OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Belfast Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Belfast Castle   Belfast, idari merkezi ve Kuzey İrlanda’nın en büyük liman kentidir. Belfast, nüfus açısından, Dublin’in sadece adanın tüm şehirlerinden daha aşağıda. Belfast, muhteşem tarihi yerler, kültürel ve eğitim merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bilim adamlarına göre, modern kent topraklarındaki ilk yerleşimler Bronz Çağı’nda henüz ortaya çıktı. Arkeologların sayısız bulgusu bunu kanıtlıyor. Şüphesiz Giants Ring, Belfast bölgesindeki en çarpıcı keşiflerden biridir. Bu, bir kahraman anıt olup, yaşı 5000 yıldan fazladır.
  Yüksek partilerin ve eğlence severlerin sadece Belfast’a aşık olmaları değil. Bu pitoresk şehir, bir aile tatili için mükemmel bir yer. Eşinize ve çocuklarınızla şehre gelirseniz, Kraliyet Üniversitesi’nin … Açık
John de Courcy’ye genellikle modern şehrin kurucusu denir. 1177’de tepelerden birinde bir kale inşa etti. 1609 yılı Belfast’ın resmi temeli - 17. yüzyıla kadar İskoç ve İngiliz yerleşimcilerin bölgenin minnettar topraklarında göründükleri zamana kadar değil. Eski kale, 17. yüzyılın başında restore edildi ve önemli derecede genişledi ve çevresinde ilk köyler çıktı.
Belfast’ın yerleşim yerleri arasındaki popülerliğinin temel nedeni bereketli topraklardı. Bu bölge hala ünlüdür. Uzun yıllar boyunca şehir komşu ülkelere primli yağ, tahıl, deri ve yün sağladı. 18. yüzyılın başında Belfast nüfusu yaklaşık 20.000 kişiydi. Kentte ilk bankalar, postane, kültür ve eğlence mekanlarının vaktinin geldiği dönemdi. Modern Belfast, tarihi bir bakış açısından inanılmaz derecede çekici bir yer. Yürüyüş ve çok sayıdaki tarihi yerler gözlemlemek için ideal bir yer. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Belfast’ın çok zarar gördüğü gerçeğine rağmen günümüze kadar birçok tarihi anıt ve farklı çağların manzaraları hayatta kaldı. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Seyahat edenler, herhangi bir tat ve bütçe için uygun bir otel bulma konusunda sorun yaşamazlar. Belfast’da lüks 5 yıldızlı oteller ve çekici bütçe konukevleri var. Şehrin tam kalbinde, pitoresk Katedral semtinde, … Açık
Şehrin kuzey kesiminde yer alan High St tarihi bölgesi, Belfast’ın en eski bölgesi. Dolayısıyla ilginç mimari yapıların neden orada olduğunu görmek hiç de şaşırtıcı değil. Birçok tarihi binalar restoranlara ve barlara dönüştürülmüş ve bu durum kentte yürüyüşü daha da heyecanlandırıyor. Belfast, Kuzey İrlanda’nın en büyük pazarına ev sahipliği yaptığı için, alışveriş hayranları da hayal kırıklığına uğramayacak - George’s Market. Unutulmaz hediyeler almak için pek çok gezgin Dublin Road ve College Street gibi canlı caddelere yönelir; çünkü ilginç dükkanlar vardır.
Titanic Belfast Şehrin sessiz ve büyüleyici caddelerini keşfederken, aktif endüstriyel geçmişini hayal etmek gerçekten zor. Modern gezginler, harika publar ve golf merkezleri şehri olarak Belfast’tan tanıyorlar. Aynı zamanda Titanik’in anavatanı - orada uluslararası ünlü gemi inşa edildi. Bira hayranları Belfast’ı son derece çekici bulacaklar. Dünyadaki en iyi Guinness birasını yalnızca yerel publarda deneyebileceğine inanılıyor. Bunun için uygun bir pub bulmak kolay bir iştir. Sadece pitoresk Golden Mile semtine gidin ve çok sayıda çekici bar ve kafe bulacaksınız. Golf, şehrin önemli bir ulusal sembolüdür. Belfast, dünyaca ünlü birçok sporcunun anavatanı ve birçok seçkin spor merkezi burada açıktır.
  Her tarihi Belfast semtinin mucizevi geçmişi vardır ve görkemli Grand Opera bir istisna değildir. Binanın 19. yüzyılın sonunda inşa edildi. Bu, şehrin en ilgi çekici ve göz alıcı mimari mekanlarından biridir. İkinci … Açık
