OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Bolton Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Bolton, Manchester ülkesinde İngiltere’nin kuzeybatısındaki büyük ve muhteşem bir şehirdir. Şehir Bolton bölgesinin idari merkezi olduğunu unutmayın. Bir başka büyük şehir olan Manchester, Bolton’dan uzaktadır.
  Bolton bir dizi alışveriş merkezine ve mağazaya ev sahipliği yapamaz, ancak alışveriş meraklıları burada sıkılmayacaktır. Bolton Market Hall, şehrin başlıca alışveriş mekanı. Viktorya döneminde inşa edilmiş ve … Açık
Başlangıçta bu şehir, 19. yüzyılın ikinci bölümünde inşa edilmiştir. O zaman şehir bir ilçeydi. 1644’te, modern Bolton toprakları, İç Savaş sırasında bir savaş alanı olarak kullanılmıştır.
Bu şehrin kendi parlamentosuna sahip olduğu gerçeğinden kesinlikle bahsetmeliyiz. Bu, Bolton’u bir seferde daha az popüler hale getirdi, çünkü şehir kraliyetçi bölgede bulunuyordu.

Meclis henüz yaratılmayacakken, Rupert Pfalcskiy şehri ele geçirmeye çalıştı. O zamanlar, kent tarihinde, Bolton Katliamı sırasında 1600’den fazla kişinin öldürüldüğü en korkunç gerçeklerden biri oldu. İkinci Dünya Savaşı sırasında Bolton, tekstil endüstrisinin büyük bir merkezine dönüştü. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bolton’daki gezginler, birçok ilginç müze ve eğlence merkezini ziyaret etme fırsatına sahip olacak. Aile tatilleri için favori yerlerden biri, Smithills Açık Çiftliği’dir. Bu, ziyaretçilerin, çocuklara … Açık
Günümüzde şehir iyi gelişmiş altyapıya sahiptir ve burada çok sayıda sanayi kompleksleri, eğitim tesisleri, müzeler, kültür merkezleri ve zengin eğlence seçenekleri bulacaksınız. Elbette, bu ilgi çekici yerler ve turistik yerler fark edilmeden bırakılamazdı, bu yüzden Bolton geleneksel olarak dünyanın dört bir yanından insanları çekiyor.
  Bolton’da her zevke hitap eden yerler var; Smithills Hall, tarihi yerlere yürüyüş yapmaktan hoşlananlar arasında çok popüler. 15. yüzyılda inşa edilen bugün, Kuzeybatı İngiltere’nin en eski mülklerinden biridir. Bu eski malikanenin yeniden inşası sırasında, bir dizi el değmemiş ortaçağ elementi korunmuştur; 1963 yılında tarihi binada ilginç bir müze açıldı. Sergileri arasında yüzlerce yıl önce popüler olan yerel sakinlerin yanı sıra diğer çeşitli ev eşyaları da görülebilmektedir. Mülkte, ilginç bir anıt daha var - eski bir boru gövdesinin depolandığı 15. yüzyıl kilisesi.
  Son birkaç on yılda, yerel halkın mutfak alışkanlıkları ve gelenekleri önemli ölçüde değişmiştir. Günümüzde, Fransız, İspanyol ve Çin mutfakları Bolton’daki geleneksel İngiliz yemeklerinden daha az … Açık
Bolton asla spor taraftarlarını çekmek istemiyor; Şehirde ünlü Reebok stadyumu var. Açılış 1997 yılında gerçekleşti ve 28.000 seyirci için tasarlandı. Ülkenin en güzel ve en büyüklerinden biri olan bu modern stadyumda, futbol maçları ve diğer spor etkinlikleri düzenli olarak düzenlenmektedir. Ayrıca stadyum, yardım sergileri ve çeşitli kültürel etkinliklerin yapıldığı mekandır.
Ortaçağ Bolton Kalesi, Birleşik Krallık’ta ziyaret edilecek en iyi korunmuş ve ilgi çekici yerlerden biri olarak kabul edilir. İnşaatı 1378 yılında başladı ve 20 yıldan fazla sürdü, bu kalede, İskoç Kraliçesi Mary Stuart 16. yüzyılın ikinci yarısında gözaltında kaldı. Bugün, kalenin ziyaretçileri, antik salonları boyunca bir gezintiye çıkabiliyor ve en gizli köşelere bakabiliyor; Kalede bulunan ulusal bir restoran bile “Bolton Castle Tea Room” var. Özel ilgi çekici yerler, aynı zamanda inanılmaz derecede ilginç olan kaleyi çevreleyen antik bahçelerdir. Günümüzde bahçelerde 50’den fazla çeşitte otlar ve baharatlar yetişmekte, bunların çoğu restoranda yemek pişirmek için kullanılmaktadır.
  Bolton, Manchester’daki bir şehirdir (şehre uzaklığı yaklaşık 16 kilometredir). Geçmişte önemli bir tekstil merkeziydi. 14. yüzyılda, bu topraklarda ilk Flaman dokumacıları ortaya çıktı ve pamuk ve yün dokuma … Açık
Bolton’un tarihi cazibe merkezlerinin çoğunluğu tarihi bölgesinin topraklarında yoğunlaşmıştır. Burada, muhteşem bir belediye binası olan büyük eski meydanda gezebilirsiniz. Bolton’da bulunan tarihi binaların çoğunda günümüzde çekici restoranlar ve dükkanlar bulunmaktadır. Tarihi bölgede turistlere açık birçok otel bulunmaktadır.
Bolton - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Bolton ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Bolton kaleleri
♥   Kalesi 'Turton Tower' , 5.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Towers of Mens' , 23.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dobroyd Castle' , 25.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ashton Hall' , 28.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Buckton Castle' , 28.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Bolton çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Stones Country' , 123.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Bolton ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Manchester Art Gallery' Manchester, 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Bolton ve Çevresindeki Turistik Yerler

House Garden Anna ve Robin Streydzh

From the series “Benzersiz Yaşayan Evler”
Uzun yıllar boyunca, bahçıvanlar çok hayranlarını cezbetmiştir. Bir kadın bile bir çiçek dükkanı için eş sertifikaları gönderiyor, bu yüzden koleksiyonlarını yeni ürünlerle tamamlayabiliyorlar. Bahçe bakımının en zor kısmı günlük olarak çok sayıda çiçeği sulamaktır. Son zamanlarda, çift, bahçeciliğin çok daha kolay hale geldiği modern bir sulama sistemi olan bir alana sahip. Tuhafların evi yola yakın, bu nedenle çoğu kez bu yerleri kullanan birçok sürücü için iyi biliniyor. Meraklı turistlerin de bulması zor olmayacak. … Devamını oku

Sandcastle Su Parkı

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Çeşitli sürmeklerin yanı sıra, çeşitli saunalar ve masaj özelliklerine sahip mükemmel bir spa konuklara da sunulmaktadır. Güzel bir şekilde dekore edilmiş tembel bir nehir, bir korsan gemisi alaylı bir çocuk oyun alanı, Dueling Dragons bardak altlığı ve çeşmeleri olan lüks bir havuz, su parkında ziyaretçileri bekleyen eğlence seçeneklerini temsil ediyor. Masterblaster slayt, Montazooma slayt, olağandışı biçimli Sidewinder ve aquaparkın en sıradışı slayt olarak kabul edilen Aztek Şelaleleri de dahil olmak üzere en uç gezintileri olan sözde Hyperzone da var. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Bolton’da araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

14.07.2024

Bolton Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Bolton Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Bolton, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Bolton’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Bolton’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018