OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Middlesbrough Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Middlesbrough, bir üniversite merkezi olarak ünlü olan Büyük Britanya’da modern bir şehirdir. Bu modern şehirdeki yaşam, birkaç on yıl önce bile Middlesbrough’daki hayata hiç benzemiyor. Yüzyılın başlangıcı, Middlesbrough’un hızlı büyüme dönemiydi ve onu ülkenin büyük bir sanayi merkezine dönüştürdü. Ancak günümüzde bile şehrin sokaklarında eski bina ve fabrikaları görebilirsiniz. Büyük endüstriyel geçmişini hatırlatıyorlar. Middlesbrough’a romantizm ve rahatlık tonu katan açık teraslı eski evler bile bulacaksınız.
  Middlesbrough, çeşitli çocuk eğlence merkezleri ve pitoresk parkları ile konukları hoş bir şekilde şaşırtacak. Bu şehri yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmek ilginç olacak. Eğlence merkezi Funhouse, en küçük … Açık
Şu anda şehir atmosferi çok daha çeşitlidir. Burada çok sayıda modern turizm beldesi, restoran ve eğlence merkezi açıldı. Ayrıca, Middlesbrough’un modern Avrupa tatil beldelerini ziyaret etmekten hoşlanan turistler tarafından kesinlikle sevileceğini de unutmamalıyız çünkü burası sadece dinlenmek için her şeye sahiptir.
Şehrin en popüler otelinin adı Thistle Middlesbrough Hotel’dir. Şehrin kalbinde yer alır ve başlıca turistik yerleriyle çevrilidir. Kaliteli mobilyalı odaların ve yüksek hizmet seviyesinin yanı sıra, otelin konukları restoranları, modern bir iş merkezini, spor salonunu ve yüzme havuzunu ziyaret edebilirler. Bu otel, unutulmaz yerleri kesinlikle görmek isteyenler için iyi bir seçim olacak çünkü şehir merkezinden onlara ulaşmak çok basit. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Middlesbrough misafirleri, her zaman özgün ve özgün olan geleneksel Yorkshire mutfağını tanıma fırsatı bulacak. Yöresel mutfakta doyurucu rustik tarzı yemekler hakimdir. Tüm yıl boyunca, yerel restoranlar harika et ve … Açık
Bir başka modern otel kompleksi olan Wainstones Hotel, Middlesbrough’un gürültülü merkezinden uzakta yer almaktadır. Şehrin bu bölümünde huzur ve sükunetin tadını çıkarabilirsiniz. Burada çok sayıda park var ve neredeyse hiç trafik yok. Kasaba merkezine otobüsle ulaşılabilir. Otelin yakınında ziyaretçiler için çeşitli turlar düzenlenmektedir.
Middlesbrough’un üçüncü popüler oteli Baltimore Hotel’dir. Bu, Büyük Britanya’nın eski evlerine benzeyen küçük iki katlı bir yapıdır. Konuklar ayrıca bu otelden şehrin herhangi bir yerine ulaşabilir veya tur rezervasyonu yaptırabilirler.
  Middlesbrough’a tipik bir turist şehri denemez. Nispeten yakın zamanda gezginlerin dikkatini çekmeye başladı. Bu gerçek, şehrin özel bir yaşam tarzını korumasına izin verdi, en keyifli deneyimi getiren tam bir … Açık
  Bugünkü modern şehre bakıldığında, 19. yüzyılın başlarında sadece 25 kişinin yaşadığı küçük bir köy olduğunu hayal etmek zor. Kentin en önemli dönüşümleri 19. yüzyılın ikinci yarısında meydana geldi. İngiltere’den bir grup iş adamı yerel çiftlikleri satın aldı ve bunların geliştirilmesi için büyük fonlar yatırdı. Zaten 1833’te şehirde bir liman inşa edildi ve kısa süre sonra Middlesbrough yakınlarında birkaç demir cevheri madeni kuruldu.
Günümüzde modern şehir, sadece birinci sınıf otelleri ve eğlence merkezleriyle değil, aynı zamanda zengin spor yaşamıyla da ünlüdür. 1995 yılında, 35.000’den fazla kişi kapasiteli ultramodern Riverside Stadyumu burada inşa edildi. Bu, İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana inşa edilen ülkenin en büyük stadyumu. Şimdi en önemli spor ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Kendini hevesli bir spor hayranı olarak görmeyenler için bile ziyaret ilginç olacaktır.
