OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Büyük Britanya Gezisi. Seyahat Rehberi - Gezilecek Yerler, Manzaralar, Geziler ve Doğa

Panorama looking out over the Tyne   İlk yerleşimciler modern İngiltere topraklarında henüz tarih öncesi çağlarda ortaya çıktılar, bu yüzden ülkede çok sayıda eski binalar, ilginç müzeler ve tarihi yerler bulunmaktadır. Stonehenge, ülkenin en ünlü ve mistik simgelerinden biri olmayı sürdürüyor. Anıtın amacı ile ilgili birçok teori var. Bazı bilim insanları bunun eski bir dini anıt olduğuna ve diğerleri eski bir gözlemevidir.
  İngiliz ulusal mutfağı, incelik ve zariflik ile ayırt edilmez. Bununla birlikte, ülke kullanılan ürünlerin kalitesine büyük önem vermektedir. Birleşik Krallık …
Devamını oku
Londra, ülkenin en eski şehridir. Roma İmparatorluğu döneminde henüz kurulmuştu ve o sırada Londra Londinium olarak biliniyordu. Kentin tarihinde ilk yerleşimcileri ve o dönemi hatırlatan birkaç bina var. İskoçya ile sınır, çok ilginç bir dönüm noktası olan Hadrian Duvarı’nın yeridir. Duvar 2. yüzyılda İmparator Hadrian tarafından yaptırılmış ve ona adını vermiştir. Duvarın amacı kenti barbar saldırılardan korumak oldu. Colchester ve Lincoln’daki şehir kapılarında günümüze kadar ayakta kaldık. Bu antik şehirlerde ayrıca tarihi binalar, eski tapınaklar ve koruyucu tesislerin kalıntıları bulunur.
Ülkenin araştırılması, tarih öncesi çağda henüz başlamış olmasına rağmen, ülkede birçok güzel doğa parçası var. Kent Ülke, İngiltere’nin en pitoresk ve güzel parçası olarak kabul edilir. Bazen buna ’Birleşik Krallık Bahçesi’ denir. Bir başka eşsiz doğa rezervi, sayısız efsaneden dolayı meşhur olan Loch Ness Gölü yakınında ortaya çıkmıştır. Ülkedeki en büyük milli park, sözde Lakeland’de bulunur. Burada yolcular, Hebrides ve Orkney Adaları gezilerinin yanı sıra Bass Rock olarak bilinen ’Bird Island’ gezintilerine de katılmaya davet edilecek. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Birleşik Krallık bayrağı altında birkaç tarihi ili benimsemektedir. Sakinlerin zihniyetleri benzer değil. İrlandalı, İskoç, Galce ve İngilizce gelenekler, mizaç …
Devamını oku
Mimari yer işaretleri söz konusu olduğunda, Westminster Manastırı ilk önce bahsedilmesi hakkına sahiptir. 11. yüzyılda manastır binası başlamıştı. Kutsal alana kralların ve soylu insanların mezarları var. Westminster Manastırı’nın tarihi, İngiliz kraliyet aileleri ve aristokrasi tarihine sıkı sıkıya bağlıdır. Buckingham Sarayı ve önündeki park, ortaçağ döneminin ünlü simgelerinden biridir. Lüks salonlar ve saray odaları paha biçilmez kalıntılar, kraliyet ailesinin mücevherler ve büyük bir sanat koleksiyonu tutar. Ünlü binalardan bahsederken, Londra Kulesi’nden bahsetmeyi başarmak imkansız. 9 asırlık geçmişinde Tower, statüsünü bir çok kez değiştirdi; bir kale, bir kralın ikametgahı, bir hazine, bir gözlemevi idi, ancak her zaman önemli bir yapıydı.

