline gelen yüzlerce yaralandı. aydır. Bugün, müze sergileri bir kütüphane ve bir galeri ile tek çatı altında tutulmaktadır. East Ayrshire’ın başka neleri ilginç? Tabii ki golf sevgisi için. Kilmarnock gibi küçük bir kasabada yirmi kadar kurs var! Dahası, bu geleneksel İngilizce asil sporu öğreten yerel okullar dünyanın en iyileri arasında! Kilmarnock’un birçok özel okulunda, herkesin katılabileceği belediye kulüpleri de var. Her şeyden önce bunlar Irvine Yolu üzerinde bulunan ’Annanhill’, Air Road’da ’Caprington’ ve ’Doon Valley’ ülke okulunu içerir.
Kilmarnock - 24-12-2009 Düzgün kesilmiş çimler için birkaç saat harcamak planlarınızın bir parçası değilse, yüzyıllarca geçmişi olan Country Park’a gitmekten çekinmeyin. Antik dev ağaçlarının arasında, 15. yüzyılın ortalarında Boyd ailesi tarafından inşa edilen Dean Castle bölgesi bulunmaktadır. Günümüzde, Country Park’ın ormanlık alanı doğa rezervi olarak kabul edilmektedir. Bakıcıları, nüfusu son yıllarda önemli ölçüde azalmış olan kırmızı sincap sayısını artırmak için her türlü çabayı sarf etti.
  İskoç kasabası Kilmarnock veya Killy (yerlilerin buna sevdiği gibi) aile tatili için iyi bir yer. Buradaki eğlence ağırlıklı olarak golf ve parkta yürüyüş ile temsil edilirken, ilginç eğlence merkezleri her yaştan … Açık
Kış başlangıcında, meşe kronları soğuk güneşte parlayan karla kaplı olduğunda, parkta yaşam sakinleşir. Ziyaretçilerin sayısı gün geçtikçe azalmakta ve kasaba halkı Noel tatillerini merakla beklemektedir. Noel, İngiltere’de özel bir tatildir. Noel arifesinde, dünyadaki milyonlarca Hıristiyan gibi, Kilmarnock sakinleri bir masada toplanıyor. Sessiz şehir sokakları, yalnızca ertesi gün akşam saatlerinde yerel çocuklarla sohbet ediyor.
Kilmarnock - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Kilmarnock ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Kilmarnock kaleleri
♥   Kalesi 'Rowallan Castle' Strathclyde, 3.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dean Castle' Strathclyde, 3.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'StaneCastle' , 7.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dundonald Castle' Strathclyde, 7.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Montgreenan Castle' , 7.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Kilmarnock ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Burrell Collection' Glasgow, 26.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kelvingrove Art Gallery and Museum' Glasgow, 30.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hunterian Art Gallery' Glasgow, 30.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Gallery of Modern Art' Glasgow, 30.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Kilmarnock ve Çevresindeki Turistik Yerler

Falkirk Wheel

From the series “Dünyadaki En Egzotik 16 Asansör ve Teleferik”
Falkirk Wheel çok etkileyici görünüyor. Çalışma sırasında, dönen 'asansör' sessiz ve yavaş hareketi sadece büyülü görünüyor. Gemi asansörü 2002'de açılmıştır. II. Kraliçe Elizabeth, ciddiyetle açılan törene katıldı. Sadece bir yıl sonra alışılmadık binaya ödüller verildi. Asansör tasarımı 2002 yılında en iyi tasarım projelerinden biri ilan edildi. Asansörün iş akışının tamamı yaklaşık 4 dakika sürer. Kanal kıyılarında, yaz aylarında yemyeşil yeşil otlarla kaplı ve turistlerin gözde turistik yerleri olan güzel çayırlar yetişir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Kilmarnock’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

23.06.2024

Kilmarnock Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Kilmarnock Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Kilmarnock, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Kilmarnock’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Kilmarnock’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018