OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Honolulu

Honolulu’da Kültür. Ziyaret edilmesi gereken yerler - şehrin tarihi kısımları, tiyatrolar, müzeler ve saraylar

Honolulu, Hawaii   Çok sayıda eğlence tesisine ev sahipliği yapan pitoresk Waikiki semtinde yürüyüş yapmaktan tanıdık gelmeye başlayın. Aynı adı taşıyan en popüler şehir plajı da vardır. Plaj, bölge bölgesinin en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Duke Kahanamoku heykeli - dünyaca ünlü atlet ve yüzme olimpiyat şampiyonu. Uluslararası alanda popüler sörf yapmak gibi bir sporu yaptığına inanılıyor. Günümüzde Honolulu genellikle sörfçüler için Mekke denir.
  Honolulu, yetişkinler ve çocuklar için birçok ilginç eğlenceye sahiptir. Genç gezginler ile Honolulu Hayvanat Bahçesi’ne göz atmaya değer. Geniş toprakları birkaç tematik bölgeye ayrılmıştır. Burada, … Açık
Pearl Harbor Donanma Üssü daha az önemli bir yer değil. Üs 1911’de resmen açıldı. 1941’de burada gerçekleşen trajedi iki binden fazla insanı öldürdü. Batık Arizona savaş gemisi hala sular altında. Başı Amerikan denizcilerin anısına güzel bir anıt haline getirildi. Tüm turistler bu tarihi eseri ziyaret edebilir. Her gün özel tekne gezileri düzenlenmektedir. İstatistiklere göre, her yıl anma töreni 1,5 milyondan fazla insan tarafından ziyaret ediliyor.
Soyu tükenmiş Diamond Head Volcano krateri Honolulu en ünlü ve en çok ziyaret edilen turistik cazibe merkezlerinden biridir. Kraterin çapı 1073 metre, yüksekliği ise 231 metredir. Diamond Head, adanın en çarpıcı doğal cazibe merkezi olarak adlandırılma hakkına sahiptir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Honolulu, gastronomik turizmin hayranları tarafından takdir edilecek yüzlerce cazip restoran, bar ve kafeye ev sahipliği yapıyor. Roy’un Waikiki Plajı, ana sahilde yer alan rahat bir restorandır. Bu harika yer neredeyse … Açık
Ayrıca Honolulu’da dikkat çekici dini yerler bulacaksınız. Kawaiahao Kilisesi, muhtemelen, en ünlülerinden biridir. Kilisenin inşaatı beş yıldan uzun sürdü ve 1842’de tamamlandı. Güzel katedral, Hawaii’liler ve misyonerler tarafından inşa edilen ilk inşaat. Bu gerçek, kiliseyi daha da önemli bir mimari anıt yapar. Mercanlar, kilisenin inşası için ana yapı malzemesiydi. Bu kilisenin inşası için toplam 14.000’den fazla mercan bloğu kullanılmıştır. İnşaatçılar, inşaat malzemeleri almak için kelimenin tam anlamıyla dalmak zorunda kaldı. Uzun zamandır bu lüks bina sadece ayrıcalıklı insanlara açıktı.
honolulu downtown Iolani Sarayı, aynı derecede etkileyici bir mimari anıttır. Bir zamanlar bu saray ilk Hawaii hükümdarının mülkü idi - David Kalakaua. Avrupa’da 19. yüzyılın sonunda inşa edilen sarayların ihtişamını gördükten sonra, hükümdar kendi ülkesinde daha az görkemli bir bina inşa etme emri verdi. İnşaat üç yıl sürdü ve o kadar büyüktü ki neredeyse kraliyet hazinesini boşalttı. Kamehameha I anıtı, Honolulu’nun bir diğer sembolik cazibe merkezidir. Bu anıtı Yargıtay’ın önündeki meydanda bulacaksınız. Büyük bir hükümdar, savaşçı ve diplomat olan Kamehameha, yerel sakinler tarafından hala unutmayan sömürüleri ile ünlüydüm.
Aşağıdaki bölümde, Honolulu ve çevresinde gezi biletlerimizden veya şehir keşif turlarından birine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz, yerinde yapılan çevrimdışı satın alımla karşılaştırıldığında% 10-30 daha düşük bilet fiyatları sunuyor.

Honolulu ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Honolulu - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Bilgi
Tüm sanat müzelerinin haritası
Honolulu ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Honolulu Museum of Art' Honolulu, 1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

Honolulu ve Çevresindeki Benzersiz Yerler

Oahu Plajları

From the series “Tehlikeli ve Ölümcül olabilen Sahiller”
Plaj Ehukai Beach Park, en popüler sörf yelpazesi arasında sayılıyor. İlkbahar ve yaz aylarında oldukça güvenlidir ve yeni başlayanlar için bile iyi bir eğitim görevi görebilir. Bununla birlikte, sonbaharda veya kışın, güçlü dalgalar yüzünden plajı ziyaret etmeniz önerilmez. Uzak olmayan tehlikeli bir plaj - Pipeline Beach, güçlü dalgaları ile sörfçü. Tüm spor meraklıları onları yenemez. Tehlike altındaki sığ resifler bu durumu daha zor hale getiriyor. … Devamını oku

Koko

From the series “Görkemli ve Muhteşem Kraterler ve Krater Gölleri”
Kraterde, alanı yaklaşık 60 dönüm olan botanik bahçesi atılmıştır. Bu, kaktüslerin ve egzotik bitkilerin - tipik yerel bitki örtüsünün - büyük koleksiyonunu gösterir. Oahu Adası çok sıcak ve kurak iklim ile karakterize olduğundan, Koko krater adadaki yerel bitki özelliklerini tanımak için en iyi yerlerden biridir. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Honolulu’da araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

21.02.2024

Honolulu’nun Kültürel Mirası Fotoğraf Galerisi

Honolulu’nun Kültürel Simgeleri Haritası: Sanat galerileri, anıtlar, saraylar vb.

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Honolulu Kültür Rehberi. Honolulu’da ziyaret edilmesi gereken büyüleyici yerler: tapınaklar, müzeler, kiliseler, tiyatrolar ve kaleler. Honolulu’da 'mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler'e dair öneriler (adresler, telefon numaraları ve bağlantı linkleriyle). Bu sayfa bilgisini kullanarak kendi şehir gezinizi planlayın!
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018