OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Manchester Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

MediaCityUK at night, Salford Quays, Manchester   Manchester, Lancashire’de bulunan bir ilçedir. Şehir, Pennines tepesinin batı yamacında Irwell Nehri kıyısında yer almaktadır. Şehir X. yüzyılda Keltler tarafından kuruldu. MS 79’da Romalılar, ticaret ve el sanatları konusunda uzmanlaşmış Kelt yerleşiminin yerine Mankunium kalesini inşa ettiler. Manchester City modern adını Sakson ’Muncaster’ dan aldı.
  Son yıllarda Manchester, dünyaca ünlü futbol kulübünün bu küçük doğal İngiliz kentinin ününü fırlattığı için çoğunlukla futbol söylemiyle tanımlanıyor. Ancak Manchester, sadece futbol taraftarları için … Açık
Şehir hızla gelişir, bu nedenle XVIII yüzyılın ortalarından Manchester pamuk endüstrisinin büyük bir merkezi haline gelir. Manchester Kanalı’nın açılmasından sonra burası ülkenin ana ulaşım geçitlerinden biri haline geliyor. Günümüzde Manchester, İngiltere’nin önemli bir ulaşım, ticaret, finans ve sanayi merkezi haline gelmiştir.
İyi gelişmiş sanayiye ek olarak, bu şehir İngiliz tarihi ve kültürünün merkezidir. Londra’da değil Manchester’da ilk olarak repertuar tiyatroları ortaya çıktı. Bugün bu harika şehrin ziyaretçileri çok sayıda tiyatroya katılmanın tadını çıkarabilir: Şehir Dram Tiyatrosu, Opera Binası, Saray Tiyatrosu, Apollo Tiyatrosu ve diğerleri. Manchester’ın en ilginç müzeleri, yerel sanatçı Lowry, Manchester Sanat Galerisi, tüm İngiltere’nin en büyük Mısırbilim koleksiyonuna sahip Manchester Müzesi, Sanat galerisi Whiteworth ve daha fazlası tarafından sergilenen Salford Müzesi ve Sanat Galerisi’dir. Yerel Gotik Katedrali ve neo-Gotik Belediye Sarayı da bölgenin farklı mimari yapılarıdır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Manchester, ziyaretçilerini ziyaret etmek ve eğlenmek için bolca yer bulabilecek harika bir eğlence merkezidir. Çeşitli eğlence tesisleri, spor merkezleri ve doğal parklar nedeniyle Manchester tatilinin her günü maceracı … Açık
Son olarak, Manchester sayısız eğlence merkezleri, kulüpleri ve Arndale adlı Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi ile ünlüdür.

