OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Edinburgh Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Edinburgh Panorama: Holyrood   Edinburgh, İskoç ruhunun neredeyse hiç olmadığı yerde olduğu kadar canlı olarak hissedilebileceği bir kenttir. Bir bagpipe ve bir kilt bugünlerde bile günlük hayatın bir parçası. Sadece sağlıklı ürünlerden oluşan İskoç yemekleri yüksek kalitesi ile ünlüdür. Esasen, İskoç yemekleri, sığır eti, kuzu, oyun ve çok miktarda balık gibi bileşenlere dayanıyor. Sadece İskoç peyniri ve İskoç birası değil tüm dünyada bilinir, aynı zamanda İskoç viski.
  Edinburgh’un en prestijli ve pahalı otelleri eski şehir bölgesinde bulunabilir. The Scotsman Hotel bu listede özel bir yer kaplar. Bu otelin konukları, parlak yumuşak mobilyalar ile donatılmış geniş odalarda yaşamak … Açık
Edinburgh Kalesi. Edinburgh Kalesi ilginin en popüler mekanıdır; öyle görünüyor ki kale sadece Edinburgh’un ortasında duruyor. Asma köprüyü kullanıp kale içine girerseniz, ünlü bir İskoç kalesi olan Fortune Taşı’nı göreceksiniz. Yıllar önce İngiliz ve İskoç hükümdarı burada taçlandırıldı. Kaleden biri şehrin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir. Pazar günleri hariç, saat 13’te kale alarmı tabancasının vurulduğunu duyabilirsiniz. Edinburgh Kalesi, Ordu Orkestraları Yıllık Festivali’nin yeri olarak sıklıkla kullanılır. Yeni Yıl Günü’nde gerçekleşen Edinburgh Festivali, muhteşem tatil havai fişeklerini görmek için harika bir yoldur. Bunun yanı sıra, Edinburgh’da turistler Harry Potter’ın yeni maceralarına adanmış ilginç performansları görebilirler.
Holyroodhouse Sarayı. Eskiden dedikoduların, cinayetlerin ve siyasi entrikaların yeri olan Holyroodhouse Sarayı, günümüzde Kraliçenin resmi ikametgahıdır. Otel, Edinburgh Sarayı’na ulaşan orta caddenin ortasındaki Royal Mile’nın tam merkezinde bulunmaktadır. Maria Stuart’ın hayatının en kötü günlerini geçirdiği yer burasıydı. Dramatik hikayesi kimseyi kayıtsız bırakamaz. Holyroodhouse Sarayı’nda hamile olan Maria, kocasının emriyle öldürülen sekreteri David Riccio’nun ölümüyle yüzleşmek zorunda. Bugün saray, Maria Stuart’ın çok sayıda özel eşyasına bakabileceğiniz yer. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tarihi The Balmoral Hotel açılışı 1902’de gerçekleşti. Günümüzde otel, Edinburgh’un en önemli simgelerinden biri. Otel, yüksek saat kulesi ile muhteşem bir binada yer alan şehrin tam kalbinde yer … Açık
Yazarlar Müzesi. Yazarlar Müzesi dar bir sokakta bulunuyor. Orada sergilenen portreler, el yazmaları ve kişisel eşyalar, ziyaretçilere Robert Burns, Walter Scott, Robert Luis Stevenson gibi ünlü yazarların hayatı hakkında bilgi sağlayacak. Ayrıca, müze diğer ünlü İskoç yazarlarına ayrılmış uzmanlaşmış sergilerin yeridir. Müzenin önündeki ortaçağ mahkemesine ’Makers’ Mahkemesi denir. Bölgenin Arnavut kaldırımı, İskoç yazarların oyma özdeyişleriyle doludur. Bu bir Edinburgh cazibe merkezidir.
Edinburgh Cityscape   Beş galeri. Şehrin dört bir yanına dağılmış olan beş galeri, farklı zaman dönemlerinde olağanüstü sanatçıların eserlerinden oluşuyor. İskoçya Ulusal Galerisi, Avrupa sanatının sürekli sergisine bakabileceğiniz yerdir. Royal Scottish Academy, ziyaretçilerine Monet, Titian ve Gauguin’in eserlerinin tadını çıkarmalarını öneriyor. İskoç Ulusal Portre Galerisi, Robert Burns’tan başlayarak Sean Connery ile biten 500 yıllık İskoçya tarihi hakkında ziyaretçilerine bilgi verir. İskoç Ulusal Sanat Galerisi, tıpkı yakınlarda bulunan Dean Galerisi gibi modern sanatseverler için ideal bir mekandır. Çalılar bile gerçek sanat eseri var.
  Edinburgh’daki bazı oteller turistler tarafından özellikle popülerdir ve yüksek sınıf Apex International bunlardan biridir. Bu otel, hareketli Grassmarket semtinin merkezindeki harika konumu dahil olmak üzere sayısız … Açık
