OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Oxford Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Oxford - Radcliffe Camera   Bu modern şehir o kadar yoğun bir metropol ki hayat burada bir dakika bile durmuyor. Sekiz yüzyıldan fazla bir süredir Oxford, dünya çapında tanınan büyük bir araştırma ve eğitim merkezidir. Harika restoranlar, turistik yerler, zengin ilgi çekici yerler ve şaşırtıcı doğal güzelliklerden oluşan en geniş seçenek - bunlar Oxford turizmini başarılı kılan ana noktalardır.
  Oxford, gastronomi turizmi meraklıları için gerçek bir hit. Şehrin konukları her gün farklı trendlere sahip yüzlerce gastronomi destinasyonunu ziyaret etmeye davet ediliyor. Şehir, aile eğlencesi ve bazı festival … Açık
Şehrin en önemli simgesi ve simgesi Oxford Üniversitesi’dir. Tüm ziyaretçilere açıktır ve bu nedenle turizm acentelerinden birinden bilet almanız yeterlidir. Oxford’un en büyük botanik bahçesi üniversitenin bitişiğindedir. Burada ziyaretçiler dünyanın her yerinden bir bitki koleksiyonu bulacaklar. Oxford aynı zamanda Britanya’nın en eski müzesinin de bulunduğu yerdir – 1683 yılında kurulan Ashmolean Müzesi. Burada değerli taşlar, antik heykeller ve resimlerden oluşan bir koleksiyon görebilirsiniz. Birkaç oda arkeolojik bulgulara ayrılmıştır.
Üniversitenin görkemli binasının yanı sıra birkaç eski koleji de ziyaret etmelisiniz - Magdalen Koleji, Queens Koleji, Merton Koleji ve Üniversite Koleji. Bunlar ortaçağ mimarisinin gerçek örnekleridir - bu kolejlerin her biri parkla çevrilidir ve iç avluları zarif heykellerle dekore edilmiştir. Görülmeye değer bir diğer önemli yapı, Bodleian Kütüphanesi’nin okuma odası olarak hizmet veren Radcliffe Camera’dır. Bu kütüphanenin dünyanın en büyüklerinden biri olduğunu ve 2 milyondan fazla kitap sakladığını belirtmekte fayda var. Broad Street, yürüyüş için en iyi yerlerden biridir. Burada Sheldonian Tiyatrosu’nun binasını görecek, ülkenin en büyük kitapçılarından Blackwell’s’e gidecek ya da uzun bir yürüyüşten sonra yerel kafelerden birinde dinleneceksiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Oxford, öğrencilerin, kolejlerin ve üniversitelerin büyük bir şehridir. Birçok turist ve şehir misafiri, şehri dikkat çekici ve dünyaca ünlü eğitim kurumlarıyla özdeşleştirir. Şehirde yaşayan gençler, şehir … Açık
  Şehrin kalbinde, yüksekliği 23 metre olan güzel tarihi Carfax Kulesi var. Bu kule, 13. yüzyılda bu yerde bulunan kilisenin hayatta kalan tek parçası. 1676’da kulenin tepesine bugün hala duyulabilen altı çan yerleştirildi. Yerel kilise 19. yüzyılın başlarına kadar işletilmiş ve sonunda ıssız hale gelmiş ve yavaş yavaş çökmüştür, ancak kule ayakta kalmıştır. Zirvesinde, bugün şehrin en popüler gözlem platformlarından biridir.
Christ Church, Oxford Eşsiz cazibe, 1654’ten beri kesintisiz olarak çalışan şehrin en eski kafesi Queen’s Lane Coffee House’dur. Yüzlerce yıl önce olduğu gibi, bugün burada birçok genç yabancının okuduğu gibi Akdeniz ve Afrika mutfaklarının yanı sıra popüler İngiliz yemeklerini de deneyebilirsiniz. Oxford’da. Kafenin spesiyalitelerinden biri de eski geleneklere göre hazırlanan sıcak çikolata.
  Oxford şehrinin ana sembolü ve dünyaca ünlü simgesi, ünlü Oxford Üniversitesi’dir. Üniversite şu anda şehrin farklı bölgelerinde bulunan 39 kurucu kolej içermektedir. Her kolejin kendine özgü bir geçmişi ve … Açık
Güzel bir tarihi bina, 1884 yılında kurulan ve şu anda Oxford Üniversitesi’nde bulunan Pitt Rivers Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu müze, ilginç bir antropolojik ve arkeolojik sergi koleksiyonu sunuyor. Müzenin sergisi, Albay Wesley L. Fox’un özel bir antika koleksiyonundan oluşturuldu. Yıllar geçtikçe müzenin koleksiyonu yüzlerce kat arttı; bugün, eşsiz sergileri arasında J. Cook’un kendisi tarafından toplanan eski eserleri görebilirsiniz.
methodist church, cowley road Oxford’daki bazı oteller uzun süredir tarihi mekan statüsünü kazanmıştır ve The Bear & Ragged Staff buna harika bir örnektir. İlk otel, 350 yılı aşkın bir süre önce surlarının içinde açıldı. Yıllar geçtikçe, bina dışını ve içini neredeyse tamamen korumayı başardı. Bugün tarihi otelin içinde birçok benzersiz dekorasyon görebilirsiniz: el yapımı antika mobilyalar, sanat eserleri ve el sanatları. Tarihi binanın birçok odasında eski ahşap işçiliğinin yanı sıra eğimli bir tavan korunmuştur. Otel, eski geleneksel tariflere göre hazırlanmış biraları deneyebileceğiniz küçük bir restorana sahiptir.
Oxford - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Oxford ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Oxford’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' High Street' Oxford, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Golden Cross' Oxford, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Queen Street' Oxford, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Cornmarket Street' Oxford, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Broad Street' Oxford, 0.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Oxford kaleleri
♥   Kalesi 'Oxford Castle' , 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Boarstall Tower Boarstall' , 13.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Wallingford Castle Wallingford' Oxfordshire, 18.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Shirburn Castle' , 20.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Rotherfield Greys Castle' , 27.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Oxford çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Park 'Queen Elizabeth II' , 88.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Oxford ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Christ Church Picture Gallery' Oxford, 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Ashmolean Museum' Oxford, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Oxford ve Çevresindeki Turistik Yerler

