OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Blackpool Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Blackpool HDR   Kesinlikle Blackpool’un Birleşik Krallık’ın en eski tesisi olarak bildiğini söylemeye değer. 19. yüzyıldan itibaren burası, yüksek kaliteli evrensel dinlence burada bulunan zengin İngiliz halkı tarafından ziyaret edildi. Harika set, bugün bile yüzlerce turisti kendine çekiyor. Eğer önceki yıllarda bu şehir çoğu kez sular altında kalmışsa, bugünkü set iyi görünümlü tuğlalarla kaplıdır ve su artık Blackpool’un yerli halkını ve ziyaretçilerini tehdit etmemektedir.
  Blackpool, hareketli gece hayatı ve çeşitli eğlence mekanlarının ve mağazalarının büyük bir seçkisi ile ünlüdür. Bu tatil, aile tatilleri için mükemmel bir yerdir. Ancak, şafağa kadar bütün gece eğlenmeyi seven … Açık
İlginç bir gerçek - bu şehir bir denizcilik olarak kabul edilir, ancak kendi limanı yoktur. Blackpool, 1998’de bir idari merkez statüsüne kavuştu. Burası, ünlü bir spor otomobil markası olan Jaguar’ı doğurduğu için de bilinir.
Muhtemelen, Blackpool’daki en popüler etkinlik ışık festivalidir. Her yıl çevre bölgelerden ve turistlerden çok insanı çekiyor.

Şehrin en göze çarpan manzaralarından biri de Blackpool Tower. Bu harika bir tarihi manzara. Her ne kadar 2 yüzyıl önce inşa edilmiş olsa da, kule mükemmel durumda ve geleneksel olarak gezginler tarafından beğeniliyor. Promenade Sokağı da bir manzara olarak adlandırılabilir ve ayrıca yerel cazibe merkezini de ziyaret etmelisiniz - bu yerler kesinlikle size iyi bir ruh hali sunacaktır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  1. Toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir etrafında çok seyahat etmeyi bekleyen turistler, özel «Docklands Hafif Raylı Sistem» bileti satın aldıklarında tasarruf edebilecektir. Herhangi bir gazete bayisinde satın … Açık
  Şehrin en çok ziyaret edilen kültür kurumu, deniz yaşamının bir merkezidir, diğer şehirlerde görülebilen klasik akvaryumdan oldukça farklıdır. Çeşitli boyutlarda 50 havuz ile donatılmış büyük bir komplekstir; Bu merkezde toplamda binlerce deniz yaratığı vardır. Ziyaretçiler, derin denizlerde tehlike altında olanların ve tehlikeli yırtıcıların açıklandığı büyüleyici bir tur için kayıt yaptırabilirler. Bazı sakinlere dokunulmasına izin verilir, örneğin elinizde gerçek denizyıldızında tutabilirsiniz.
Blackpool tower Tiyatro sanatının hayranları için bu büyük tiyatroyu ziyaret etmek için iyi bir fırsat olacaktır, şehirdeki en güzel tarihi binalardan biridir. Tiyatronun açılışı, bilinen bir mimar Frank Matcham tarafından işletilen binanın projesi olan 1894’te gerçekleşti. Tiyatronun duvarlarına yerleştirilen ilk performans ’Hamlet’ idi; bugün, repertuarı popüler müzikaller ve klasik performansları içerir. En şaşırtıcı gerçeklerden biri, güzel bir dekorasyona sahip kraliyet tiyatrosu binasının sadece 7 ayda inşa edilmesi.
  Morgans on the Promenade Hotel, benzersiz tasarımı ile yüzlerce Blackpool oteli arasında öne çıkıyor. Zarif odalara beyaz tonlar hakimdir. İç mekanlar ise kırmızı, zümrüt ve kahve tonlarının enfes kumaşlarıyla … Açık
Çocuklarla turistler mutlaka Blackpool Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmeli, tüm doğa severlere hitap edecek. Bu hayvanat bahçesi çok büyük ve yeşildir; 13 hektarlık bir alanı kaplar. Hayvanat bahçesinin açılışı 1972’de gerçekleşti. Bugün toprakları dünyanın her yerinden 1500’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapıyor. Canlı bitkiler ile dekore edilmiş geniş açık hava kafesleri hayvanlar için donatılmıştır, kaplanlar ve hatta komik lemurlara sahip bir pavilyon olan geniş bir kafes vardır. Hayvanat bahçesinde prehistorik hayvanların modellerini görebileceğiniz küçük bir Dinopark.
Blackpool Tower Şehrin ana tarihi sembollerinden biri eski Blackpool tramvayları olarak kabul edilir; bazı kaynaklara göre, İngiltere’deki ilk tramvaylardı. Şehrin merkezi meydanında ve sokaklarında koşuyorlar ve şimdi, bu tarihi tramvayla bir gezi turistler için en sevilen eğlence mekanlarından biri. Muhteşem aydınlatmaları ile dekore edildiğinde, akşamları tramvaya binmek en ilginç olanıdır.
  Blackpool, en zorlu konukları bile hoş bir şekilde şaşırtacak yüksek kaliteli otellerin seçkin bir seçimini sunuyor. Rıhtımın panoramik manzarasına sahip şık odalar lüks Hotel Number One South Beach tarafından … Açık
Bahsetmeye değer diğer cazibe merkezleri arasında, isimsiz meydanda bulunan St. John Kilisesi yer almaktadır. 1821 yılında inşa edilmiş ve orijinal görünümünü tamamen korumuş, kilisenin yanındaki meydanda çok sayıda popüler restoran ve kafe bulunmaktadır.
Blackpool - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Blackpool ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Blackpool kaleleri
♥   Kalesi 'Greenhalgh Castle' , 21 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Ashton Hall' , 21.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Piel Castle' , 28.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Gleaston Castle' , 35.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dalton Castle' , 38.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Blackpool ve Çevresindeki Turistik Yerler

House Garden Anna ve Robin Streydzh

From the series “Benzersiz Yaşayan Evler”
Uzun yıllar boyunca, bahçıvanlar çok hayranlarını cezbetmiştir. Bir kadın bile bir çiçek dükkanı için eş sertifikaları gönderiyor, bu yüzden koleksiyonlarını yeni ürünlerle tamamlayabiliyorlar. Bahçe bakımının en zor kısmı günlük olarak çok sayıda çiçeği sulamaktır. Son zamanlarda, çift, bahçeciliğin çok daha kolay hale geldiği modern bir sulama sistemi olan bir alana sahip. Tuhafların evi yola yakın, bu nedenle çoğu kez bu yerleri kullanan birçok sürücü için iyi biliniyor. Meraklı turistlerin de bulması zor olmayacak. … Devamını oku

John Lennon House

From the series “Ünlü İnsanların ve Yıldızların Turistlere Açık Olan Evleri”
Dünyanın her yerinden hayranları The Beatles, John Lennon'un evini ziyaret etmek için uğraşıyorlar. Ünlü müzisyenlerin hayatının ve eserinin birkaç ayrıntısı sadece deneyimli müze rehberinden öğrenilebilir. Birçok turist komşu caddelerden birinde bulunan Paul McCartney'nin evinin ziyaretiyle gezi programını tamamlarlar. Villaya uzak olmayan, görmeye değer Beatles taraftarları için - eski Obdach Çilek Sahası - müzisyenlerin bir şarkıyı çağırdığı başka bir nesne değil. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Blackpool’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

24.06.2024

Blackpool Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Blackpool Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Blackpool, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Blackpool’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Blackpool’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018