İskoçya Ulusal Müzesi. İskoçya Ulusal Müzesi, İskoç manzara oluşumunu, ilk vatandaşları, ulusun yaratılışını ve sadece İskoçya’da değil çeşitli buluşlarla bütün ülkede meydana gelen değişiklikleri öğrenebileceği bir yerdir. ve keşifler. Muhteşem sanat nesneleri ve basit günlük yaşam öğeleri ziyaretçilere İskoç tarihini ve yerli halkın kültürlerini ve benlik bilincini geliştirme çabalarını anlatıyor. İskoçya Kraliyet Müzesi, küçük bir mesafede yer almaktadır. Venedik tarzında, dünyadaki çeşitli koleksiyonları bulabileceğiniz güzel bir bina. Bu koleksiyonlar, sanat, bilim, sanayi, arkeoloji, çevre ve diğer birçok yaşam alanlarına ışık tutacaktır.
Edinburgh New Town Royal Yacht ’Britannia’. Royal Yacht ’Britannia’ Kraliyet ailesine 40 yıldan fazla hizmet etmiştir. Monarch’lar, ülkeler başkanları ve başkanlar gemiyi ziyaret etti. Günümüzde herkes üst ve alt güverte gezintisi yapabilir ve kendine ünlü olduğunu düşünebilir. Burada ziyaretçiler muhteşem yemek salonlarından küçük dar çamaşırhanelere kadar kraliyet deniz hayatının her yönüne daha da yakınlaşabilirler.
  Romantik bir ortamda kalmak isteyen gezginlerin, Fraser Suites Edinburgh adlı butik oteli dikkate almaları önerilir. Otel, 19. yüzyılın başlarına kadar uzanan lüks bir binada hizmet vermektedir. Günümüzde otelin iç … Açık
Festivaller. Edinburgh’da festivaller çok sık oluyor. Doğru olarak, birçok vesileyle ve sebeplerle örgütlenirler. Bu şehir gerçekten iyi bir tatil yapmayı bilir. Yeni Yıl büyük bir kutlamanın başlangıcını işaret eder ve herkes katılabilir. Sanat Festivali başka bir harika festival. Ziyaretçiler ayrıca sinema, caz ve blues festivallerine, kitaplar, bilim, Noel, askeri geçit törenine ve hatta çocuklar için sanata adanmış özel bir festivale katılabilirler. Mağazalar galerilere ve kiliselere dönüştürülür - konser salonlarına. Bu olaylar sırasında bütün şehir bir festivale katılır. Genç yetenekler Edinburgh’de toplanıyor ve bu şehir herkesi ağırlıyor.
Edinburgh - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Edinburgh ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Edinburgh’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Princes Street' Edinburgh, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' George Street' Edinburgh, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Multrees Walk' Edinburgh, 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Edinburgh kaleleri
♥   Kalesi 'Edinburgh Castle' Lothian, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Craiglockhart Castle' , 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Merchiston Tower' , 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Craigmillar Castle' Lothian, 4.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dalhousie Castle' , 12.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Edinburgh ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'National Gallery of Scotland' Edinburgh, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Scottish National Portrait Gallery' Edinburgh, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Scottish National Gallery of Modern Art' Edinburgh, 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Edinburgh ve Çevresindeki Turistik Yerler

Falkirk Wheel

From the series “Dünyadaki En Egzotik 16 Asansör ve Teleferik”
Falkirk Wheel çok etkileyici görünüyor. Çalışma sırasında, dönen 'asansör' sessiz ve yavaş hareketi sadece büyülü görünüyor. Gemi asansörü 2002'de açılmıştır. II. Kraliçe Elizabeth, ciddiyetle açılan törene katıldı. Sadece bir yıl sonra alışılmadık binaya ödüller verildi. Asansör tasarımı 2002 yılında en iyi tasarım projelerinden biri ilan edildi. Asansörün iş akışının tamamı yaklaşık 4 dakika sürer. Kanal kıyılarında, yaz aylarında yemyeşil yeşil otlarla kaplı ve turistlerin gözde turistik yerleri olan güzel çayırlar yetişir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Edinburgh’da araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

30.11.2023

Edinburgh Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Edinburgh Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Edinburgh, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Edinburgh’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Edinburgh’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018