  Middlesbrough’un büyük bir sanayi şehri statüsüne sahip olmasına rağmen, misafirlerinin unutulmaz bir tatil planlaması zor olmasa da. İkinci Dünya Savaşı sırasında tarihi cazibe merkezlerinin çoğu tahrip edildi, … Açık
Middlesbrough’da kültürel rekreasyon beklentileri de mükemmel. Şehrin konukları Çağdaş Sanat Enstitüsü’nü ziyaret etmekle ilgilenecekler. Açılışı da geçtiğimiz günlerde 2007’de yapıldı. Bugünlerde Enstitü’nün sergi salonlarında İngiltere’nin en büyük resim koleksiyonlarından biri tutuluyor. Kültür merkezinin gururu, Pablo Picasso’nun kapsamlı bir eser koleksiyonudur.
Middlesbrough Şehrin önemli bir tarihi sembolü Ackam Hall Konağı’dır. En zengin kasaba halkından biri olan Sir William Hustler için inşa edildi. Konağın inşaatı 1683’te tamamlandı. Şimdi güzel tarihi bina Middlesbrough’daki en eskilerden biri. Ziyaretçilere açıktır ve konuklara ilginç bir antika koleksiyonu sunar.
  Middlesbrough’da turistler için özellikle doğa meraklıları için ilginç olacak çok çeşitli eğlence seçenekleri mevcuttur. Şehirde ve yakın çevresinde çok sayıda güzel park ve doğa koruma alanı bulunmaktadır. … Açık
Şehrin kalıcı sembolü, 1911’de inşa edilen ve şehrin aktif gelişiminin ana hatırlatmalarından biri olan ulaşım köprüsü olmaya devam ediyor. İnşaat sırasında, bu köprü dünyanın en büyüklerinden biriydi. Kentin topraklarını Clarence limanına bağladı. Köprünün uzunluğu 260 metre ve yüksekliği 69 metredir. Köprünün yüz yıldan daha eski olmasına rağmen orijinal anlamını yitirmemiş ve halen aktif olarak kullanılmaktadır. Turistler, muhteşem ışıklandırmayla süslendiği akşamları ulaşım köprüsüne hayranlıkla bakıyorlar.
Middlesbrough - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Middlesbrough ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Middlesbrough kaleleri
♥   Kalesi 'Skelton Castle' , 10.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Wharton Hall' , 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Danby Castle' , 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Claxton Castle' , 23.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'South Cowton Castle' , 30.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Middlesbrough çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Regional Park 'Stones Country' , 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Middlesbrough ve Çevresindeki Turistik Yerler

Gateshead Millennium Köprüsü

From the series “İnanılmaz ve Görkemli Köprü ve Viyadükler”
Köprü geceleri inanılmaz derecede etkileyici artillumination ile aydınlatılıyor, bu nedenle eşsiz mimari obje de karanlıktan sonra görülmeye değer. Son zamanlarda, benzersiz Gateshead Köprüsü, alt köprü güvertesini bir eğitim zemini olarak kullanan motosiklet sürücüleriyle popüler olmuştur. Yılda birkaç kez ilginç motor şovları, Pforis'in inanılmaz hileleri gösterdiği şehir merkezinde yer alıyor ve Brüksel'deki upmarket Brückedeck'e biniyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Middlesbrough’ta araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

17.07.2024

Middlesbrough Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Middlesbrough Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Middlesbrough, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Middlesbrough’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Middlesbrough’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018