  Yerel barları ziyaret etmek, her zaman Belfast’taki turistler için en gözde zamanlardan biri olmuştur. Yerel barlar sadece en lezzetli yerel birayı denemek için değil, aynı zamanda en iyi ulusal yemeklerin tadını çıkarmak için de en iyi yerlerdir. Golden Mile uygun bir pub aramak için doğru yerdir. Belfast’ın bu kesimindeki bazı mekanlar, bir asırdan fazla bir süredir burada bulunmaktadır. Bu barlar eşsiz bir tarihsel atmosfere sahiptir. Yıllar önce olduğu gibi, geleneksel tasarım ve masif ahşap mobilyalara sahipler.
Belfast Lough Yerel publar konuklara çeşitli et yemekleri sunmaktadır. Çoğu gezgin onlarca sosis türünü denemek için heyecan duyacaktır. Yerel yiyeceklerin genellikle doyurucu ve yemek bölümlerinin oldukça büyük olduğunu belirtmek önemlidir. Şüphesiz, yerel barlar Guinness birası hayranlarıyla çok popüler. Düzinelerce köpüklü içeceklerin yanı sıra, ziyaretçiler her zaman birçok popüler viskiyi deneyebilir.
  Yüksek partilerin ve eğlence severlerin sadece Belfast’a aşık olmaları değil. Bu pitoresk şehir, bir aile tatili için mükemmel bir yer. Eşinize ve çocuklarınızla şehre gelirseniz, Kraliyet Üniversitesi’nin … Açık
Daha sıra dışı eğlencelerin hayranları, ilginç bir tematik geziye, Belfast Mural Tour’a katılmalıdır. Bu tur, şehri süsleyen grafiti çizimlerine adanmıştır. Uzun yıllar boyunca, Belfast makamları sokak ressamları ile savaşmaya çalıştılar, ancak yine de kenti işlerinden temizleyemediler. Günümüzde, bu renkli sanatsal çizimler popüler turistik yerler haline gelmiştir ve ziyaretçileri en dikkate değer ve çekici grafitilere çeken bir gezi bile vardır. Trajik Titanik hikayenin hayranları da ilginç tematik gezilere katılabilir. Geminin yapıldığı iskeleyi görebilir ve daha sonra süzülürler. Günümüzde, kentte tematik bir müze açıldı ve sergisi, ünlü yolcu gemisinin trajik tarihine adanmıştır.
Belfast - rehber bölümleri 1 2 3 4

Belfast ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Belfast’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Donegall Place' Belfast, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' High Street' Belfast, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Royal Avenue' Belfast, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Belfast kaleleri
♥   Kalesi 'Belfast Castle' , 5.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Carrickfergus Castle' , 15.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Castle Upton' , 15.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bangor Castle' , 18 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Hillsborough Castle Northern Ireland' , 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Belfast çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Park 'Botanic Gardens' , 1.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Belfast ve Çevresindeki Turistik Yerler

Dark Hedges

From the series “Etkileyici Renkli Gölgeleriyle Dünyanın Olağanüstü Kuytuları ”
Yüz yıldan daha uzun süre önce, sokağa yakın evlerden birinde gizemli koşullar altında bir genç kız öldü. Yerliler, huzursuz ruhunun eski kayın ağaçları arasında yerleştiğini ve genellikle gün batımından sonra yürüyüşe çıktığını iddia ediyor. Karanlık Hedges'in bulunduğu yer resmi olarak bilim adamları tarafından anormal bir bölge olarak kabul edildi. Orada açıklanamayan birçok şey var oluyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Belfast’ta araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

26.09.2022

Belfast Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Belfast Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Belfast, Büyük Britanya Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Belfast’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Belfast’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018