OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Maui Adası Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Night at the Wailea   Sizce dünyanın en dikkat çekici, harika ve güzel plajlarından bazıları nerede? Tabii ki, cevap genel olarak Hawaii ve özellikle Maui’dir. Bu Pasifik Okyanusu’ndaki en şaşırtıcı adalardan biridir! Maui’ye geldiğinizde, sıra dışı doğasına, büyüleyici yerel cazibe merkezlerine ve bu gizemli Hawaii adasının kültürüne aşık olacaksınız. Maui’de adanın farklı bölgelerine dağılmış yaklaşık otuz plaj var. Plajların yanı sıra, bu adanın kültürüyle ilişkili birçok ilginç yer bulacaksınız. Bu Şeker Müzesi, Bailey House Müzesi, «Kihei» - Hawai Uzay Merkezi, Balina Avcıları Köyü, Hana Sahili Galerisi ve diğerleri. Burada adanın gelişimi üzerinde büyük etkisi olan çok sayıda turist merkezi bulacaksınız. Bunların en büyüğü Maui Okyanus Merkezi, Yedi kutsal havuz, Yunus Keşfi, Waimoku Şelalesi’dir.
  Birçok gezgin, ilk sırada bol deniz ürünleri ve lezzetleri ile yerel mutfağı tanımlar. Deniz ürünleri etnik mutfak menüsünün merkezindedir. Yerel mutfağın ikinci dikkat çekici ve aynı lezzetli özelliği bol miktarda … Açık
Adanın dört bir yanına yayılmış parklar ve bahçeler Maui’de özel bir yere sahiptir. En ünlüsü, adanın en yüksek kesiminde bulunan Haleakala Ulusal Parkı’dır. Park ayrıca adanın ve çevresinin muhteşem manzarasına sahiptir. Bu yerin en yüksek noktası 10.023 fittir. Ayrıca Valley State Park, Kula Botanik Bahçeleri ve Maui Eden Bahçesi’ni de ziyaret etmelisiniz. Burası gerçekten unutulmaz!
  Adadaki her tatil köyünün çekici özellikleri vardır. Maui’nin yönetim merkezi, merkezi caddesi ile aynı adı taşıyan Vaylaka kasabasıdır. Burada yürüyüş sırasında birkaç güzel tarihi bina görebilirsiniz. Kentin çok uzakta olmayan, adanın en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilen güzel Iao Vadisi. Önemli idari durumuna rağmen, Wailuku Resort çok büyük değildir ve tenha bir tatil için ideal bir yer olarak kabul edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Yerel halk oldukça neşeli ve cana yakın. Heyecanla turistlerle temasa geçiyorlar ve etnik kültürün özelliklerine girmelerine izin veriyorlar. Küçük dükkanları ve pazarları ziyaret etmek, yerel halkın merakına hayran … Açık
Haiku gezginleri için ilginç eğlence çok bekliyor. Sörf hayranları ve aynı zamanda yürüyüş hayranları arasında çok popüler. Şeker kamışının eski tarlaları ile büyüleyici geziler sunulmaktadır. Tesisin çevresinde, nadir kuşları gözlemleyebileceğiniz heyecan verici bisiklet turlarının ve gezilerin tadını çıkarabilirsiniz.
Makena Daybreak Maui Kahului şehrinde, turistler eski el sanatları atölyelerini ziyaret etme ve aynı zamanda güzel botanik bahçesinde gezinme fırsatına sahip olacaklar. Birçoğu için, bu şehir sanat ve kültür merkezi ile bilinir. Hawaii Adaları sanatçıları, heykeltraşları ve zanaatkârlarının eşsiz eserlerinden oluşan bir koleksiyon içerir.
  Maui adası doğal cazibe merkezleri ile ünlüdür. Heyecan verici geziler ve turlar olmadan bir tatil hayal edemeyenler için büyük ilgi ve zevk olacak. Lahaina şehrinin kalbinde, 1873 yılında dikilen ve adalardaki en eski … Açık
Lüks dinlenme severler Wailea Resort’un tadını çıkaracaklar. Adanın güney kesiminde yer almaktadır. Bu tesis en prestijli yerlerden biri olarak kabul edilir. En lüks oteller ve şık villalar, adadaki en büyük alışveriş ve eğlence merkezleri, bakımlı plajlar ve golf merkezleri burada bulunmaktadır.
Maui Sunset Maui sahilinden çok uzak olmayan ilginç bir doğal dönüm noktası - Molokini Krateri. Bu krater bir zamanlar görkemli bir volkan. Volkanın patlaması takımadaların oluşumunu doğrudan etkiledi. Son patlamasından sonra, bu büyük volkanın neredeyse tamamen su altında gizlendiği ortaya çıktı. Sadece çapı yaklaşık 600 metre olan yarım ay şeklindeki krater yüzeyinde görülür. Turistler için ilginç su gezileri var, bu sırada bu doğal cazibeyi tüm ihtişamıyla görebiliyorlar. Bu pitoresk yer dalış ve şnorkel hayranları arasında çok popüler. Burada egzotik balıkları ve diğer nadir deniz yaşamını görebilirsiniz.
Maui Adası - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Maui Adası ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm parkların haritası
Maui Adası çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   National Park 'Haleakala' , 40.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Historical Park 'Kalaupapa' , 61.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Blow - Hole' , 129.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Historical Park 'Kaloko-Honokohau' , 137.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Friendship Garden' , 144.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Maui Adası ve Çevresindeki Turistik Yerler

Red Sand Plajı

From the series “Dünyanın En Romantik 15 Sahili”
İnanılmaz bir plaja ulaşmak için tek yol, karmaşık bir dağ yolunda yürümektir. Zorlu bir yolculuk yapmak için sadece birkaç turist girişimde bulunuyor. Dağ sıraları boyunca yürüyüş sırasında gezginler başka bir önemli cazibe merkezi - eski bir mezarlık - görmek için bir fırsat bulacaksınız. Kaihalulu Beach, adadaki en tenha olanlardan biridir. Bu yüzden uzun zaman önce çiftler tarafından sevgiyle seçilmişti. Sahile en yakın yerleşim, bölgede turistler için açılan birkaç küçük otel olan Han şehridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Maui’de araba kiralama

Dubai'deki Expo 2020 7 Milyondan Fazla Ziyaretçi Tarafından Ziyaret Edildi

Henüz bu etkinliği ziyaret etmediyseniz, Dubai'de otel rezervasyonu yapmak için hala zamanınız var çünkü Expo 2020 Dubai 31 Mart 2022'ye kadar sürüyor. Emirliği ziyaret edemeyen kişiler Expo 2020 web sitesinde sanal bir tur yapabilirler. Bu arada, sanal ziyaret Aralık sonunda 31.6 milyona ulaştı. Oku bunu

02.10.2022

Maui Adası Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Maui Adası, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Maui’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Maui’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018