OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Man Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Castletown   Isle of Man İrlanda Denizi’nde yer almaktadır. İrlanda ve İngiltere’ye eşittir. Adanın tarihi parlak ve renkli olaylardan yoksundur; uyum ve barış her zaman orada hüküm sürdüler. Bu değerler, barış ve yalnızlık arayan modern yolcuları çekmeye devam ediyor.
  Büyüleyici doğasına ek olarak, Isle of Man, yabancılar için görülmesi gereken çok sayıda ilgi çekici cazibe ile karakterizedir. Douglas’la tarihi müze ile adanın tanışmasına başlamak ilginç olurdu; Zengin bir … Açık
Adada birçok tarihi ve mimari simge kalmıştır; Bu bölgelerin, Vikinglerin ve Keltlerin ilk sakinlerinin mirasını temsil ediyorlar. Tatilcilerin temel aktiviteleri bisiklete binilir ve bu sırada Mann’in olağanüstü yerlerini gezebilirsiniz. Cregneash köyü özellikle ilgi çekicidir; Halk Sanatı Müzesi ve Manannan Evi burada bulunmaktadır. Yakınlarda ünlü Castle Rushen var. Bu orta çağ dönüm noktası İngiltere dışında iyi bilinmektedir. Bir başka ünlü yer, türünün en büyük tesisi olan Laxey Wheel.
Douglas adanın başkenti; Orada çok güzel restoranlar, mağazalar ve eğlence merkezleri bulabilirsiniz. Castletown, turistik bir bakış açısından çok daha çekici kabul edilir. Sözde Castle Rushen’e ek olarak, Kral William’s College, 1833’te tamamlanan doğal neo-gotik bina var. 1698 yılında inşa edilen St. Mary Kilisesi’nin Anglikan kilisesi, daha eski mimari eserlere atfediliyor. Eski kilise binası gitti ve 1826 yılında tamamen yeniden inşa edildi. Geçen yüzyılın ortasında, devasa bir bina dini rolünü yitirmiştir. Bugün ofislere ev sahipliği yapar, ancak tarihi cephe dikkatle korunmuştur; şapelin muhteşem tarihi hakkında yerli halkı ve ziyaretçileri hatırlatır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Man Adası’nın eşsiz doğası, dünyanın dört bir yanından gelen eko-turizm hayranlarını çeken ana özelliğidir. Doğal ormanlarda gezintiler yabancı misafirler arasında en popüler aktivitelerden biridir. Yerel … Açık
17. yüzyılın ortalarında, infazların yapıldığı yer olan Hango’ya kadar yürüyüş yapmak yabancılar arasında popülerdir. Bu yerlerde birkaç eski evin kalıntıları hayatta kaldı. Şehrin çeşitli kültürel mekanları vardır: Havacılık Müzesi, Denizcilik Müzesi ve Anahtar Evi. Son bina 1866’da inşa edilmiştir; Tamamen yenilenmiş ve odaların dekoru, 19. yüzyılın ortalarına kadar mümkün olduğunca yakın yapılmıştır. Peel ve Ramsey kasabaları da tarihi ve kültürel cazibe merkezleri açısından zengindir.
Man Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6

Man Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Man Adası kaleleri
♥   Kalesi 'Sorbie Tower' Dumfries and Galloway, 62.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Carsluith Castle' Dumfries and Galloway, 70.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cardoness Castle' Dumfries and Galloway, 71.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'MacLellan’s Castle' Dumfries and Galloway, 74.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cardoness Castle' , 74.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Man Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Baldoon Kalesi

From the series “Dünyadaki En Gizemli Binalar (Evler, Saraylar, Kaleler)”
Kaderin bazı cilvesi ile, Baldoon Kalesi sahibinin oğlu olan David Dunbar ile evlenmeyi kabul etmek zorunda kaldı; genç kızın kalbi başka bir çocuğa aitti. Bununla birlikte, planlanan düğün gerçekleşmedi. Belirlenen günde genç gelin kalenin odalarından birinde bıçaklanmış olarak bulundu; Kızın ölümü bir sır olarak kaldı. Bir uyarlamaya göre, o intihar etti, ancak birçoğu, kızın sevgilisinden acı çektiği için kurtulduğuna inanıyor. Kalede yüzlerce yıl önce meydana gelen trajedi, kendisini hatırlatmaya devam ediyor. Kalenin turist kalıntıları arasında düzenli olarak kanlı bir gelinlik içinde bir hayalet kız görüyorum; nefret eden kale genç Janet'in ruhuna ev sahipliği yaptı. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Man Adasi’nda araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

28.11.2023

Man Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Man Adası Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Man Adası, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Man Adasi’nda 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Man Adasi’ndan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018