OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Aberdeen

Aberdeen’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Kings College   Yerel halk çok sakin ve nazik davranıyor. Alçakgönüllülük ve aileye saygı ile ayırt edilirler. Tuhaftır, ancak yerel sakinlerle uğraşırken daha az konuşmanız önerilir. Çok ’konuşkan’ arkadaşı basitçe kaba kabul edilebilir. Yerliler her soruna zaman ve titiz yaklaşımla ayrılırlar, bu nedenle herhangi bir ihmal işareti küçümseme hissi yaratır. Yerel sakinler her zaman iyilik ve misafirperverlik tarafından ayırt edilirler. Bu sıcak bir karşılama ile her konuk sağlayacak harika ana vardır.
  Aberdeen’deki tüm tasarım otelleri inanılmaz derecede şaşırtıcı ve çekici; lüks The Craibstone Suites otel gezginler arasında büyük popülerlik sahiptir. Süitleri sade renkler ve koyu renk ahşaptan güzel bir … Açık
Yerel halk ziyaretçilere karşı çok cana yakın ve onlara yardım etmeye her zaman hazır. 7 Mayıs, şehrin sakinleri tarafından kutlanan en sevilen ulusal bayramlardan biridir. Tatile ’Mayıs Günü’ denir. Kentin sokakları ve meydanları, müzisyenler, akrobatlar, yetenekli hokkabazlar ve dansçılar için mekânlara dönüşüyor. Binlerce yerli ve şehrin ziyaretçileri, sevincini başkalarıyla paylaşmak ve uzun zamandır beklenen bahar mevsimini kutlamak için sokaklara gidiyor. Tatil sırasında kentin restoran ve kafelerinde geleneksel olarak konuklara özel bir menü denemek için teklif sundukları belirtilmelidir. Tabii ki, ulusal mutfağın yemekleri ve tatlıları kutlamanın ana lezzetleri haline gelir.
Her yıl Aberdeen geleneksel olarak çok sayıda genç sanatçıyı, tiyatro oyuncusu ve müzisyeni çeken uluslararası sanat festivaline ev sahipliği yapıyor. Festival, yaz ortasında yapılır. Bu dönemde kentin tiyatro arenaları, galeri ve konser salonları genç yeteneklere verilir. Müzik severler Aberdeen Caz Festivali sırasında şehri ziyaret etmekten gerçekten memnunuz. Deniz yolculuğuna kayıtsız değilseniz, Stonehaven Halk Şenliği’ne katılmada çok ilginç bulacaksınız. Festival, şehrin banliyölerinde bulunan Portsoy limanında gerçekleşiyor. Festival boyunca deneyimli ustalar tarafından yenilenmiş yeni kar-beyaz yatlar veya eski yelkenli gemiler görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Aberdeen’in kayda değer bir özelliği, şık apartman dairelerinin bolluğu olduğundan herkes uygun bir oda rezervasyonu yapabilir. ’Martin Dee Village’ otel tarafından 90 metrekarelik lüks penthouse daireler … Açık
  Aberdeen Uluslararası Gençlik Festivali, Aberdeen’in uluslararası kültürel etkinliğidir. Bu inanılmaz tatil, yeteneklerini büyük bir sahnede sergileme fırsatı bulan İskoçya ve birçok Avrupa ülkesinden gelen genç yetenekleri sağlar. Bu etkinlik sırasında, yüzlerce genç müzisyen, dansçı, sanatçı, akrobat halkı gerçekleştiriyor ve eğlendiriyor. Kazananlara para ödülleri bile ödüller verilir. Vegan yaşam tarzı hayranları Kasım sonlarında düzenlenen Aberdeen Vegan Festivali’ne katılmak zorundadırlar. Bu nispeten genç bir olay ama hala, birçok ziyaretçi çekiyor. Ana mekan Pittodrie Stadyumu ve İngiltere’deki en büyük yeşil kutlama olduğu iddia ediyor. Burada ücretsiz vegan yemeklerinden, bilgilendirici konferanslardan ve şirin, el yapımı Noel hediyelerinin tadını çıkarabileceksiniz.
Kings College Temmuz ayının başında, Aberdeen’e gelen her turist, Tekne Festivali’nin tadını çıkarabilecektir. Bu, antik Portsoy limanında yapılan büyüleyici bir olay. Katılımcıların yüzlerce ev yapımı tekneler, yatlar ve diğer yelken araçları getirmek ve eğlence yarışmaları düzenlemek. El yapımı bir tekne yoksa ’regattas’ izlemek, sokak müzisyenlerini dinlemek ve şehir fuarından bir şeyler yiyin. Kasım ayında çocuklar ile Aberdeen’e geldiysen, Aberdeen Exhibition & Conference Center’da düzenlenen İskoç Çocuk Şovu’nu kontrol etmeyi unutmayın. Bu büyük sergide, her yaştan çocuk ve aileleri için gerekli tüm ürünler, ürünler ve hizmetler gösteriliyor.
  Aberdeen’in konukları, büyüleyici tarihi otellerden birinde birkaç gün geçirme fırsatı bulacaklar. Norwood Hall otel için geçmiş yılların özel atmosferi tipiktir. Sadece bozulmamış görünüme değil, aynı … Açık
Aberdeen büyük bir liman kenti olduğu sürece her sene en büyük sergiyi - Uluslararası Sualtı Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’na ya da kısa süre içinde Denizaltı Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. Su altı aletleri ile ilgileniyorsanız Şubat ayının başında Aberdeen’i ziyaret edin. Programda tematik bir konferans ve bir gala yemeği yer alıyor. Üstelik burada her ziyaretçinin hayır amaçlı bağış yapma imkânı olacaktır. Bu etkinlik, her yıl 5.000’den fazla delege ve yaklaşık 150 katılımcı tarafından çekilmektedir.
Aberdeen - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Aberdeen ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Aberdeen yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral of St. Mary of the Assumption, Aberdeen, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Brechin Cathedral, Brechin, 56.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Aberdeen kaleleri
♥   Kalesi 'Drum Castle' , 15 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Fetteresso Castle' , 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Muchalls Castle Kincardine' , 21.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crathes Castle' , 22 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle Fraser' , 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Tolquhon Castle' Grampian, 24.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Esslemont Castle' , 25 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Büyük Britanya’nın Milli Gelenekleri

Galler, müziğin doğduğu yerdir. Burada yaratıcı gelişim için çok zaman ayrılıyor. Yerel halk sakin ve ölçülü bir yaşam tarzına sahiptir. Galler'deki turistler dikkatli bir ihtiyatla alınır. Gallerliler her zaman daha güçlü İngiltere, İrlanda ve İskoçya gölgesinde kaldı. Bu nedenle, yerli halk ziyaretçileri bu tarihi bölgelerden sıkıca algılayabilir. Oldukça tartışmalı insanlar bunlar. Harici duygusal cimri ve hatta edepsizliklerine rağmen, aslında, çok sempatik ve misafirperverler. Yerliler aileleri ile ilgilenirler ve çok sayıda akraba ile yakın ilişkiler sürdürürler. Galler kültürünün her zaman burada doğan çok sayıdaki efsaneye bağlanması; Örneğin, Kral Arthur hakkında. …
OrangeSmile araç kiralama Aberdeen’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

13.08.2022

Fotoğraflarla Aberdeen’in Renkleri

Aberdeen Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Aberdeen’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Aberdeen’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Aberdeen’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Aberdeen’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018