  Merkez Kütüphanenin binası olağanüstü bir mimari cazibe merkezidir. Olağandışı yuvarlak bir şekle ve kubbeli bir çatıya sahiptir. İnce sütunlara sahip bu binada felsefe, tıp, bilim ve sanat üzerine eski kitapların en değerli koleksiyonları tutulur. Kütüphanenin binası 1930’larda inşa edilmiştir. İnşaatın tamamlandığı andan itibaren değişmeden kalır ve neoklasik tarzın muhteşem bir anıtıdır.
Manchester Sanatçılar Whitworth Sanat Galerisi’ne bayılacaklar. Kurucusu, dünya çapında bir keskin nişancı tüfeğinin yaratıcısı olarak bilinen zengin mühendis D. Whitworth’un adını taşıyor. Bağışlarında güzel sanatlar müzesi açıldı. Ünlü sanatçılar tarafından 19. - 20. yüzyılın başlarının resimleri burada sunulmaktadır. Bu müze, Picasso, Van Gogh ve Gauguin çalışmalarının hayranları için ilginç olacak. 2003 yılında müze, soygun sonucu koleksiyonunun bir kısmını kaybetti. Ancak, soyguncuları hızlı bir şekilde bulmak ve paha biçilmez şaheserleri müzeye iade etmek mümkün oldu.
  1. Ulusal para birimi, alımlar ve hizmetler için en uygun ödeme yöntemidir. Nakit bir yolculuktan önce değiştirilmelidir. Para birimi yerel bankalarda ve döviz bürolarında değiştirilir, ancak işlemler yüksek ücretlerle … Açık
Bilim ve Sanayi Müzesi ziyaretçilerine çok ilginç bir sergi koleksiyonu sunulmaktadır. Eskiden tren istasyonu olan eski bir binada yer almaktadır. Bu müzenin ana sergileri, mükemmel durumda olan ve üretken işlevlerini sürdüren eski endüstriyel ekipmanın unsurlarıdır. Bu müze, ciddi temalara rağmen, çeşitli etkileşimli sergiler için takdir edilmektedir. Çocuklu turistlerin bile ziyaret etmesi ilginç olacaktır.
Manchester Cathedral from Blackfriars Bridge Manchester’da dikkat çekmeye değer modern mimari mekanlar da var. Mükemmel bir örnek, sonunda 2006 yılında tamamlanan 47 katlı gökdelen Beathem Kulesi’dir. Bu gökdelenin yüksekliği 168 metredir. Şehrin en yüksek binasıdır. Gökdelenin cephesi bir ayna kiremit ile kaplanmıştır. Bina özellikle güneşli bir günde etkili bir şekilde görünüyor. Şimdi gökdelende popüler bir otelin yanı sıra elit apartmanlardan oluşan bir kompleks var. Yüksek katlı binanın son katlarından birinde, panoramik şehir manzaralı prestijli bir gece kulübü bulunmaktadır.
Manchester - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Manchester ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Manchester’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Oldham Street' Manchester, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Market Street' Manchester, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' King Street' Manchester, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Exchange Square' Manchester, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Deansgate' Manchester, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Manchester kaleleri
♥   Kalesi 'Towers of Mens' , 8.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Buckton Castle' , 14.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Turton Tower' , 20.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dobroyd Castle' , 26.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Peveril Castle' , 34.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Manchester çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Stones Country' , 124.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Manchester ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Manchester Art Gallery' Manchester, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Manchester ve Çevresindeki Turistik Yerler

Sandcastle Su Parkı

From the series “En Harika ve Süslü Su Parkları”
Çeşitli sürmeklerin yanı sıra, çeşitli saunalar ve masaj özelliklerine sahip mükemmel bir spa konuklara da sunulmaktadır. Güzel bir şekilde dekore edilmiş tembel bir nehir, bir korsan gemisi alaylı bir çocuk oyun alanı, Dueling Dragons bardak altlığı ve çeşmeleri olan lüks bir havuz, su parkında ziyaretçileri bekleyen eğlence seçeneklerini temsil ediyor. Masterblaster slayt, Montazooma slayt, olağandışı biçimli Sidewinder ve aquaparkın en sıradışı slayt olarak kabul edilen Aztek Şelaleleri de dahil olmak üzere en uç gezintileri olan sözde Hyperzone da var. … Devamını oku

House Garden Anna ve Robin Streydzh

From the series “Benzersiz Yaşayan Evler”
Uzun yıllar boyunca, bahçıvanlar çok hayranlarını cezbetmiştir. Bir kadın bile bir çiçek dükkanı için eş sertifikaları gönderiyor, bu yüzden koleksiyonlarını yeni ürünlerle tamamlayabiliyorlar. Bahçe bakımının en zor kısmı günlük olarak çok sayıda çiçeği sulamaktır. Son zamanlarda, çift, bahçeciliğin çok daha kolay hale geldiği modern bir sulama sistemi olan bir alana sahip. Tuhafların evi yola yakın, bu nedenle çoğu kez bu yerleri kullanan birçok sürücü için iyi biliniyor. Meraklı turistlerin de bulması zor olmayacak. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Manchester’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

22.05.2024

Manchester Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Manchester Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Manchester, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Manchester’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Manchester’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018