Tarih ve Eğlence

  Tarih öncesi dönemde, modern Büyük Britanya toprakları Kelt kabileleri tarafından işgal edildi. MS 43. Yüzyılda, bazı küçük ayrık ülkeler Roma İmparatorluğu tarafından fethedildi. Ülke, 400 yıldan uzun bir süredir Roma’nın altındaydı. Anglo-Sakson kabilelerinin istilasından sonra böyle bir yönetim paramparça oldu. 10. yüzyıl, Kelt ve Anglo-Sakson yerleşimlerinin birleştirildiği zaman İngiltere Krallığı’nın kurulması ile karakterize edildi. Ardından bunu, İrlanda ve Galler’in topraklarının önemli bir bölümünü fetheden Normanlar’la bir dizi yıkıcı savaş izledi. Tek bir krallık olarak Büyük Britanya, sadece 1707 yılında kuruldu. Bugün, en büyük Avrupa ülkelerinden biridir.
  İngiltere en eski monarşik devletlerden biridir. Çok sayıda simge yapıları, müzeler ve tarihi mekanlar var. Ülkenin en ünlü müzesi Londra’daki British …
Devamını oku
Geçtiğimiz yüz yıl boyunca, Büyük Britanya dünyadaki turistler için en popüler ülkelerden biri haline geldi. Ana değeri tarihi mekanlardır. Ülke, aynı zamanda, kültürel etkinliklerinin yaşanmasıyla da dikkat çekicidir. Gürültülü şenlikli pazarlar açık olduğunda, Noel arifesinde İngiliz şehirlerinden birini ziyaret etmek çok ilginç. Restoranlar, ziyaretçilere popüler Noel yemeklerini tadabilir. Resmi resmi tatil - Elizabeth’in Doğum Günü II - Haziran ayında kutlanıyor. Kraliçe’nin Nisan ayında doğmasına rağmen, şerefindeki lüks tatil yaz aylarında kutlanmaktadır. Bu erteleme, bahar havasının muhteşem sokak şenlikleri için daha uygun olduğu gerçeği ile bağlantılıdır. Yaz gününde, yemyeşil geçitler, konserler ve diğer eğlenceler düzenlenir.
İngiltere’nin birçok ilginç tür geleneği var. En ünlü olanı, Five O’Clock adlı geleneksel bir çay partisi. Yüzlerce yıl boyunca, bölge sakinleri bir fincan kokulu çay içerek iş günlerine son vermek gibi. Yani, saat 17’de kafede ücretsiz koltuklar bulamazsınız.
  Birleşik Krallık’ın bir sahil beldesi olmadığı gerçeğine rağmen sahilde dinlenmek için rahat alanlar ve aktif spor etkinlikleri bulabilirsiniz. Rüzgar …
Devamını oku
Çayın yanı sıra, ülke tarihi bira fabrikaları gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Barlarda en iyi yerel biraları tadabilirsiniz. Onlar da popüler ulusal yemekleri tatmak için en iyi yer. Yerel sakinler için, publar rahatlayabilecekleri en gözde yerdir. Burada sadece en sevdiğiniz yemek ve içeceklerin tadını çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda inanılmaz bir ulusal misafirperverliğin atmosferine de girebilirsiniz. Gurmeler arasında en popüler İngiliz yemeği, neredeyse tüm ulusal restoranlarda servis edilen geleneksel yılan balığı turtasıdır.
Büyük Britanya rehberi bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Büyük Britanya’nın Şehirlerinde Fantastik Turlar ve Geziler

Referans Bilgiler
Tüm parkların haritası
Büyük Britanya şehir parkları ve milli parklar
♥   National Park 'Norman Island' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Park 'Prickly Pear' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Park 'Queen Elizabeth II' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm Michelin restoranları
Büyük Britanya’daki Michelin yıldızlı restoranlar
♥   Restoranı '99 Station Street' Burton-on-trent. Kategori - Traditional British. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A Cena' Twickenham. Kategori - Italian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'A. Wong' Victoria. Kategori - Chinese. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'AG’s' Turners Hill. Kategori - Modern cuisine. Haritada   Fotoğraflar
♥   Restoranı 'Abbey' Ballasalla. Kategori - Modern British. Haritada   Fotoğraflar
Tüm kalelerin haritası
Büyük Britanya kaleleri
♥   Kalesi 'Abergavenny Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Abergeldie Castle' Grampian. Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Aberllynfi Castle' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Aberystwyth' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Kalesi 'Ackergill Tower' . Haritada   Fotoğraflar
Tüm sarayların haritası
Büyük Britanya sarayları
♥   Sarayı 'Blenheim Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Bridewell Palace' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Castle Howard' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Chatsworth House' . Haritada   Fotoğraflar
♥   Sarayı 'Falkland Palace' . Haritada   Fotoğraflar

İnceleme Serimizden Büyük Britanya’nın Ünlü ve Benzersiz Yerleri

Tenby Resort

Serimizden “Van Gogh Renkleri ile Boyanmış Küçük Gösterişli Kasabalar”
  İngiltere'de en popüler turistik yer Tenby olan güzel küçük kasaba var. Bu kasaba, Galler'in güneyinde, Carmarthen Koyu'nda yer almaktadır. Bu popüler bir sahil beldesidir. Modern kasaba, yaklaşık 4 900 kişiye ev sahipliği yaparken, bu manzaralı mekanları her yıl ziyaret eden turist sayısı on kat daha fazladır.

