OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Inverness Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Inverness   Bu Ness Nehri’nin kıyısında bulunan bir liman kentidir. Avantajlı stratejik konum nedeniyle Inverness her zaman savaşların ve tuzakların nedeni olmuştur. Büyük krallar ve korsanlar burayı yönetmek için savaştılar. Bu kentin fatihleri arasında Edward I, Alasdair, Bruce Robert ve Isles Lordu vardı.
  1. Araba kiralamaya karar veren yolcuların, tren istasyonunda bulunan Sharp’ın Araç Kiralama ofisini ziyaret etmeleri önerilir. Araç kiralamak için, turistlerin uluslararası standartların ehliyetine ve hesapta gerekli … Açık
11. yüzyılda inşa edilen kale, tüm bu savaşların tanıklarından biriydi. Günümüze kadar kısmen hayatta kalmayı başardı, ancak 15. yüzyılda kalenin birkaç kulesi yıkıldı. Viktorya dönemlerinde şehir, paha biçilmez manzaralarına bakmak ve pitoresk banliyölerde yürümek isteyen ilk yolcuları çekmeye başladı. Şehrin güney kısmı, popülaritesi yalnızca Inverness’i değil, genel olarak İngiltere’yi de büyüten ilginç bir yeri gizlemektedir. Çok sayıda fantastik hikaye ve efsanelerle bağlantılı olan Loch Nis Gölü. Loch Ness Canavarı’nın varlığının kanıtlanmadığı gerçeğine rağmen, mistik yaratığı görmeyi umarak binlerce turist göle geliyor.
Şehir ayrıca, ülkesinde İngiltere’nin en yüksek noktası - Ben Nevis Dağı’nın bulunduğu bölgede bir manzara daha sürdürüyor. Dağın tepesinden ormanlarla kaplı göl, koy ve alınlık bölgelerinin muhteşem manzarasını görebilirsiniz. Andrew Katedrali’ne yapılacak bir geziye katılmak da isteyebilirsiniz. Bu harika gotik binanın projesi, 19. yüzyılda bir mimar Alexander Ross tarafından geliştirilmiştir. Kilise, altından yapılmış simgeler koleksiyonu depolar. Bu cömert armağan, Rus imparatorundan alındı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Inverness’te pek çok sıradışı ve uzman mağaza bulunmaktadır. Muhteşem bir tarihi binada kentin en ünlü hediyelik eşya dükkanı - Fraser Highland Evi düzenlenmiştir. Çok büyük. Renkli vitrinleri saatlerce parlak … Açık
Inverness’in turistik yerlerini ziyaret etmenin ve eski binaları izlemenin yanı sıra, şehir misafirlerine çok çeşitli restoranlar, ticaret kompleksleri ve meydanlar sunmaktadır. Yeşil parklarda ve rahat sokaklarda yürürken gerçek bir zevk bulacaksınız.
Inverness Castle   Kentin çevresinde, en ünlülerinden biri olan Cawdor Kalesi’nin olduğu birkaç ilginç kale var. Sahibi Shakespeare’in sert karakteri olan Kral Macbeth idi. Günümüzde turistler kaleye ilginç bir yürüyüş yapmaları ve en tenha yerlerini ziyaret etmeleri ve daha sonra da çevredeki geniş bahçenin etrafında dolaşmaları için önerilmektedir.
  Inverness, birkaç yüz yemek mekanına ev sahipliği yapmaktadır, bu nedenle aralarında en iyisini seçmek kesinlikle kolay değildir. Bununla birlikte, şehirde hem sakinler hem de turistler arasında popüler olan birkaç … Açık
Urquhart Kalesi ise daha az ilginç değil. Bir tepenin tepesinde yer alır ve günümüze kadar sadece kısmen hayatta kalmıştır. Bitişikteki kaleden, Loch Ness’in panoramik bir manzarası var. Savunma yapısının tarihi çok ilginç. 18. yüzyılın başına kadar, bu kale ulaşılmaz kaldı. Bir sonraki savaş sırasında 1715 yılında, kalenin çoğu doğrudan göle çöktü. Büyük taşlar ve duvarlarının parçaları hala rezervuarın dibinde yatmaktadır.
St Andrews Cathedral Inverness Kentte birçok ilginç müze ve kültür merkezi bulunuyor. En olağandışı Loch Ness Müzesi olduğu söylenebilir. Bu müzede ziyaretçilere, görgü tanıklarının gizemli bir yaratığı yakalamayı başardıkları ilginç fotoğraflar gösterilecek. Sunulan fotoğrafların çoğu yüz yıl önce siyah-beyaz olarak yapıldı. Gölün yüzeyine yaslanan anlaşılmaz bir kertenkele benzeri yaratığın ana hatları zar zor anlaşılır. Bu müze aynı zamanda geziyi daha da ilginç hale getiren çok güzel bir tarihi binada bulunuyor.
  Şehrin adı Ness Nehri’nden ortaya çıktı, ancak küçük bir sanayi kasabası bu doğal cazibe nedeniyle dünya çapında ün kazandı. Yakındaki Loch Ness gölünde yaşayan efsanevi bir yaratığa dair efsane artık … Açık
Seçkin alkollü içeceklerin hayranları kesinlikle eski Strathisla içki fabrikasını ziyaret etmelidir. Inverness’ın yakınında, küçük Keith kasabasında yer almaktadır. Bu fabrikanın açılışı 1786 yılında gerçekleşti. Dünyaca ünlü viski Chivas Regal markasını üretti. Fabrika inanılmaz derecede güzel tarihi binalar kompleksi barındırıyor. Muhteşem bir şekilde düzenlenmiş bir bahçenin topraklarında bulunur. Tur sırasında ziyaretçiler fabrikanın en ilgi çekici yerlerini gezebilir, eski ekipmanları görebilir ve ünlü viskiyi tadabilirler. Fabrika bölgesinde, hediyelik eşya ve hediyelik eşya çeşitlerinin satıldığı mükemmel bir mağaza var.
cathedral Yıl boyunca Inverness’te birçok ilginç tatil düzenlenmektedir. Temmuz ayında, geleneksel Yayla Oyunları burada düzenlenir ve kasım ayında ilginç Bira Festivali’ni ziyaret edebilirsiniz. Müzik severler, Mart ayında, müzik festivali günlerinde şehri ziyaret etmekle ilgilenecekler.
Inverness - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Inverness ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Inverness kaleleri
♥   Kalesi 'Castle Stuart' , 8.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Cawdor Castle' Highlands and Islands, 18.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Urquhart Castle' Highlands and Islands, 21.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Brodie Castle' Grampian, 33.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Drumin Castle' Grampian, 53.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Büyük Britanya Gezisi: Görülecek Yerler

Ülkenin araştırılması, tarih öncesi çağda henüz başlamış olmasına rağmen, ülkede birçok güzel doğa parçası var. Kent Ülke, İngiltere'nin en pitoresk ve güzel parçası olarak kabul edilir. Bazen buna 'Birleşik Krallık Bahçesi' denir. Bir başka eşsiz doğa rezervi, sayısız efsaneden dolayı meşhur olan Loch Ness Gölü yakınında ortaya çıkmıştır. Ülkedeki en büyük milli park, sözde Lakeland'de bulunur. Burada yolcular, Hebrides ve Orkney Adaları gezilerinin yanı sıra Bass Rock olarak bilinen 'Bird Island' gezintilerine de katılmaya davet edilecek. …
OrangeSmile araç kiralama Inverness’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

20.05.2024

Inverness Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Inverness Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Inverness, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Inverness’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Inverness’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018