OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Honolulu

Honolulu’nun Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

Honolulu from across the Bay   Hawaii’nin cennet eyaletinin başkenti Honolulu, öncelikle ’Aloha’, hula dansı, Hawaii ukulele gitarı ve tabii ki bir tür yerel yaşam tarzı olan sörf ile ilişkili. 44. ABD Başkanı ve Oscar ödüllü aktris Nicole Kidman, burada Honolulu’da doğduğu için şanslıydı. Yerel kültür çok yönlüdür ve en azından Japon, Çin, Filipinli geleneklerinin Hawaii başkentinin tarihinde iç içe olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu çeşitlilik nedeniyle, burada bir ya da başka bir etnik grubun birçok bayramı kutlanır.
  Honolulu, yetişkinler ve çocuklar için birçok ilginç eğlenceye sahiptir. Genç gezginler ile Honolulu Hayvanat Bahçesi’ne göz atmaya değer. Geniş toprakları birkaç tematik bölgeye ayrılmıştır. Burada, … Açık
Yerliler nezaketleri ve duyarlılıkları ile ünlüdür. Ancak, bu başka hiçbir şekilde işe yaramadı - doğanın kendisi onları daha yumuşak yapar. Burada zengin ve fakir insanlar arasında oldukça büyük bir boşluk var, ancak bu kesinlikle basit Hawaii’lerin cennetteki gibi yaşamasını engellemiyor. Belki de hepimiz onlardan hayata karşı böyle rahat bir tutum öğrenmeliyiz. Maddi refah yerel halk için gerçekten önemli değil; burada manevi değerler çok daha önemlidir. Başlıca değerleri ailedir.
Şehirdeki dil Hawaii dili İngilizcesidir, ancak turistlerle geleneksel İngilizceyi konuşmaları nedeniyle yerlileri anlamak zor olmayacaktır. Hawaii mutfağının ana ürünleri meyvelerdir (ananaslar, mangolar, muzlar), hindistancevizi, deniz ürünleri, bitkiler (taro, jicama, kemiri). Mutlaka denenmesi gereken yerel yemekler “Loko Moco” (hamburger köftesi ve kızarmış yumurta ile kaplı beyaz pirinç), “Lomi Somon” (domates ve somon salatası), “Haupia” (muz-hindistan cevizi pudingi), “Kulolo” hindistancevizi veya hindistancevizi sütü). Hawaii, Waikiki, Kava Kava, Lava Flow da dahil olmak üzere birçok alkollü kokteylin doğduğu yer olarak bilinir. Hawaii birası ve meyve şarapları çok popülerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Honolulu, gastronomik turizmin hayranları tarafından takdir edilecek yüzlerce cazip restoran, bar ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Roy’un Waikiki Plajı, ana sahilde yer alan rahat bir restorandır. Bu harika yer neredeyse … Açık
Göksel ülke başkentinde düzenlenen eğlenceli festivallerle tüm misafirlerini memnun edemez. Şehrin festival hayatındaki en renkli ve unutulmaz etkinlik, Mart ayının başında gerçekleşen basit Honolulu Festivali. Burada pitoresk geçit törenlerine, el yapımı bir serginin açılışına, tiyatro gösterilerine, parti sonrasılara, yerel yemek tadımlarına ve atölyelere tanıklık edebilirsiniz. İsmine rağmen, festival Yükselen Güneş Ülkesi’nden birçok kişi tarafından ziyaret edildiğinden dolayı, Japon kökenli. Çoğu etkinlik ücretsiz olarak ziyaret edilebilir. Mekanlar Hawaii Kongre Merkezi, Kalakaua Caddesi ve Waikiki Plajı’dır.
Honolulu, Hawaii Bir başka ilginç festival ise Eylül ayı başında Kapiolani Parkında gerçekleşen Okinawan Festivali. Festivalde Japon kökleri de var. Etkinlik boyunca kostümlü performanslara bakabilir, atölyelerde bir veya başka bir yerel kültür sanatı öğrenebilir ve elbette büyük eğlenceler yapabilirsiniz - sonuçta festivalin amacı budur. Festival boyunca ve sonrasında herkes kendini mutlu hissediyor. Zengin bir program, kimseyi kayıtsız bırakmaz, özellikle de diğerlerini pozitif enerjileri ile suçlayan en küçük vatandaşlar.
  Çok sayıda eğlence tesisine ev sahipliği yapan pitoresk Waikiki semtinde yürüyüş yapmaktan tanıdık gelmeye başlayın. Aynı adı taşıyan en popüler şehir plajı da vardır. Plaj, bölge bölgesinin en önemli cazibe … Açık