Modern şehrin ilk sözü, 11. yüzyıla kadar uzanıyor. Bölge birçok görkemli tarihi binayı korudu. Tenby'nin ana tarihsel sembolü Beş Kemer Kapısıdır. Bir zamanlar kapsamlı tahkimatların yalnızca bir kısmı bugüne kadar sağ kaldı. Birçok tarihi binanın cepheleri parlak renklerle boyanmış, antik sokaklarda yürürken gökkuşağı ruh halini alacaksınız.

Hemen hemen tüm tarihi binaların birinci katında dükkan ve yemek yerleri bulunur. Kasaba büyük ölçüde turistler üzerinde yoğunlaşıyor. Yaz … Tümünü Oku

Bibury Kasabası

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Bibury, İngiltere'nin en güzel şehridir. Sadece tarihi mimarisi ve özel bir yaşam biçimi için değil aynı zamanda eşsiz huzurlu bir ortam nedeniyle de çekici bir yer. Kasabanın ilk sözü, 11. yüzyılın ikinci yarısına kadar uzanıyor. Bugün, geçmiş yüzyılların eşsiz bir atmosfere sahiptir. Bu büyük oranda iyi korunmuş mimariden kaynaklanıyor. Nehir tarafından eski taş evleri görebilirsiniz. Su kanalı, küçük bir köprü ile örtülüdür.

Öyle görünüyor ki, bu muhteşem İngiliz kasabasındaki zaman yüzlerce yıl batmış durumda. Burada yaşamanın hızı çok telaşsız. Şehrin konukları, günlük koşuşturma kaçmak için fırsat bol şaşıracaksınız. Kasabayı keşfetmenin yanı sıra, gezginlerin hala birçok eğlence seçeneği var. Turistler eski bir balık çiftliğini ziyaret edebilecek ve hatta akşam … Tümünü Oku

Bishop Rock Island

Serimizden “Zen ile Dolu En Samimi Kasabalar”
  Atlas Okyanusunda bulunan Bishop Rock Adası, Guinness Rekorlar Kitabının gerçek bir şampiyonudur. Dünyadaki birikmiş adalardan en küçük olanıdır. Adanın ilk feneri 19. yüzyıl ortasında inşa edilmiştir. Tesisi inşa etmek için toplam ağırlığı 6 000 ton olan güvenilir granit bloklar kullanılmıştır. Deniz feneri yüksekliği 49 metredir ve üstünde bir helikopter bulunur. 1992 yılına kadar, müfettiş kalıcı olarak Bishop Rock feneri altında yaşıyordu. Bundan sonra deniz feneri otomatikleştirildi.

Bugün, popüler bir turistik. Eski deniz fenerine yapılan tekne turları düzenli olarak yapılır. Bazen yolcuların küçük adaya inmeleri bile mümkündür. Denizin çevrelediği alan çok küçük görünüyor. Adanın uzunluğu yaklaşık 46 metre ve genişliği yaklaşık 16 metre. Deniz feneri tesadüfen inşa edilmedi. … Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Büyük Britanya
Ülke haritaları Büyük Britanya haritaları
OrangeSmile.com'da araba kiralama Araba kiralama
Şehirler haritası Büyük Britanya şehir haritası
Bölgelerin haritası Büyük Britanya’da bölgelerin haritası
Tüm ilgi çekici yerlerin haritası Büyük Britanya gezi haritası
Kabartma haritası Büyük Britanya’nın kabartma haritası