Shakespeare Doğum Yeri

From the series “Ünlü İnsanların ve Yıldızların Turistlere Açık Olan Evleri”
Oturma odasında değerli antika mobilyalar koleksiyonu sunulmaktadır. Bu orijinal taş zemin korunmuş birkaç oda biridir. Yemek odasında güzel Eski Goblenler görebilir ve birinci katta tüm aile üyelerinin yatak odaları vardır. William Shakespeare, muhteşem mobilyalarla yatak odalardan birinde 1564'te dünyaya geldi. Bu oda eski bebek yatağını ve benzersiz oyuncak koleksiyonunu bile korur. Antik koleksiyonu ziyaret ettikten sonra, günümüzde yüzyıllar öncesine kadar güzel görünen bahçeyi gezebilirsiniz. … Devamını oku

Bekonscot model köy

From the series “Mimari Obje ve Şehirlerin Ünlü Minyatür Müzeleri ”
Minyatür bir köyde 20. yüzyılın başlarındaki kırsal İngiltere atmosferi doğru bir şekilde yeniden yaratılmıştır. Burada, eski demiryolunu, güzel kaleleri, yel değirmenleri ve hatta bir kömür madeni olan çayırları görebilirsiniz. Minyatür yollarda tramvay ve trenler var. Parkın ana özelliği, 15 km'lik bir uzunluğa sahip demiryolunun bir breadboard modelidir. Açılışından beri parkta faaliyet göstermektedir. 12 tren yol boyunca ilerliyor. Her biri yılda 3000 km'den fazla geçer. Yıllarca Baconscot tüm gelirleri diğer minyatür parklarına gönderdi. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Oxford’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

19.06.2024

Oxford Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Oxford Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Oxford, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Oxford’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Oxford’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018