  Eylül ayı sonlarında, Kakaako Waterfront Park, etkileyici bir aşk festivali adı olan bir etkinliğin mekanı haline gelir. Burası, geleneksel Hawaii kıyafetleri giyen insanları görebileceğiniz ve bununla ilişkili her şeyi duyabileceğiniz yerdir. Bu, havada olan gerçek eğlence ve sevginin zamanıdır. Ziyaretçiler için hazırlanmış bir gastronomik program da bulunmaktadır - bu sırada renkli Hawaii danslarının tadını çıkarırken yerel yemekleri tadabilir veya kendi başınıza piknik yapabilirsiniz.
Honolulu Canal Moiliili Yaz Festivali, sıcak Temmuz ayının başında düşen diğer bir festivaldir. Bu, Moiliili topluluğunun yerel kültürüne, tarihine ve işlerine dikkat çekmeyi amaçlayan ’bon dance’ adı verilen bir sokak festivali. Festivalin atmosferi aile dostudur, pek çok insan unutulmaz izlenimler ve pozitif enerjinin güçlü şarjı uğruna bu festivale katılmaktan hoşlanır. Tatiliniz festivalin zamanına denk geliyorsa, onların örneğini almaya değer. Programda gastronomik etkinlikler, etkileşimli oyunlar, atölye çalışmaları ve küçükler için özel bir program yer alıyor. Festivalin yeri University Ave ve Coyne Caddesi’dir.
  Şüphesiz, Waikiki Plajı sahilleri, gezginler arasında en gözde dinlenme yeridir. Plaj sadece şehir bölgelerini değil aynı zamanda banliyö alanlarını da kapsıyor. Pitoresk sahildeki yaklaşık 50 kumsalla … Açık
Waikiki Ho’olaule veya sadece Aloha Festivali, kendine özgü olması nedeniyle bölgenin en ilginç festivallerinden biridir. Gerçek bir Hawaii partisi olarak Eylül ayının ortasında düzenlenir. Burada bir Hawaii dili olmanın ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz. Tabii ki, geleneksel hula dansı, Hawaii müziği, yerel mutfak ve Kalakaua Ave’nin etrafına yayılmış eğlence olmadan yapmaz. Haziran ayının başlarında aynı Kalakaua Caddesi’nde gerçekleşen ünlü Pan-Pasifik Festivali, herhangi bir gezginin ilgisini çekecek başka bir etkinlik. Lezzetlerin tadına bakmak, ustalık sınıfları ve konsültasyonların yanı sıra müzikal ve tiyatro gösterileri içeren zengin bir program - festivalin bir parçası olmaya karar veren ziyaretçileri bekliyor.
Honolulu Cityline 3555 Harding Ave’de düzenlenen Ukulele Festivali gerçek bir müzik kutlaması. Burada geleneksel müzik aletlerinin sesini duyabilirsiniz. Nisan ayının sonunda yapılması planlanıyor. Ek olarak, burada ustalık sınıflarında müzik çalmayı öğrenebilir ve benzersiz gereçler satın alabilirsiniz. Bu etkinlik aileler için idealdir ve en önemlisi yalnızca eğlence hüküm sürdüğü için değildir. Ekim başlarında düzenlenen Hawaii Balıkçılık ve Deniz Ürünleri Festivali gibi gastronomik bir şöleni ziyaret etmek ilginç olurdu. Mekan olarak Nico’s Pier 38 seçildi. Bu, yerel yemekleri tadarak yerel kültürü tanımak için harika bir fırsat, yani işi zevkle karıştırmak.
Honolulu - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Honolulu ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kiliselerin haritası
Honolulu yakınındaki katedraller ve bazilikalar
♥   Cathedral Basilica of Our Lady of Peace, Honolulu, 0.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Co-Cathedral of St. Theresa of the Child Jesus, Honolulu, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
OrangeSmile araç kiralama Honolulu’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

13.08.2022

Fotoğraflarla Honolulu’nun Renkleri

Honolulu Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Honolulu’nun gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Honolulu’nun ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Honolulu’nun ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018