OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Washington Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Washington, 200 yıldan fazla bir süredir ABD’nin başkenti olmuştur. 1791’de kuruldu, ilk başkanın adı - George Washington. Kentin bağımsız bir idari birim olduğunu ve herhangi bir devletin parçası olmadığını bilmek önemlidir. Şehrin adıyla birçok ilginç nüans var: Washington ABD’nin kuzey kesiminde bulunduğundan, başkente bir başka resmi isim verildi - ’Columbia Bölgesi’. Yerel sakinler uzun ve karmaşık isimlerin telaffuzlarıyla kendilerini sıkıntıya sokmazlar, dolayısıyla sermayeyi ’DC’ olarak adlandırırlar.
  Washington, gezi turizmi hayranları için ideal bir tatil yeridir. Bu, ’Ulusal Alışveriş Merkezi’ yakınlarında bulunabilecek en yüksek ’konsantrasyon’ olan eşsiz tarihi ve mimari manzaraların … Açık
Bu şehir, devlet kurumlarını, büyük şirketlerin genel merkezini ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ana sembollerinden biri olan ’Beyaz Saray’ ı barındıran ülkenin başlıca siyasi ve ekonomik merkezidir. Washington da turistlerin ilgisini çekiyor - her yıl yüz binlerce turist tarihi eserlerine hayranlık duyuyor; şehirde çok sayıda müze ve kültür merkezi var.
Washington’un dikkat çeken temel özelliklerinden biri, eşsiz mimari görünümüdür. Gerçek şu ki, şehrin inşası planlandı ve görünüşünün ilk yaratıcılarından biri, dünyaca ünlü mühendis, şehir plancısı ve Fransa’dan mimar Pierre Charles L’Enfant idi. Uzun ve tartışmalı bir planlamanın sonucu, Washington’un farklı bölgelerinde görülebilen, ulusal öneme sahip paha biçilmez mimari anıtlardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Tam anlamıyla, Washington’un konukları için her türlü eğlence mevcuttur. Burada eğlenebilir ve gündüz ve gece ilginç zaman geçirebilirsiniz. Bütçe turistler, pek çok eğlence mekanı ve şehrin cazibe merkezinin … Açık
Seçkin mimari anıtları arasında Beyaz Saray ve ’Birleşik Devletler Başkenti’ ile güzel ’Washington Ulusal Katedrali’ ve ’Lincoln Anıtı’ sayılabilir. Gezilerin ve mimarlık uzmanlarının hayranları kuşkusuz, kentin çeşitli üsluplara ait anıtlara sahip olduğunu akla getirecektir. Başkentin ana sembollerinden biri de ’Ulusal Alışveriş Merkezi’ - en önemli mimari anıtların ve kültür merkezlerinin bulunduğu inanılmaz güzel bir peyzajlı park.
Washington in Winter Washington, sizi dünyanın farklı ülkelerinin halklarının kültür ve geleneklerine tanıtan çok uluslu bir şehirdir. En renkli ve ilgi çekici bölgelerden biri de Çin Mahallesi’dir - en iyi Çin restoranları, mağazalar ve diğer temalı tesislerin yoğunluğu. Doğu geleneklerinin Washington’un ayrılmaz bir parçası haline geldiğini belirtmek gerekir: Her yıl inanılmaz güzel ve romantik ’Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali’ düzenleniyor.
  Washington’un önemli avantajları arasında büyük hanları ve otelleri sayılabilir. Bu yüzden mevcut kurumlar arasında uygun bir yer bulmak oldukça kolaydır. Pennsylvania Caddesi’ndeki Beyaz Saray’ın … Açık
1912’de meydana gelen önemli olaya ithaf edilmiştir. Tokyo belediye başkanı, bir kaç sakura ağacını hediye olarak sunmaya karar vermiştir. Washington City Kanalı yakınlarında yapay bir gölün yanına yerleştirilmelerine karar verildi. O zamandan beri, ağaçlar her baharda eşsiz görünümleriyle yerli halkı ve konukları ağırlıyor. Festival Nisan ayı başlarında gerçekleşti - Japonya kültürüne adanmış ilginç sergiler tatilin bir parçası olarak düzenleniyor. Büyük ölçekli festivalin bir diğer kısmı geleneksel ’Smithsonian Kite Festival’ dir ve Ulusal Alışveriş Merkezi holding için kalıcı bir mekan olmaya devam etmektedir. Şaşırtıcı mimari ve tarihi miras, zengin bir kültürel program ve çok sayıda eğlence tesisi, Washington’u modern turistlerin gözünde karşı konulmaz kılan birkaç çekici özellik.
Washington   Washington, dünyadaki alışveriş için en iyi şehirlerden biridir. Düzinelerce alışveriş merkezine ve yüzlerce butiğe ev sahipliği yapmaktadır. Georgetown bölgesinde, tatilcilerin gerçekten eşsiz bir alışveriş bölgesi olan Georgetown Park’taki mağazaları ziyaret etme şansı var. Ünlü Amerikan markalarının ürünlerini satın almak için mükemmel bir yerdir. Alışveriş bölgesi özellikle bütçeli gezginler arasında popülerdir, çünkü markalı ürünlerin kalite kopyalarını çok uygun fiyatlarla bulmak da mümkündür. Tabii ki Macys ve Bloomingdales gibi önde gelen Amerikan markaları ve mağazalarının markalı mağazaları var. Bu iki mağaza genellikle çeşitli promosyonlara ve satışlara sahiptir.
  Washington, gezi turizmi hayranları için ideal bir tatil yeridir. Bu, ’Ulusal Alışveriş Merkezi’ yakınlarında bulunabilecek en yüksek ’konsantrasyon’ olan eşsiz tarihi ve mimari manzaraların … Açık
Birçoğu geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen elektronik ürünleri satın almak için Washington’a gitti. Gerçekten de, Apple Inc.’in ürünleri birçok Avrupa ülkesinden çok daha ucuzdur. Washington’un en popüler alışveriş merkezleri, Beyaz Saray ve Pentagon’dan uzak değildir. Kural olarak, lüks ve lüks markalara göre ürünler sunuyorlar. Fiyatlar gerçekten yüksek olduğu için sadece lüks gezginler böyle mekanlarda alışveriş yapabilecekler. Tren istasyonu binasında da kaliteli bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ucuz ürünler ve kaliteli hediyelik eşyalar satın almak için harika bir yerdir.
Washington - rehber bölümleri 1 2 3 4

