OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Boston Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Boston skyline   Massachusetts’in başkenti her yıl binlerce turisti cezbetmektedir. Ve şaşırtıcı bir şey yok - Boston, Amerikan Devriminin beşiği idi. Burası, İngiltere’den Bağımsızlık için Savaş’ın başladığı yerdir. ABD tarihine bağlı yerler yanında Boston, turistlerin ilginç sanat galerileri ve müzeleri, muhteşem parkları, iyi alışveriş merkezleri ve görkemli lokantalar bulacakları şehirdir.
  ’DoubleTree Guest Suites by Hilton Hotel’ in harika konumu sayesinde bu otelin konukları Charles Nehri’nin ve Boston gökdelenlerinin pitoresk manzaralarını hayranlıkla izleyebilirler. Rahat konuk odaları ve … Açık
Özgürlük İzi. Freedom Trail, Boston’un merkezini kesen ve kentin en önemli turistik yerlerini 16 noktayla bağlayan 4 kilometrelik bir yoldur. İz, kırmızı çizgi ile işaretlenmiştir. Özgürlük Yolu, ABD’nin en eski halk parkı Boston Common Park’ta başlıyor; İngilizler 1775-1776 yılları arasında kendi topraklarında kamp yapmak için kullandılar. Turizm bürolarında ziyaretçiler ’Freedom Trail’ güzergahının bir broşürü ve haritasını alabilirler. Parktan izi, Amerika’nın bağımsızlığı olduğunda inşa edilen Devlet Evine gidiyor. Günümüzde ev Massachusetts hükümeti tarafından işgal edilmektedir.
Park Sokağı Kilisesi. Sonra parkur Park Caddesi Kilisesi’nden geçer. Burası, 1829’da William Lloyd Harrison’un kölelik gibi bir olgu hakkında ilk konuşmasını yaptığı yerdir. Yakınlardaki bir kilise var. Kilise, önemli bir görme alanı olan Eski Granary Mezarları Alanı ile ünlüdür. Burası, birçok devrimcinin gömüldüğü yerdir. Bunların arasında turistler Bağımsızlık Bildirgesi’ni imzalayan kişileri bulacaklar - John Hancock, Samuel Adams ve Robert Treat Paine. Boston Katliamı adı verilen 1770 olayında beş kurban da gömüldü. Biraz daha ileri gidenler Amerika’daki İlk Devlet Okulunu görebilirler. Okul 1635 yılında açıldı. Benjamin Franklin orada okudu. Büyük kişiye ithaf edilen anıt, Eski Belediye Sarayı’nın önündeki bu yerden uzakta değil. Bundan sonra iz, turistlerin Old South Meeting House’u bulacakları Washington Caddesi’ne gider. Eskiden İngiliz egemenliğine karşı protesto gösterilerine ilişkin toplantılar düzenlenen yerdi. Ünlü Boston Çay Partisi fikrinin önerildiği bina bu. Boston Çay Partisi, İngiliz gıda ithalat vergisinin iptali için boykot edildi. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Bir Boston’da çok sayıda olağandışı oteli kolayca bulacak ve neyse ki lüks ve lüks kategorilere ait değiller. Tasarım oteli Milner Hotel Boston Common, şehrin en popüler ve ekonomik otellerinden biridir. Otel, 1877 … Açık
Eski Devlet Evi. Eski Devlet Binası binası İngiliz sömürge yönetiminin bulunduğu yerdi. Evin önündeki meydan, Boston katliamı gibi tarihi bir olaya tanık oldu. Sonra yol Faneuil Salonu’na gider. Zemin katta büyük bir pazar yer aldıktan sonra, 1. katta devrimciler toplantılarını yaptılar. Bu binanın önünde Samuel Adams’a ithaf edilmiş bir anıt var. O devrimcilerden biriydi. Boston’daki en eski binayı North Square Park’ın yakınında bulacaksınız. Devrimcileri 1775’te İngiliz Ordusu’nun hareketi hakkında uyarmak için bütün Boston’a tehlikeli bir yolculuk yapan Paul Revere’nin evi oldu. Lambaları sexton tarafından hafifletildiğini gördükten sonra yaptı. Bu sexton, Bay Robert Newman, Copp’un Hill Burying Ground’a gömüldü. Yol, Bunker Tepe Anıtı’nda sona eriyor. Bu, 17 Temmuz 1775 tarihli savaşın anısına yerleştirilen granitik bir dikilitaştır. İngilizler bu savaşı kazanmış olsa da, 9 ayda George Washington’un güçleri tarafından yenilgiye uğramışlardır.
Boston Harbor   Quincy Market. Quincy Market’in resmi adı Faneuil Hall Marketplace’dir, ancak Boston halkı 19. yüzyılda burgomaster Josh Quincy’nin adını verdikten sonra Quincy Market olarak adlandırmaya devam etmiştir. Pazar 1976’da yeniden başlamış ve kentin en popüler turistik yerlerinden biri haline gelmiştir. Bundan önce kompleksin durumu çok fakirdi, bu bile yıkım tehlikesi altındaydı.
  Ames - A Morgans Original, Boston’daki ilk gökdelen olarak tanınan ünlü bir yapıdır. 19. yüzyılda henüz inşa edilmiş olan bina, cazibesini ve lüksünü kaybetmedi. Rockwell Group tasarımcıları, gökyüzünü … Açık
