OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Leeds Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Wrangthorn Church (St Augustine), Hyde Park Corner, Leeds   Leeds, Aire Nehri vadisinde bulunan bir şehirdir. Bu İngiltere’nin en büyük şehirlerinden biridir. Londra, Leeds’ten uzakta değil, bu yüzden böyle avantajlı bir yer onu çok popüler yapıyor. Leeds ayrıca ülkenin doğu ve batı kıyılarından yaklaşık olarak aynı mesafede bulunmaktadır.
  Leeds, İngiltere’nin en büyük beş kentinden biridir. Sadece eşsiz simge yapılarla değil aynı zamanda mükemmel restoranlarla da turistleri cezbeder. Şık All Bar One restoran, konuklarına zarif iç mekanlarda yemek … Açık
Yine de XIX. Yüzyılda bu il kasabası, İngiltere’nin en önemli sanayi merkezlerinden biriydi. Küçük bir bölgeyi işgal etti, ancak biri orada farklı fabrikaların geniş bir seçim yapabileceğini gördü. Ancak günümüzde Leeds’teki sanayi şirketlerinin payı o kadar büyük değil. Burada daha az fabrika var ve daha fazla ofis binası var. Leeds, yavaş yavaş İngiltere’nin kuzeyindeki bir iş merkezi haline geldi.
Bu değişiklikler nedeniyle Leeds’te çok sayıda yenileme çalışması yapılmıştır. Şehrin tarihi binalarını restore etmeye yardımcı oldu. Yeşilliklere çok yer ayrılmıştır. Leeds’te parklar, bahçeler ve bulvarlar ortaya çıkmıştır. Bu gerçekten şehrin görünümünü değiştirdi. Aynı zamanda burada yeni eğitim tesisleri açılmıştır - okullar, kolejler ve iki üniversite. Bu Leeds’i İngiltere’nin en büyük eğitim merkezlerinden biri haline getirmiştir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Leeds, insanların tarihi geleneklerini onurlandırmaya devam ettiği en eski İngiliz şehirlerinden biridir. Yerliler milliyetleriyle gurur duyuyorlar, yaşam tarzları çoğu Avrupa ülkesinden çarpıcı şekilde farklı. … Açık
Kentin belli başlı turistik yerleri arasında, farklı koleksiyonların (şövalyelerin zamanlarına ve şövalyelerin turnuvalarına, savaş zamanına, avlanmaya ayrılmış öğeler) ve XX. Modern Leeds, tarihi, sürekli esnekliği ve modern yaşama uyabilme kabiliyeti ile insanları kendine çeker. Bugün burası gürültülü ve sayısız öğrenciyle, uykusuz barlar, restoranlar ve kulüplerle dolu bir şehir. Burası aynı zamanda devasa Edward mimarisi açısından zengin bir yer.
Pudsey Church   Leeds’in daimi sembolleri arasında, kuruluşundan bu yana yerel piskoposun oturduğu güzel Katedral yer almaktadır. Yerindeki ilk kilise 1838’de inşa edildi. İnşaatın tamamlanmasından birkaç yıl sonra genişlemeye başladı. Kilisenin yenilenmesi nihayet 1901 yılında tamamlandı. Şimdi, Neo-Gotik tarzında muhteşem bir anıt.
  Leeds Belediye Merkezi, şehir merkezinin yakınında, Leeds’in simgesi ve gururu. Viktorya dönemine ait bir anıt olan göz alıcı bina, zaman içinde çok iyi korunmuş durumda. Belediye binasının yanında, 20. yüzyıl … Açık
Eşit derecede etkileyici bir mimari alan Aziz Peter Kilisesi’dir. Onun yerine ilk kilise 7. yüzyılda inşa edildi ve daha sonra büyük bir yangında tamamen tahrip edildi. Daha sonra, dini anıt ateş tarafından iki kez daha tahrip edildi. Son kilise, sadece görünüşünü değil aynı zamanda iç dekorasyonunu da tamamen korumayı başardı. İçeride ziyaretçiler antik bir organ, çok güzel vitray pencereler ve mozaikler görebilirler.
St Peter, Leeds (Leeds Parish Church) Leeds’in kuzey-batı kesiminde 1152 yılında inşa edilen Kirkstall Manastırı’nın kalıntılarını görebilirsiniz. Manastır, VIII. Çok uzun zaman önce harap olmuş tarihi bina restore edilerek ziyarete açıldı. Manastırın bazı kısımları oldukça sağlam kaldı. Gezi sırasında ziyaretçilere yüzlerce yıl önce rahiplerin hayatlarını nasıl harcadıkları hakkında bilgi verilecek.
  Leeds açık havada dinlenmek veya çeşitli spor aktivitelerine katılmak isteyen turistler için mükemmel bir seçimdir. Şehir çok sayıda cazip park, bahçe, oyun alanı ve spor merkezi sunmaktadır. Leeds, hayal … Açık
Şehrin merkezi caddelerinden birinde, yuvarlatılmış bir cepheye sahip çok sıradışı bir tarihi yapı görebilirsiniz. Bu, 1864 yılında inşa edilen ve ülkedeki benzer üç borsadan biri olan Leeds Mısır Borsası. Bu tarihi bina mükemmel bir şekilde korunmuştur, yakın zamanda tamamen restore edilmiştir. Bugün, kentin en popüler alışveriş merkezlerinden birine ev sahipliği yapıyor.
St John, Leeds Leeds’in en lüks ve tanınabilir tarihi tesisi Belediye Binasıdır. Yüksekliği 68.6 metre olan kulesi birçok şehir caddesinden görülebiliyor. Kraliçe Victoria, büyük binanın açılışında yer aldı. İnşaatta, şehir sakinlerinin hoşnutsuzluğuna neden olan bu kadar büyük meblağlar yatırıldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Belediye Binası bombalama sonucu ağır hasar gördü. Ancak mümkün olan en kısa sürede restore edilmiştir. Şimdi tarihi bina kültür merkezine dönüştürülmüştür. Genellikle konserlere, sergilere ve diğer toplu etkinliklere ev sahipliği yapar. Şehirdeki en büyük ve en güzel meydanlardan biri binanın önünde.
Leeds - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Leeds ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Leeds’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Trinity' Leeds, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' The Headrow' Leeds, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Briggate' Leeds, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' King Edward Street' Leeds, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Victoria' Leeds, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Leeds kaleleri
♥   Kalesi 'Sandal Castle' , 15.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hazlewood Castle' , 16.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Spofforth Castle' , 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Pontefract Castle' , 19.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Almondbury Castle' , 24.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Leeds çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Stones Country' , 73 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Leeds ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Leeds Art Gallery' Leeds, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Royal Armouries Museum' Leeds, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Temple Newsam' Leeds, 5.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hepworth Gallery' Wakefield, 14 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Yorkshire Sculpture Park' Wakefield, 20.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Leeds ve Çevresindeki Turistik Yerler