Washington ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Washington’un alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' F Street NW' Penn Quarter, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Wisconsin Avenue' Chevy Chase, 10.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Washington çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Pershing' , 0.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Brande' , 0.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Historical Park 'War in the Pacific' , 2.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Stanton' , 3.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Barnaby Stream V' , 8.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Washington ve Çevresindeki Turistik Yerler

Büyük Depresyon Anıtı

From the series “En Sıradışı Heykeller ve Anıtlar”
Orijinal fotoğraf çekiminden sonra anıt parkuru gezebilirsiniz. Parkın ana özelliklerinden biri, ABD'nin Roosevelt hükümetinde yaşamak zorunda olduğu zor ekonomik sorunları simgeleyen, eşit derecede sembolik olan mucizevi şelale çeşitliliğidir. Parkın merkezinde bulunan Roosevelt Anıtı, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en tartışmalı ve tartışmalı anıtlardan biridir. Anıt yazarı Lawrence Halprin, başkanı tekerlekli bir sandalyede takdim etti. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Washington’da araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

Proje organizatörleri, yeni Kyoto otelinin hem iş hem de eğlence için mükemmel olduğunu belirtiyor. Hatırlatmak gerekirse, Roku Kyoto otelinin açılışı 2021 yılında şehirde gerçekleşti. Lüks otel aynı zamanda enfes atmosferi ve hizmet çeşitliliği ile de konuklarını şaşırtmayı bırakmıyor. Kinkaku-ji Tapınağı gibi ünlü cazibe merkezlerine yakındır ve Shozan Resort Kyoto Pavilion otele kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Oku bunu

26.09.2023

Washington Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Washington Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Washington, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Washington’da 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Washington’dan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018