OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Glasgow Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Glasgow Science Center   Glasgow, İngiltere’nin kuzey-batısındaki orta-İskoç ovalarında Clyde Nehri’nin ağzından 35 kilometre uzaklıkta bulunan bir şehirdir. Glasgow, ülkenin üçüncü büyük şehridir. Şehir, Clydede nehri boyunca yer alan çevre köyler, kasabalar ve banliyölerle birlikte Clydeside’yi bir araya getirmektedir. Bunlar arasında Greenock, Dumbarton, Port-Glasgow ve diğerleri de var. Glasgow’daki merkezi ile bu Lanark ülkesinde yaşayan insanların sayısı 1,8 milyon kişiye ulaşıyor. Bu ülkenin adı Gaelic’den çevrildiğinde “yeşil vadi” veya “sevgili yeşil yer” anlamına gelir. Tarihçilere göre adı zaten VI yüzyılda ortaya çıktı. Başlangıçta bu küçük bir balıkçı yerleşimiydi, ancak Büyük Britanya’nın sömürge genişlemesinin gelişmesiyle birlikte İskoç burjuvazisi ve sanayi devrimi ile birlikte Glasgow, zaten VIII. Yüzyılın ortalarında, ülkenin en büyük ve en önemli liman ve sanayi merkezlerinden biri oldu. .
  Glasgow, sadece eşsiz cazibe merkezleri için değil, aynı zamanda cazip gastronomik tesislerin zengin bir seçimi ile de ünlüdür. Yerel restoranlar kesinlikle modern mutfağı tercih eden klasik mutfağın hayranlarını ve … Açık
Günümüzde Glasgow bir zıtlık şehri çünkü burası eski sanayileşme kalıntılarını ve modern üslup zenginliğini birleştiriyor. Bu şehir, Londra’nın ilk sırada yer aldığı İngiltere İmparatorluğu’nun en önemli ikinci şehriydi. Ayrıca Viktorya dönemine ait manzaralarla dolu en etkileyici ve unutulmaz şehirlerden biri olarak kabul edilir. O zaman, çalışan insanlar için yoksul mahalleler ve inanılmaz imparator konakları arasındaki zıtlıklar ile ünlüydü.
XIX yüzyılın sonunda Glasgow, Avrupa kültürünün şehri olarak ilan edildi. Yıllarca burası geleneksel olarak ilgi uyandırır ve mimar ve sanat uzmanları ile eğlence severler arasında çok popülerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Zengin bir ilginç semboller seçimi Glasgow’un başlıca ulusal özelliklerinden biridir. Bazıları yakın zamanda ortaya çıkarken, diğerleri yüzyıllar boyunca kostümler, bayraklar ve amblemler dekore etti. Thistle … Açık
  Glasgow’da, Kelvingrove Sanat Galerisi ve Müzesi - İskoçya’da en çok ziyaret edilen kültürel kurumlardan biri. 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiş ve İspanyol Barok tarzında çarpıcı bir mimari anıt olan çarpıcı bir tarihi yapıyı kaplar. Bugün bu sanat müzesinde, Titian, Botticelli, Dali, Rubens, Picasso ve tanınmış İskoç sanatçılar tarafından paha biçilemez tuvallerin olduğu eşsiz bir eser koleksiyonu toplanmaktadır. Sıcak mevsimde galeriyi ziyaret eden gezginler çevredeki peyzaj bahçesini dolaştırabilirler.
cathedral Bir aile gezisi için harika bir yer Glasgow Bilim Merkezi olacaktır. Ziyaretçilerin zamanımızın en ilginç bilimsel kazanımlarını öğrenebilecekleri büyük ve etkileşimli bir müzedir. Aslında, bilimsel merkez, İngiltere’deki en büyük planetaryum olan birkaç sergi salonunun yanı sıra ilginç popüler bilim filmlerinin yer aldığı son teknoloji bir sinema salonunun bulunduğu geniş bir kültürel kompleksdir.
  Turistler, birkaç önemli gezi objesinin bulunduğu bölge olan Doğu Yakası’nın tarihi bölgesini ziyaret etmeyi unutmamalıdır. Burada Aziz Mungo Kilisesi ve antik Tron Çan Kulesi’ni bulacaksınız. Kilisenin … Açık
19. yüzyıl mimarisinin en güzel anıtı, birkaç yıldır tarihi müze olarak hizmet veren Halk Sarayı’dır. İçinde farklı çağlarla ilgili en ilginç tarihi sergileri görebilirsiniz. Bu sarayın bir başka ilginç özelliği de bitişik bir kış bahçesidir. Dünyanın her köşesinden bitkilerin temsil edildiği büyük camlı bir galeridir.
Glasgow Cathedral Şehrin en eski sivil binasına yapılacak ziyaret - Provand Lordship binası kesinlikle gezi programına dahil edilmelidir. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve bir zamanlar büyük revir kompleksinin bir parçasıydı. Hastane kapandığında, bina birkaç kez statüsünü değiştirdi. Bugün, duvarları içinde, koleksiyonu Ortaçağ İskoçya tarihine ve kültürüne adanmış tarihi bir müzedir.
  Glasgow açıkhava rekreasyonu hayranları için bir cennettir. Şehir, her biri özgün tasarımı, en geniş seçkin çiçekler ve egzotik bitki seçenekleri ile ziyaretçilerini şaşırtmayı başarabilen 70 güzel park ve … Açık
En olağandışı şehir atraksiyonları Glasgow Nekropolü olarak kabul edilebilir. Bu tarihi mezarlık, katedralin yakınında bulunmaktadır. Bugün, her şeyden önce mimari açıdan ilgi çekici. Bu mezarlığın bölgesinde yaklaşık 3,5 bin eşsiz anıt var. Birçoğunun yaşı yüz yıldan fazla. Şehrin harika manzarasını açan tepenin üstünde bir nekropol var.
Glasgow - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Glasgow ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Glasgow’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Buchanan Street' Glasgow, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Princes Square' Glasgow, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Sauchiehall Street' Glasgow, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Argyle Street' Glasgow, 1.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Glasgow kaleleri
♥   Kalesi 'Skipness Castle' Strathclyde, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crookston Castle' Strathclyde, 7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crookston Castle' , 7.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bothwell Castle' Strathclyde, 11.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Polnoon Castle' , 14.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Glasgow ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Gallery of Modern Art' Glasgow, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Kelvingrove Art Gallery and Museum' Glasgow, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Hunterian Art Gallery' Glasgow, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Burrell Collection' Glasgow, 5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Glasgow ve Çevresindeki Turistik Yerler

Kelburn Kalesi

From the series “En Harika Kaleler ve Saraylar”
Kalenin ziyaretinden toplanan büyük kaynaklar, tarihi yapıyı tamamen yenilemek için yeterliydi. Bugün mükemmel görünüyor. Kalenin sahibi, kimin girişiminde orijinal sanat etkinliği düzenlendiği Count Patrick Boyle. Tarihi binanın sahibi, cephe benzersiz şeklini korumak için çok çaba gerektirir. Mimari eserlerinin orijinal dış görünüşünün korunması, İskoçya Tarih Topluluğu'nun en önemli ve dokunulmaz kurallarından biridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Glasgow’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

25.05.2024

Glasgow Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Glasgow Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Glasgow, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Glasgow’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Glasgow’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018