House Garden Anna ve Robin Streydzh

From the series “Benzersiz Yaşayan Evler”
Uzun yıllar boyunca, bahçıvanlar çok hayranlarını cezbetmiştir. Bir kadın bile bir çiçek dükkanı için eş sertifikaları gönderiyor, bu yüzden koleksiyonlarını yeni ürünlerle tamamlayabiliyorlar. Bahçe bakımının en zor kısmı günlük olarak çok sayıda çiçeği sulamaktır. Son zamanlarda, çift, bahçeciliğin çok daha kolay hale geldiği modern bir sulama sistemi olan bir alana sahip. Tuhafların evi yola yakın, bu nedenle çoğu kez bu yerleri kullanan birçok sürücü için iyi biliniyor. Meraklı turistlerin de bulması zor olmayacak. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Leeds’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Hilton Kyoto oteli, çok çeşitli konuklar için çekici olacaktır. Eğlence amaçlı seyahat edenler, Heian ve Yasaka Tapınakları, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve doğal Gion Tarihi Bölgesi gibi ünlü cazibe merkezlerine yakınlığı takdir edeceklerdir. Konuklar birkaç dakika içinde metro istasyonlarına ulaşabilir, ilgi çekici yerlere giden yol fazla zaman almaz. Oku bunu

23.06.2024

Leeds Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Leeds Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Leeds, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Leeds’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Leeds’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018