Günümüzde pazar, bir kafede veya bir restoranda vakit geçirebileceğiniz ya da sadece biraz alışveriş yapmanın tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Quincy Market, 3’ü merkezi, 2’si güneye ve kuzeyinde yer alan 5 bina içeriyor. Merkezi galeri Food Court olarak anılmaktadır. Burası, ziyaretçilerin çeşitli ulusal mutfaklara sahip restoranları bulacakları yer. Ziyaretçiler, Yunan geleneksel yemeklerinden İtalyan makarnasına, yoğurt dondurma ve kızarmış sosislere kadar farklı mutfaklardan yemekler denemekten mutluluk duyuyorlar. Galerinin her iki yanında hediyelik eşya dükkanları var. Burası, turistlerin tişörtlerini, Boston görüntüleri ve diğer güzel hatıra eşyalarını alabilecekleri bir yer.
View from Prudential Tower, Boston Dünyaca ünlü zincirlerin mağazaları kuzey ve güney binalarda bulunur; ancak orada bazı orijinal markalar da bulacaksınız. Yeni İngiliz restoranı da orada bulunur; İçinde basit ve içten yanan hizmetliler vardır. Kuzey tarafında renkli çiçek pazarı yer almaktadır.
  Fairmont Battery Wharf Boston, Boston Limanı’ndan çok uzak olmayan bir binada yer almaktadır. Bu bölge sıklıkla ’küçük bir İtalya’ olarak adlandırılır ve dar sarmal sokaklar ve limanın pitoresk … Açık
John F. Kennedy. John F. Kennedy’nin anavatanı olan Brooklyn, Boston’dan uzakta değil. Boston’da, 35. ABD başkanının hayatına ve mirasına ayrılmış olan John F. Kennedy Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Müzedeki gezi, Bay Kennedy’nin çocukluğunu, okul yıllarını, savaşını ve siyasi kariyerini anlattığı 15 dakikalık bir video ile başlar. Açılış, Kennedy’ye verilen oyların minimum düzeyde avantaj sağladığı 1960 seçimleriyle ilgili bir anlatımla başladı.
Boston - The First Church of Christ. Scientist Bunun üzerine ziyaretçiler, Nixon (ana rakibi) ile yaptığı tartışmalarda Kennedy’yi görebilecek ve açılış konuşmasını dinleyebilecek. Ünlü ’Ülkeniz için ne yapabileceğini sorma, ülken için ne yapabileceğinizi sorun’ ifadesi bu konuşmadan geliyor. Müzede ziyaretçiler, Kennedy başkanlığı sırasında yaşanan krizleri, yani Küba Füze Krizi, Afrikalı Amerikan Sivil Haklar Hareketi ve Kennedy’nin Berlin Duvarı’nın yapıldığı yere Berlin’i ziyareti hakkında da bilgi edinebilirler. Gezi, ziyaretçinin başkanı öldüren atış seslerini duyacak karanlık bir odada sona eriyor.
Boston - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Boston ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Boston’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Downtown Crossing' Boston, 0.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı 'Boylston Street' Boston, 0.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Charles Street' Boston, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Copley Square' Boston, 2.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Newbury Street' Boston, 2.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Boston çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   City Park 'Saulsbury Community Garden' , 6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Danforth' , 28 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   County Park 'Suffolk' , 61 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Recreation Area 'L U Sutton' , 62.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Hampton Beach' , 63.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Boston ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Boston' Boston, 0.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Institute of Contemporary Art' Boston, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'List Visual Arts Center' Cambridge, 2.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Boston Museum of Fine Arts' Boston, 3.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Isabella Stewart Gardner Museum' Boston, 4.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Boston ve Çevresindeki Turistik Yerler

Orpheum Tiyatrosu

From the series “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
1962'de eski tiyatro tütünü depolayan bir depoya dönüştürüldü. Bugün tarihi bir binanın küçük bir kısmı bir süpermarket tarafından işgal edilmektedir. İnşaat geri kalanı boş ve özel sektöre rağmen eski tiyatronun içine girmek zor değil. Bir sahne ve oturma alanı bulunan bir salon korudu. Bazı odalarda eski mobilyaları ve hatta halıları görebilirsiniz. Ancak, Orpheum Tiyatrosu'nun eski lüksü gitti. Ambiyans korkunç. Çizik çizgiler ve diğer garip sesler her yerde buradaki kalmanın rahatsızlığını artırır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Boston’da araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

23.06.2024

Boston Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Boston Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Boston, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Boston’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Boston’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018