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

19.06.2024

Büyük Britanya’nın Popüler Şehirlerinde Geziler

Londra
İngiliz müzesi. 6 milyondan fazla ürün sergileyen British Museum, insanlık kültür tarihinin en büyük müzelerinden biridir. Bu, eski çağlardan günümüze tarih ve kültüre ışık tutan dünyadaki sergileri görebileceğin bir yer. British Museum her geçen gün çok sayıda ziyaretçiyi cezbetmektedir ve bunun nedeni yalnızca zengin koleksiyonu değildir. Neoklasik tarzda yapılan büyük bina, eski İngiliz Kütüphanesi'ndeki ünlü okuma salonunun da yeridir. Müzenin avlusunun açılışı 2000 yılında gerçekleşti. … Devamını Oku
Edinburgh
İskoçya Ulusal Müzesi. İskoçya Ulusal Müzesi, İskoç manzara oluşumunu, ilk vatandaşları, ulusun yaratılışını ve sadece İskoçya'da değil çeşitli buluşlarla bütün ülkede meydana gelen değişiklikleri öğrenebileceği bir yerdir. ve keşifler. Muhteşem sanat nesneleri ve basit günlük yaşam öğeleri ziyaretçilere İskoç tarihini ve yerli halkın kültürlerini ve benlik bilincini geliştirme çabalarını anlatıyor. İskoçya Kraliyet Müzesi, küçük bir mesafede yer almaktadır. Venedik tarzında, dünyadaki … Devamını Oku
Blackpool
Tiyatro sanatının hayranları için bu büyük tiyatroyu ziyaret etmek için iyi bir fırsat olacaktır, şehirdeki en güzel tarihi binalardan biridir. Tiyatronun açılışı, bilinen bir mimar Frank Matcham tarafından işletilen binanın projesi olan 1894'te gerçekleşti. Tiyatronun duvarlarına yerleştirilen ilk performans 'Hamlet' idi; bugün, repertuarı popüler müzikaller ve klasik performansları içerir. En şaşırtıcı gerçeklerden biri, güzel bir dekorasyona sahip kraliyet tiyatrosu binasının sadece 7 ayda inşa … Devamını Oku
Manchester
Sanatçılar Whitworth Sanat Galerisi'ne bayılacaklar. Kurucusu, dünya çapında bir keskin nişancı tüfeğinin yaratıcısı olarak bilinen zengin mühendis D. Whitworth'un adını taşıyor. Bağışlarında güzel sanatlar müzesi açıldı. Ünlü sanatçılar tarafından 19. - 20. yüzyılın başlarının resimleri burada sunulmaktadır. Bu müze, Picasso, Van Gogh ve Gauguin çalışmalarının hayranları için ilginç olacak. 2003 yılında müze, soygun sonucu koleksiyonunun bir kısmını kaybetti. Ancak, soyguncuları hızlı … Devamını Oku
York
Ticaret Lonca Salonları eşit derecede çekici bir sitedir. Aynı zamanda York'taki en eski yapılardan biridir. Bina 1357 yılında inşa edilmiştir. Yapının başlatanları şehrin en zengin sakinleriydi. Toplantıları bu evde yapılan kendi dini kardeşliklerini yaratmaya karar verdiler. Kardeşlik 16. yüzyıla kadar vardı. Daha sonra, ciddi dekorasyona sahip güzel bina birçok kez durumunu değiştirdi. Şimdi müze haline getirildi. Tarihi belgeler ve sanat eserleri görkemli binada saklanır. Yüzlerce yıldır değişmeden … Devamını Oku
Glasgow
Bir aile gezisi için harika bir yer Glasgow Bilim Merkezi olacaktır. Ziyaretçilerin zamanımızın en ilginç bilimsel kazanımlarını öğrenebilecekleri büyük ve etkileşimli bir müzedir. Aslında, bilimsel merkez, İngiltere'deki en büyük planetaryum olan birkaç sergi salonunun yanı sıra ilginç popüler bilim filmlerinin yer aldığı son teknoloji bir sinema salonunun bulunduğu geniş bir kültürel kompleksdir. 19. yüzyıl mimarisinin en güzel anıtı, birkaç yıldır tarihi müze olarak hizmet veren Halk Sarayı'dır. … Devamını Oku
Birmingham
Şehrin ilginç tarihi sembolü Hay-Hall evidir, 1260 yılında inşa edilmiş ve aslen şehrin en seçkin ailelerinden birisidir. Yüzlerce yıldır ev orijinal görünümünü tamamen yitirmiş, 17. yüzyılda son büyük yeniden yapılanma gerçekleşmiştir. Konakın yanında birkaç büyük sanayi merkezi vardır, çünkü evin birkaç kez çökmesi tehlikesi vardır. Şehrin sakinleri bu tarihi sembolü her defasında savundular; bugün ev güzel bir parkta yer almaktadır. Yürümek için en ilgi çekici yerlerden biri tarihi bir … Devamını Oku
Liverpool
Muhtemelen FC Everton, FC Liverpool olarak iyi bilinmemekle birlikte, iki kulüp arasındaki maç sırasında stadyumdaki atmosfer karşılaştırılabilir niteliktedir. Bu nedenle, futbolu seviyorsanız, Everton ile bir maçı izlemekten çekinmeyin. Kural olarak, etkinlik günü böyle bir maç için bilet satın alabilir. Her durumda, Goodison Park olarak bilinen stadyum muhteşem bir spor tesistir. Tıpkı yıllar önce olduğu gibi plastik sandalyeler ahşap merdivenlerde duruyor ve ziyaretçiler kendilerini benzersiz bir fırsata … Devamını Oku

Büyük Britanya’nın Şehirleri Turistik Rehberleri Haritası

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018