OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Motherwell

Motherwell’in Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Motherwell’in vatandaşları çok arkadaş canlısı. Ulusal kimlikleriyle gurur duyuyorlar. İngiliz insanlarından farklılıklarını mümkün olan her şekilde vurguluyorlar. Bu farklılıklar, bölgesel kültürün her alanına yansır. Olağandışı yemek gelenekleri, ulusal kostümlere ve geleneksel müziğe olan sevgi, güzel tarihi festivaller ve önemli olaylara adanmış tatiller, özel kültürel geleneklerden sadece birkaçıdır.
  Pitoresk İskoç şehri tam anlamıyla aile rekreasyonu için yaratıldı. Çok sayıda güzel park, modern eğlence merkezi ve ilgi çekici yer var. Şehrin en güzel yerlerinden biri Strathclyde Country Park’tır. … Açık
Birçok İskoç şehrini birleştiren bölgesel kültürün ana sembolleri geleneksel kostümlerdir. Herhangi bir şehir festivalinde erkekleri rengarenk kareli etek ve kadınları geleneksel kıyafetler içinde görebilirsiniz. Motherwell’de geleneksel kıyafetler, birçok özel mağazadan satın alınabilecek en popüler hediyelik eşyalardan bazılarıdır. Dikkat çekici bir şekilde, modern etek tipi tarihsel benzerinden çok farklıdır. Tatillerde eski geleneksel kostümler içindeki insanları görebilirsiniz.
Etnik kültürün diğer parlak sembolü tulumdur. Dünyadaki en karmaşık ve en eşsiz müzik aletlerinden biridir. Yerliler ilk kez 14. yüzyılda gayda çalmaya başladılar ancak bu müzik aleti hala popüler. Gayda çalmayı öğrenmek zor. Turistler bu tür dersler alabilir ve halk gruplarının konserlerini ziyaret edebilirler. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Motherwell, İskoçya’da muhteşem bir şehir ve tatil için mükemmel bir yer. Çocuklarla seyahat ederseniz, onlar da şehirden etkilenecekler. Çok sayıda eğlence tesisi var: eğlence merkezleri, golf, parklar ve … Açık
Bugüne kadar ayakta kalan bir diğer ilginç gelenek ise yayla oyunları. Orta Çağ’ın başlarında, yerel halk güçlerini ve el becerilerini denemek için ilginç yarışmalar düzenledi. Bugün, Motherwell’de kulüp atma ve diğer alışılmadık yarışmalar düzenli olarak yapılıyor. Bunlara herkes katılabilir. Son yıllarda, bu tür yarışmalar popüler bir turistik cazibe merkezi haline geldi, ancak yine de bazı tarihi çekiciliğe sahip.
Bölgenin özel yemek gelenekleri yerel kültürün ayrılmaz bir parçasıdır. Yerliler sade ve besleyici yemekleri tercih ediyor. Burada klasik bir menüde alışılmadık lezzetler bulmanız pek mümkün değil. Şehirde ve çevresinde et üretilen ve kümes hayvanlarının yetiştirildiği çok sayıda çiftlik var.
  Motherwell, uzun zamandır geleneksel İskoç mutfağını tatmayı hayal eden gurmeleri etkileyecek. Bölgesel mutfak, sıradan ve besleyici yemeklerin çeşitliliği ile ayırt edilir. Burada harika et yemekleri, geleneksel hamur … Açık
Sıcak bir dönemde, turistler birçok çiftliği ziyaret edebilir ve kır yaşamının tüm cazibesine değer vermek için temalı turlara katılabilir. Evcil hayvanlara bakmayı öğrenebilir, yüksek kaliteli ürünlerin üretim sürecini izleyebilir, pitoresk ormanda yürüyebilir ve lezzetli meyveler arayabilirler. Motherwell’in çevresinde birkaç büyük arı kovanı var. Bal tüm şehir fuarlarında satılıyor. Yaz aylarında şehri ziyaret edemezseniz, şehir pazarlarını ve manavları ziyaret ederken yöresel yemek geleneklerini tanıyabilirsiniz. Yerel bal, meyve ve meyve reçeli ve farklı et lezzetleri popüler hediyelerdir.
Motherwell huzurlu ve sakin bir hayat yaşıyor. Tipik bir turist şehri olarak adlandırılamaz. Yerliler aileyle vakit geçirmeyi tercih ediyor. Şehir barlarında ve barlarında sadece akşamları çok sayıda ziyaretçi var. Hafta sonu vatandaşlar kırsalda vakit geçirmeyi tercih ediyor. Açık hava rekreasyonu onların en sevdiği eğlencedir. Yaz aylarında, Motherwell’de birkaç büyük golf merkezi açılır. Ana ziyaretçileri tam olarak yerel halktır.
  Motherwell’in ana tarihi sembolü eski Motherwell Katedrali’dir. Her yıl farklı ülkelerden binlerce hacı çeken bir piskoposun ikametgahıdır. Katedral 1900 yılında tamamlandı. Yapımından bu yana orijinal dış … Açık
Vatandaşlar da balık tutmayı sever. Bu tür bir hobi, aile eğlencesidir. Geleneksel olarak, yerel halk yılın herhangi bir zamanında balık tutmaya gidebilir. Buradaki en prestijli eğlencelerden biri alabalık yakalamaktır. Aktif turistler balık tutma gezisi sipariş edebilir. Doğal güzelliklere hayran olmak için de güzel bir fırsat. Yerli halkın doğa sevgisi sadece banliyö bölgesi için değil, aynı zamanda şehir için de geçerlidir. Motherwell’de sokak temizliği üzerinde sıkı kontrol tesis edilmiştir. Şehir parkları ve meydanlarının geliştirilmesine büyük önem verilmektedir. Zengin kültüre sahip pitoresk şehir, eşsiz atmosferi ile sizi büyüleyecektir.
Motherwell - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7

Motherwell ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Motherwell yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Our Lady of Good Aid Cathedral, Motherwell, 1.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Shrine of Our Lady of Lourdes, Motherwell, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Mungo’s Cathedral, Glasgow, 17.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Andrew’s Metropolitan Cathedral, Glasgow, 17.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   St. Mirin’s Cathedral, Paisley, 27 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral Church of St Blaan and St Laurence, Dunblane, 45.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Cathedral of St. Margaret of Scotland, Ayr, 52.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Motherwell kaleleri
♥   Kalesi 'Cadzow Castle' Strathclyde, 2.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Bothwell Castle' Strathclyde, 6.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Craignethan Castle' Strathclyde, 12 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Polnoon Castle' , 16.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Skipness Castle' Strathclyde, 17.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crookston Castle' Strathclyde, 23 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Crookston Castle' , 23.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Motherwell’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

26.02.2024

Fotoğraflarla Motherwell’in Renkleri

Motherwell Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Motherwell’in Komşu Şehirlerindeki Gelenekler ve Festivaller

Motherwell’in gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Motherwell’in ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Motherwell’in ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018