OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Aberdeen Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

St Machar Cathedral From Seaton Park   Aberdeen’e genellikle granit, yeşillik ve deniz rıhtımı kenti denir. Burası ünlü bir liman kenti ve bir sanayi bölgesi. 19. yüzyılda Aberdeen granit yataklarıyla ünlüdür. Bu şehrin eski binalarının ve heykellerinin çoğunluğunun bu malzemeden yapılmış olması nedeni budur. Ayrıca Aberdeen, ünlü bir üniversite merkezinde, İngiltere’deki en eski Royal Medical College ve Marshall’s College’da bulunur. Tüm turistler bu kolejlere geziler düzenleyebilir ve bu esnada şehrin tarihi ile ilgili birçok ilginç bilgiyi bulacaksınız.
  Aberdeen’in kayda değer bir özelliği, şık apartman dairelerinin bolluğu olduğundan herkes uygun bir oda rezervasyonu yapabilir. ’Martin Dee Village’ otel tarafından 90 metrekarelik lüks penthouse daireler … Açık
Aberdeen’de yürüyüşe çıkın ve yolda birçok muhteşem anıt ve heykelle karşılaşacaksınız. Çoğunluğu granitten yapılmış ve Dee Nehri kıyılarında yoğunlaşıyor. Aberdeen’in en ünlü turistik yerlerinden biri 1817’de inşa edilen St. Andrew Episkopal Kilisesi’dir. Başlangıçta kilise geleneksel klasik gotik tarzda yaratılmıştır, ancak kilisenin tasarımı, birçok restorasyondan sonra klasik ve barok özelliklerini ekleyerek değişmiştir.
Duthie Park genelde yürüyüşler ve dinlenme için en iyi yer olarak düşünülür. Park, Aberdeen’in merkezinde yer alsa da, çarpıcı bu doğa parçasına girer girmez bunu unutacaksınız. Duthie Park, çok sayıda heykel ve çeşme ile süslenmiştir; Burada çeşitli göletler ve sonsuz çiçek yatakları bulacaksınız. Parkın bir kısmı tamamen çiçeklere ayrılmış olup ’Kış Bahçesi’ olarak adlandırılmaktadır. Burada farklı şekil ve renkte çiçekler bulacaksınız. Resim sanatındaki uzmanlar, ünlü sanatçıların ve gümüş yemeklerin ve mutfak gereçlerinin koleksiyonunu sergileyen Aberdeen Sanat Galerisi’nde gezinin tadını çıkaracaklar. Aberdeen’in en ünlü mimari görünümü şüphesiz şehre 15 km uzaklıkta bulunan Crathes Kalesi’dir. Bu, büyük bir parkın etrafında çevrili birkaç binadan oluşan dev bir komplekstir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Aberdeen’in konukları, büyüleyici tarihi otellerden birinde birkaç gün geçirme fırsatı bulacaklar. Norwood Hall otel için geçmiş yılların özel atmosferi tipiktir. Sadece bozulmamış görünüme değil, aynı … Açık
  Göze çarpan önemli yerlerden biri Provost Skene’s House’dur. Bu ev 1545 yılında Lord Provosts - Sir George Skene aittir. Ünlü sahibinin adı bu tarihi anıt tarafından bugüne kadar kullanılmaktadır. 20. yüzyılın başlarında tarihi bina yıkılacaktı, ancak yerliler savunmaya çıkmışlardı. 1953’te restore edildi ve bu eski evin içinde yerel cazibe müzesi açıldı. Günümüzde porselen nesnelerden, antik sikkelerden, çanak çömleklerden ve ayrıca dini tablolardan zengin bir koleksiyon bulunmaktadır.
Dini mekanlar arasında St. Nicholas Kilisesi özel bir önem arzetmektedir. Bu kilisenin ilk sözü 1157’ye kadar uzanır, 15. yüzyılda neredeyse tamamen yeniden inşa edilmiştir. Bugün kilise, oldukça karmaşık bir mimari kompleks, koşullu olarak iki kısma ayrılıyor. Batı kısmı 18. yüzyılın ortalarında inşa edilmiş ve doğu kısmı 1838’de inşa edilmiş ve Neo-Gotik tarzın bir modeli iken, İtalyan tarzında hazırlanmıştır.
  Aberdeen eski tatil kasabası, romantik bir konaklama için tam anlamıyla yaratılmıştır ve otelin doğru seçimi tatilinizi daha da konforlu hale getirecektir. Yenilenmiş tarihi bir binada yer alan Copthorne Aberdeen, eşsiz … Açık
Aberdeen’de İsa’nın en güzel ve büyük tiyatrolarından biri olan Majesteleri Tiyatrosu bulunmaktadır. Salonunda her seferinde 1.400’e kadar seyirci kalabilir ve tiyatronun resmi açılışı 1906’da gerçekleşir. Bu tiyatronun doymuş programı, tek başına gösterilerle sınırlı değildir. Uluslararası Gençlik Festivali’nde eğlence etkinlikleri de dahil olmak üzere birçok ilginç olaya ev sahipliği yapıyor.
St Mary Aberdeen’in kültürel kurumları arasında kesinlikle Satrosphere’in bilim merkezini vurgulamanız gerekir. Güzel bir tarihi binada bulunan bu bilimsel müze, herkes için ilginç olacak. Bu müzede tematik sergiler sık ​​sık düzenlenmekte, sergilenen tüm sergiler etkileşimli olmaktadır. Tur sırasında ziyaretçilere kendi başına ilginç bilimsel deneyler yapmaları teklif edilir ve bu müzede de çocuklar için özel geziler bulunmaktadır.
Aberdeen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Aberdeen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Aberdeen’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Union Street' Aberdeen, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Aberdeen kaleleri
♥   Kalesi 'Drum Castle' , 15 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fetteresso Castle' , 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Muchalls Castle Kincardine' , 21.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crathes Castle' , 22 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle Fraser' , 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Aberdeen ve Çevresindeki Turistik Yerler

Dunnottar Kalesi

From the series “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
Başka bir efsaneye göre, kalede bazen koridorlarında bulunan Yeşil Lady'nin esrarengiz bir hayali yaşanıyor. Eski bir efsaneye göre, yeşil bir kıyafet giymiş bir kadın, çocuklarını aramak için kalede dolaşırlar. Hamlet filminin hayranları, bazı sahneleri Dunnottar'da çektiği için ilginç tarihi semtleri ziyaret etmek ilginç bulacaktır. Kale, pitoresk sahne ile çevrilidir. Yanında benzersiz beyaz kayalıkların yanı sıra birçok sıradışı doğal oluşumları görebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Aberdeen’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

23.06.2024

Aberdeen Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Aberdeen Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Aberdeen, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Aberdeen’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Aberdeen’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018