OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Cambridge Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Round Church, Magdalene Street, Cambridge   Cambridge, İngiltere’nin geniş bir dilsel merkezidir. Zarif mimari tarzı ve çok çeşitli turist rotaları ile turistleri cezbeder. Buradaki görülmeye değer yerler o kadar büyük ki, hepsini görmek bile zor, Cambridge’in tüm müzelerini ve galerilerini ziyaret etmek neredeyse imkansız.
  Cambridge, birçok kaliteli yemek seçeneği sunabilen şirin bir kampüs şehridir. Burada turistler, sadece yeme alışkanlıklarına değil, aynı zamanda istenen bir fiyat seviyesine de uyacak bir restoran bulabilirler. Gurme … Açık
Yerel Botanik Bahçesi, huzurlu ve sessiz bir dinlenme için en iyi yerdir. Burada, çoğu egzotik ülkelerden İngiltere’ye getirilen en geniş bitki seçeneklerini görebilirsiniz. Muhteşem taş bahçeler, seralar, göller ve su bahçeleri büyüleyici görünümleriyle hayrete düşürdü. Wolfson College - kasabanın en çok işlevli tesisini ziyaret etmeyi de düşünmelisiniz. Bu çekici binanın etrafında güzel bir meydan vardır. Burada farklı milletlerden öğrencileri de görebilirsiniz. Kentin merkezi Senato Evi’nin yeri. Bu bina 1730 yılında tamamlanan barok tarzında güzel bir antik yapıdır. Bugün bina çeşitli tören ve etkinlikleri sürdürmek için kullanılmaktadır. Zooloji Müzesi, Cambridge’in en popüler kültür merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu giriş, balinanın dev bir iskeleti ile dekore edilmiş, sıradışı bir bina. Sergilerin koleksiyonuna Charles Darwin tarafından başlandı. Ölümünden sonra koleksiyon genişledi ve yeni eşyalar eklendi. Castle Hill, yürüyüş için başka bir cazip yerdir. Burası dağlara gizlenmiş küçük bir köydür. Burada yerel halkın yaşam tarzını tanıyabilir ve elbette unutulmaz el yapımı hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.
Bunun yanı sıra, Cambridge Teknoloji Müzesi, Küçük St. Mary Kilisesi, Antik Arkeoloji Müzesi, Antropoloji ve Arkeoloji Müzesi, Fitzwilliam Müzesi ve çok sayıda galeri, sergi merkezi ve tiyatroyu ziyaret edebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şüphesiz, çok sayıda kolej bu şehre dünya çapında popülerlik kazandırmıştır. Ancak, Cambridge’in ilgi çekici yerlerinin listesi yalnızca eğitim olanakları ile sınırlı değildir. Bu ünlü okulların … Açık
  Şehrin en sıra dışı atraksiyonları arasında, Corpus Christi Koleji’nin cephesinde bulunan Corpus Saati’ne dikkat çekilmektedir. İlk bakışta bu orijinal bina bir saat olarak zorlukla görülebilir. Her zamanki dakika veya saat ibresi olmayan büyük altın kaplamalı bir disktir. Saatin elleri diskteki özel deliklerle değiştirildi. Bu orijinal saatler için tam zaman sıradışı aydınlatma ile belirlenebilir. Bu olağandışı saatlerin yazarı, üniversite mezunu John C. Taylor. Saatin özel mekanizmasının 250 yıl boyunca herhangi bir ilave müdahale olmadan çalışabileceğini iddia ediyor.
Panorama of Corpus Christi College, Cambridge Kentin bir diğer önemli sembolü ise Kam Nehri. Bankaları boyunca bir yürüyüş de unutulmaz olacağına söz veriyor. Nehir kıyısında çok güzel eski binalar var. Yürürken, yüz yıl önce inşa edilmiş nehrin karşısındaki yaya köprülerini görebilirsiniz. Nehir kıyısında, göze çarpan mimari anıtlar olan Cambridge Üniversitesi’nin çeşitli binaları vardır.
  Güzel bahçeler ve parklar, Cambridge’in başlıca avantajlarından biri olmaya devam ediyor. Bunlar spor ve eğlence için, özel dinlenme ve piknik için ideal yerlerdir. Cambridge Üniversitesi’nin botanik bahçesi, … Açık
Şehir, aralarında Ramsey Manastırı’nın özel ilgiyi hakettiği eşsiz dini mekanları korudu. 969 yılında kurulmuştur. Aslen, manastırda 80 keşiş yaşamıştır. 12. yüzyılın ortalarında, bu yerlerden gelen rahipler fatih Geoffrey de Mandeville tarafından sınır dışı edildi. Manastırı bir kaleye dönüştürdü ve buradan yakındaki köylere baskınlar yaptı. Daha sonra, tarihi bina şehirdeki en büyük kütüphanelerden birini barındırıyordu. Bazı benzersiz el yazmaları ve kitaplar bile manastırın duvarlarında tutulmaktadır. Şu anda, hayatta kalan tarihi binaların bir kısmı kolejlerden birinin binalarıdır.
Kings College İlginç bir mimari anıt, neo-Gotik tarzın canlı bir örneği olan tüm Azizler Kilisesi’dir. Kilisenin inşaatı 1863 yılında başladı ve yedi yıl sürdü. 11. yüzyılda ıssız bir manastırın kalıntıları üzerine inşa edilmiştir. Kilisenin önemli dini önemini yitirmemiş olmasına rağmen, sanat sergileri ve sosyal etkinlikler için aktif olarak kullanılıyor. Kilisenin temel özelliği eşsiz bir iç dekorasyondur. Ziyaretçileri, maharetli kalıplara ve vitray pencerelere ve ayrıca Kutsal Yazılardan gelen metin parçalarının uygulandığı duvarların eşsiz dekorasyonuna hayran kalabilirler.
Cambridge - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Cambridge ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Cambridge kaleleri
♥   Kalesi 'Walden Castle' , 21.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Clare Castle' , 33.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bishop’s Stortford Castle' , 36.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hedingham Castle' , 39.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bedford Castle' , 41 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Cambridge çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Park 'Queen Elizabeth II' , 74 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Cambridge ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Fitzwilliam Museum' Cambridge (UK), 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kettle s Yard' Cambridge (UK), 1.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Cambridge ve Çevresindeki Turistik Yerler

Ivy House

From the series “Benzersiz Yaşayan Evler”
Makale, son yıllarda evin bozulduğuna ve bakıma muhtaç olduğuna dikkat çekti. Binanın tamamen örgülü cephesine sahip olan sarmaşıkların 20 yıldan daha fazla kesilmediği söylendi. Dahası, ev çevresindeki doğayla o kadar çok birleştirildi ki, bir ağaç mutfak zemini boyunca filizlenmeye başladı. Bugün, muhteşem eski bina satış öncesi olduğundan çok daha cazip görünüyor. Yeni sahibi, satın alım miktarının birkaç katı toplamı için yeniden satmayı beklemektedir. Ahşap evler ve köprüler İngiltere için çok nadir görülüyor ancak sadece Chelmsford'da bulunan Ivy House, dünya çapında ün kazandı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Cambridge’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

22.05.2024

Cambridge Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Cambridge Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Cambridge, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Cambridge’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Cambridge’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018