OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Motherwell

Motherwell’de Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

  Motherwell’in ana tarihi sembolü eski Motherwell Katedrali’dir. Her yıl farklı ülkelerden binlerce hacı çeken bir piskoposun ikametgahıdır. Katedral 1900 yılında tamamlandı. Yapımından bu yana orijinal dış cephesi korunmuştur. Rakipsiz bir iç mekanın yanı sıra, katedralin ana değeri, 2008 yılında tamamen yeniden inşa edilmiş eski bir organdır. Kilisede, org ve kilise korosunun konserleri sıklıkla düzenlenmektedir. 1984 yılında katedral yeniden inşa edildi. İç kısmı önemli ölçüde değiştirildi. Yüksek sunak ve iç odaları süsleyen bazı sanat eserleri değişmeden kalmıştır. Ana şehir katedrali, Gotik canlanma tarzında inşa edilmiş renkli bir mimari anıttır.
  Pitoresk İskoç şehri tam anlamıyla aile rekreasyonu için yaratıldı. Çok sayıda güzel park, modern eğlence merkezi ve ilgi çekici yer var. Şehrin en güzel yerlerinden biri Strathclyde Country Park’tır. … Açık
Bir başka ilginç yer, eski Motherwell Miras Merkezi’nin yapımıdır. 1996’daki yeniden yapılanmadan sonra burada büyük bir araştırma merkezi açıldı. Şimdi, bu merkezin uzmanları bölgenin tarihini ve kültürünü inceliyor. Ziyaretçiler burada birçok eğlencenin tadını çıkarabilir. Geçmişin ilginç sahnelerini yeniden üreten ve bölgesel kültürün farklı alanlarını tanıyan alışılmadık etkileşimli sergileri görebilirler.
Merkezde geçici sergiler için birkaç salon var. Burada yerel sanatçıların, heykeltıraşların ve tasarımcıların eserleri sıklıkla sergileniyor. Merkezde hala bir şehir arşivi var. Burada bölge ve şehir hakkında önemli belgeler tutulur. Araştırma merkezinin en çekici özelliklerinden biri kuledir. Tepesinde, şehrin en popüler gözlem platformu var. Son yıllarda, Motherwell Miras Merkezi turist hizmetleri yelpazesini genişletti. Şimdi bir hediyelik eşya dükkanı ve bölgesel tarih hakkında kitaplar satın alabileceğiniz bir kitapçı var. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Motherwell, İskoçya’da muhteşem bir şehir ve tatil için mükemmel bir yer. Çocuklarla seyahat ederseniz, onlar da şehirden etkilenecekler. Çok sayıda eğlence tesisi var: eğlence merkezleri, golf, parklar ve … Açık
Şehrin en büyük kültür merkezi Civic Center’dır. Kuruluşundan bu yana çok amaçlı olmuştur ve farklı kültürel etkinlikler düzenlemek için kullanılmıştır. Şehrin en büyük konser salonu var. 1 600 kişiye kadar konaklama kapasitesine sahiptir. Burada rock’tan klasiğe farklı müzik konserleri düzenleniyor. Merkezde modern bir tiyatro da var. Konukları klasik oyunları ve sıra dışı amatör performansları görebilir. Kültür merkezinin bazı odalarında konferanslar, bayram etkinlikleri ve geçici sergiler düzenleniyor.
Tarihi mekanlarda yürümeyi sevenler, Motherwell’in yakın çevresinde bulunan eski Dalzell Evi’ni ziyaret etmelidir. Etkileyici bir kule. Dalzell Evi 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Yapımından bu yana konut olarak kullanılmaktadır. 17. ve 19. yüzyıllar arasındaki dönemde eski kuleye çeşitli yapılar eklenmiştir. Çoğu bu güne kadar hayatta kaldı.
  Motherwell, uzun zamandır geleneksel İskoç mutfağını tatmayı hayal eden gurmeleri etkileyecek. Bölgesel mutfak, sıradan ve besleyici yemeklerin çeşitliliği ile ayırt edilir. Burada harika et yemekleri, geleneksel hamur … Açık
Geçen yüzyılın 80’lerinde tarihi bina tamamen yeniden inşa edildi. Şimdi özel daireler var. Bu tarihi kompleksin bazı yapıları şehir yetkililerine aittir. Tarihi kompleks, Clyde Nehri kıyısında güzel bir doğal alanda yer almaktadır. Sıcak bir dönemde daha çok turist çekiyor. Eski kulenin yakınında ilginç yürüyüş yolları var.
Tarihi yerlerde yürümeyi sevenler, yerel atmosferiyle büyüleyen yakındaki köy New Lanark’a bir gezi yapmalıdır. çok sayıda tarihi anıt var. Bu köy, 18. yüzyılın sonlarında sanayicilerden biri tarafından kuruldu. Burada geçen yüzyılın 70’lerine kadar çalışan birkaç pamuklu kumaş yaptı. Zamanla sanayi merkezleri modası geçmiş hale geldi. Köy terk edildi. Eski kumaşlar ve konut binaları tahrip edildi.
  Motherwell’in vatandaşları çok arkadaş canlısı. Ulusal kimlikleriyle gurur duyuyorlar. İngiliz insanlarından farklılıklarını mümkün olan her şekilde vurguluyorlar. Bu farklılıklar, bölgesel kültürün her … Açık
Yerel yetkililer, sanayi köyünün benzersiz mimari anıtlarını korumaya karar verdi. 18. yüzyılın tüm eski kumaş binaları ve evleri yeniden inşa edildi. Şimdi, New Lanark, tarihi öneme sahip eşsiz bir mimari kompleks. Aynı zamanda bir UNESCO Dünya Kültür Mirası alanıdır. Şaşırtıcı bir şekilde, şu anda köyde yaklaşık 200 kişi yaşıyor. Turist alanında çalışıyorlar. Tarihi köy her yıl 400.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir.
Aşağıdaki bölümde, Motherwell ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Motherwell ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Motherwell - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Motherwell ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Gallery of Modern Art' Glasgow, 17.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kelvingrove Art Gallery and Museum' Glasgow, 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hunterian Art Gallery' Glasgow, 20.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kiliselerin haritası
Motherwell yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   St. Mungo’s Cathedral, Glasgow, 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Andrew’s Metropolitan Cathedral, Glasgow, 17.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Mirin’s Cathedral, Paisley, 27 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral Church of St Blaan and St Laurence, Dunblane, 45.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral of St. Margaret of Scotland, Ayr, 52.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Motherwell’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

13.08.2022

Motherwell’in Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Motherwell’in Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Motherwell Komşularında Kültürel Geziler

Motherwell Kültür Rehberi. Motherwell’de ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Motherwell’de 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018