OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Wolverhampton Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Wolverhampton, İngiltere’de, Batı Midlands’ın kuzey batısındaki bir şehirdir. Burası şehrin bir statüsüne sahiptir.

Wolverhampton, bir dizi reformdan sonra 1974’te West Midlands ülkesine dahil edildi. Bundan önce şehir Staffordshire ülkesinin bir parçasıydı. Bugün bu şehrin karesi 69 km kareyi tahmin ediyor; Wolverhampton, kuzeybatıda Staffordshire ile, doğuda Walsall ve güneyde Dudley ile sınırlar. Wolverhampton nüfusu 236 bine ulaşıyor.
  Yerel restoranlar ile tanışma, gurme, tatlı dişe sahip olanlar ve basit ve sağlıklı yemek severlere çok keyif verebilir. Cazip bir yer, çocuklu aileler için mükemmel olan Paradiso İtalyan restoranıdır. En küçük … Açık
Şehir, 20 ilçede seçimle seçilen 60 milletvekilinden oluşan meclis tarafından yönetiliyor. Son seçimlerin sonuçları, İşçi Partisi temsilcilerine 28 sandalye verdi.

Wolverhampton, Büyük Britanya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilir.
Yerel üniversite, şehrin yaşamında önemli bir rol oynar. Sadece 1992’de kurulmuş olmasına rağmen, üniversite Büyük Britanya kurumları arasında iyi bir yer tutmaktadır. Wolverhampton Üniversitesi’nde eğitim kalitesini yükseltmek için 1997’de burada iki yeni eğitim merkezi açıldı. Bu merkezler kütüphaneler, ses odaları, video salonları ve bilgisayar dersleri ile donatıldı. Üniversite, modern teknolojilerin gelişimine çok önem veriyor ve öğrencileri modern dünyanın koşullarına uyarlamak için onları eğitim sürecinde kullanmaya çalışıyor. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Pek çok insan, Wolverhampton’ı, kenti ün kazandıran ’Wolves’ lakaplı futbol kulübü ile ilişkilendirdi. Tarihi katedraller, Arnavut kaldırımlı sokaklar ve kaldırımlar ikinci sırada. Buraya seyahat … Açık
  Kentte 20. yüzyılın başlarında inşa edilen çok güzel tarihi binalar var. En güzel mimari başyapıtlarından biri St. Peter’s Collegiate Kilisesi’dir. 15. yüzyılda inşa edilmiş ve 500 yıldan fazla bir süredir piskoposun ikametgahı olmuştur.
Resim hayranları 1884 yılında gerçekleşen Sanat Galerisi’ni ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Bugün, galeri pop sanatının hayranları arasında çok popüler. Duvarları içinde, bu tarzda en büyük sanat eserleri koleksiyonu ülkede toplanmaktadır.
  Eski İngiliz şehri Wolverhampton, 10. yüzyıla kadar uzanıyor ve birçok güzel efsane içinde kalıyor. Sürümlerden birine göre, şehrin kurucusu Lady Wulfuna idi ve önemli olay 985’te gerçekleşti. Kasaba kurucunun … Açık
Wolverhampton’un en sıra dışı turistik yerlerinden biri Black Country Living Museum. Sergisi endüstriyel temaya ayrılmıştır. Müze, ziyaretçilere endüstri devrimini insanların yaşam tarzına getiren ana yenilikler hakkında anlatıyor. Müzenin sergileri arasında çeşitli endüstriyel aksesuarları görebilirsiniz. Müzede ayrıca eski fotoğrafların geniş bir koleksiyonu var. Fuarın önemli bir kısmı çevresel sorunlara ayrılmıştır. Ziyaretçiler, yerel manzaraların endüstriyel kuruluşların yapımını nasıl değiştirdiğini açıkça görebilirler.
Sanayi devriminin bir başka hatırlatıcısı da güzel Wightwick Malikanesi. 20. yüzyılın başlarında kentin en zengin sanayicileri Theodore Mander tarafından yaptırılmıştır. Viktorya tarzındaki lüks malikane günümüze orijinal haliyle ulaşmıştır. Şimdi, antik bina birçok ilginç efsane ve korkunç hikayelerle ilişkilendirilmiştir. Konakta, önceki yılların ayarlarını mümkün olduğunca korumak mümkün oldu. Duvarları içinde, bir zamanlar malikanenin sahiplerine ait antika mobilyalar, sanat eserleri ve eşya koleksiyonları bulunmaktadır. Yerliler, Theodore Mander’ın ruhunun şu anda evde yaşadığını ve içindeki düzeni dikkatle izlediğine inanıyor. Eski malikanenin kendisinden daha az ilginç olanı, çevredeki bahçe. İçinde güzel asırlık ağaçlar ve aynı zamanda yaşı da yüz yıldan fazla olan ilginç manzara süsleri görebilirsiniz.
  Aktif eğlencenin hayranı iseniz, Wolverhampton’daki tatilleri kesinlikle seveceksiniz. Güzel parklar, elit golf merkezleri, çeşitli spor kompleksleri ve renkli kulüpler her gün eğlenceli ve hareketli hale getirebilir. … Açık
Pitoresk yerlerde yürümek isteyenler için, David Austin’in güzel gül bahçesine bakmaya değer. Bu muhteşem bahçede, onlarca tür gül ve diğer güzel süs bitkileri yetişir. Sıcak mevsimde, tavus kuşları her zaman kendi topraklarında yürüyor.
Wolverhampton - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Wolverhampton ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Wolverhampton kaleleri
♥   Kalesi 'Dudley Castle Dudley' , 8.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Stourton Castle' , 14.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Quatford Castle' , 20 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bridgnorth Castle' , 20.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Radcliffe Tower' , 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Wolverhampton ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Barber Institute of Fine Arts' Birmingham, 20.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Wolverhampton ve Çevresindeki Turistik Yerler

Shakespeare Doğum Yeri

From the series “Ünlü İnsanların ve Yıldızların Turistlere Açık Olan Evleri”
Oturma odasında değerli antika mobilyalar koleksiyonu sunulmaktadır. Bu orijinal taş zemin korunmuş birkaç oda biridir. Yemek odasında güzel Eski Goblenler görebilir ve birinci katta tüm aile üyelerinin yatak odaları vardır. William Shakespeare, muhteşem mobilyalarla yatak odalardan birinde 1564'te dünyaya geldi. Bu oda eski bebek yatağını ve benzersiz oyuncak koleksiyonunu bile korur. Antik koleksiyonu ziyaret ettikten sonra, günümüzde yüzyıllar öncesine kadar güzel görünen bahçeyi gezebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Wolverhampton’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

22.02.2024

Wolverhampton Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Wolverhampton Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Wolverhampton, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Wolverhampton’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Wolverhampton’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018