OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Norwich Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bu kasaba Londra yakınlarında yer almaktadır. Norwich henüz Orta Çağ’da gelişmeye başladı. Burada, ayakkabı üretimine adanmış en büyük ve önemli endüstriyel tesislerin ve fabrikaların birçoğu açıldı. Norwich ayrıca kültürel ilgi alanlarından da mahrum değildir ve bu nedenle yerel sakinler, çok sayıda mimari bina ve anıtta somutlaşan geçmiş yüzyılların anısına bakmaktadır. Burada, çoğu yüz yıldan uzun süredir çalışan ortaçağ tapınakları, eski sokaklar ve barlar ve tavernalar bulacaksınız.
  Turistler harika bir tatil için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduğu için Norwich’i ziyaret etmeyi severler - tarihi yerler (Norwich Katedrali, East Anglia Üniversitesi, Guild Hall), çok sayıda eğlence merkezi … Açık
Bunun yanı sıra, Norwich ünlü bir eğitim merkezidir, çünkü burada farklı ülkelerden öğrencilere eğitim veren East Anglia Üniversitesi gibi ünlü eğitim tesisleri açılmıştır. Bu kasabadaki geri kalanlar, burada gürültülü diskolar ve gece kulüpleri olmadığı için huzur ve sessizliğin tadını çıkaran turistler tarafından sevilecek. Bunların yerine Norwich, kesinlikle evcilleştirilmiş sincapları göreceğiniz güzel parklarla doludur.
Antik mimari ilgi çekici yerler arasında şehir merkezinde bulunan Kaleden mutlaka bahsetmeliyiz. Yapısı, 12. yüzyılın başında gerçekleşti. Norwich’in ana dini cazibe merkezi, 11. yüzyılda inşa edilen Holy Trinity Katedrali’dir. Bu güzel bina gerçek bir şaheser ve Romanesk mimarisinin harika bir örneğidir. 15. yüzyılda komplekse bir tonoz daha eklendi, ancak zaten Gotik tarzda inşa edildi. Ayrıca 14. yüzyılda şehri çevreleyen sur duvarının kalıntılarına da gidebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Norwich’teki en ilginç gastronomi yerlerinden biri The Tea House Café’dir. Kafe her gün sıcak hamur işi ve aromalı çay denemek isteyen yüzlerce misafir tarafından ziyaret edilmektedir. Kafe, çekici bir iç … Açık
Üniversite binasının yanı sıra, 1963’te açılan diğer modern kütüphaneden bahsetmeliyiz. Görkemli bir sarayı andıran bina, kütüphanenin baş mimarı ve planlayıcısı D. Percival idi. Yürümeden ve gezdikten sonra biraz dinlenmek için barlardan birine gidin. Birçoğu antik tarzda harika bir şekilde dekore edilmiştir, diğerleri ise yüz yıldan fazla bir süredir ziyaretçi kabul eden gerçekten eski tesislerdir.
Norwich Cathedral   Forum, 2000 yılında cam cepheli güzel ve modern bir bina olan Norwich’te açıldı. Çeşitli etkinlikleri düzenlemek için kullanılan birçok ilginç sergi galerisinin yanı sıra büyük bir kütüphanesi ve hatta duvarlarında bir BBC ofisi var. Forum, düzenli olarak turistlerin ünlü şirketlerin ofislerini ve sıradan ziyaretçilerin erişemediği büyük ölçekli merkezin gizli köşelerini ziyaret edebilecekleri geziler düzenlemektedir.
  Norwich, İngiltere’nin en muhteşem şehirlerinden biridir. Şehrin tarihi 2.000 yıldan fazladır. Bugün, gezginler onu eşsiz ortaçağ cazibe merkezleri için biliyor. Norwich, zengin bir kültürel program ve ilginç … Açık
Kraliyet Galerisi, alışveriş hayranları arasında oldukça popülerdir. Bu alışveriş merkezinde, aynı adı taşıyan bir müze işleten yerel olarak bilinen bir Colman’s Mustard Mağazası bulabilirsiniz. Alışveriş merkezi, Viktorya tarzı lüks bir binada yer alan önemli bir tarihi anıttır. Hardal dükkanının açılışı 1814’te Norwich’de gerçekleşti. Müzeyi ziyaret edenler, Colman markasının gelişimine adanmış birçok ilginç sergiyi görme şansına sahipler.
St.John The Baptist, Norwich Şehrin bir diğer ’ticari cazibe merkezi’ de Royal Street’teki Dragon Hall. Bu eşsiz alışveriş pavyonu 1427’de inşa edildi. 500 yıldan daha uzun bir süre önce, dünyanın her yerinden tüccarlar en iyi mallarını burada sundu. Ticaret pavyonu, alışılmadık ismini duvarlarından birini süsleyen ejderha şeklindeki bir süslemeden alıyor.
  Norwich adlı büyüleyici bir öğrenci şehri, eşsiz kültürel mirası ile dünyanın her yerinden turistleri çekmektedir. Görkemli katedraller ve küçük kiliseler, eski üniversiteler ve müzeler, doğal parklar ve güzel … Açık
Norwich’te birçok ilginç dini anıt var, ancak bazıları popüler turist rehber kitaplarında bulunamıyor. Mükemmel bir örnek Aziz Peter Hungate’nin taş kilisesidir. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve yüzyıllar boyunca pek değişmemiştir. Yıllar önce olduğu gibi, bugün de kilisenin ana ayırt edici özellikleri, büyük kare kulesi ve ustaca taş oymalarla süslenmiş pencereleridir.
Norwich Kilisenin yanından geçen tarihi Elm Hill Caddesi boyunca yürürken antik yapılara da hayran kalabilirsiniz. Bu caddenin sonunda, ortasında büyük bir çınar ağacı görebileceğiniz küçük üçgen bir kare var. Bu ağacın yaşı birkaç yüz yıldır.
  Şehir, çok sayıda doğal doğa alanı sunduğundan, Norwich doğa meraklıları ve açık hava rekreasyon hayranları için büyük bir zevk olacaktır. Şehir, her biri benzersiz bir dekorasyona ve harika bitki koleksiyonlarına … Açık
Çarpıcı bir Gotik tarzı anıt, St. John Maddermarket Kilisesi’dir, yapımı 16. yüzyılda tamamlanmıştır. Bu dini yapı, lüks bir cephe dekorasyonuna sahipken, iç mekanı oldukça mütevazı. Kilise eski bir baldakini ve orijinal ahşap işçiliği unsurlarını korumuştur.
Norwich - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Norwich ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Norwich kaleleri
♥   Kalesi 'Norwich Castle Norwich' , 0.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bungay Castle' , 21.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Mettingham Castle' , 23.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Burgh Castle' , 24.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Caister Castle' , 27.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Norwich ve Çevresindeki Turistik Yerler

Base Hetel

From the series “Terk Edilmiş Ünlü Askeri Üsler ve Kaleler”
1950'lerde, Lotus Cars şirketi askeri yapılar ile ilgilendi. Sadece birkaç yıl içinde, eski askeri üs bir araba fabrikasına dönüştürüldü ve pistler, yüksek hızlı otomobilleri test etmek için ideal bir yer oldu. Bugün askeri üs, eskiden olduğu gibi orijinal cisim kadar büyük değil. Başlangıç ​​alanının bir kısmı yerel sakinlere geri gönderildi ve artık bir tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Norwich’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

22.05.2024

Norwich Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Norwich Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Norwich, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Norwich’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Norwich’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018