OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Phoenix Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Phoenix, güney kısmında bulunan ABD’nin Arizona eyaletinin başkentidir. Kızılderililer tarafından terk edilmiş bir yerleşim yerinde 1881 yılında kurulmuştur. Bundan çok önce, modern bir şehrin topraklarını bin yıldan fazla bir süredir işgal eden Hohokam halkı kabileleri, bir zamanlar ıssız ve cansız bölgeyi fevkalade güzel bir vaha haline getirmişti. Büyük ölçekli alanların sulanmasını sağlayan bu zamanlar için eşsiz sulama kanalları inşa ettiler. Zamanla, iklim koşulları önemli ölçüde değişti ve iyi gelişmiş sulama sistemi bu yerleri kuraklıktan kurtaramadı. Yerli Amerikalılar evlerinden ayrılmak zorunda kaldılar. Yerleşme birkaç yüz yıldan beri terk edilmişti.
  Anka’nın ana tarihi sembollerinden biri ’Arizona Eyaleti Meclis Binası’ dır. Uzun sütunlar ve çatıda Özgürlük Heykeli’nin küçültülmüş bir kopyası olan bu katı bina, uzun zamandır hükümet … Açık
Bu şehrin kurucusu, 1867’de bu yerlere ulaşan ve eski Hint yerleşim yerinde bir çiftliğe sahip olan ünlü askeri lider Jack Swilling’tir. Bazı kanalların bugün bile hala çalışmakta olduğu yerlilerin tasarladığı sulama sistemini kullanmaya devam etmesi dikkat çekicidir. Zamanla, çiftliğin etrafında daha fazla yerleşim yer almaya başladı ve 1868’de burada bir postane açıldı - 19. yüzyılın tüm Amerikan şehirlerinin devredilemez bir özelliği.
Phoenix, 1881 yılında, bölgenin nüfusu 2,5 binden fazla kişi tarafından işgal edildiğinde, daha sonra şehrin resmi statüsünü aldı. Kent, 1912’de devletin başkenti haline geldi ve on yıl içinde en büyük yerleşim yeri haline geldi. Şehir ilk yerleşimcilerden adını almıştır: Hohokam dilinden çeviri olarak ’Phoenix’, ’Sıcak Yaz’ anlamına gelir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Phoenix, aile tatilleri için mükemmeldir ve eğlence tesislerinin çoğu çocuklu aileleri hedeflemektedir. Çöl manzaraları arasında pitoresk bir vaha gibi görünen ’Phoenix’ Hayvanat Bahçesi, çocuklar ve … Açık
Şehir ve bir bütün olarak devlet için tipik iklim oldukça sıradışı kabul edilir. Gerçek bir kış yoktur, tıpkı bahar gibi (çok kısa süreli) ve donlar şehir için gerçek bir iklim anomalisidir. Sıcak hava mayıs ayına kadar burada ayarlanır. Eylül sonuna kadar sıcaklık + 35 ° C’nin altına düşmez. Yerel iklimin bu özelliği kesinlikle gezi ve yürüyüş hayranları tarafından dikkate alınmalıdır. Yaz aylarında, gezi, yorucu ısı ile gölgede kalabilir.
Phoenix Microburst Modern Phoenix gelişmiş bir endüstri ve eğlence endüstrisi ile şık bir metropol. Şehir, dünyanın dört bir yanından yetenekli gençlerin hedefi haline gelen saygın üniversitelerin yanı sıra, birkaç büyük Intel şirketini barındırıyor. Meksika’ya yakınlığın şehrin kültürü ve yaşam tarzı üzerinde önemli bir etkisi vardı ve bu etki kentsel mimaride açıkça görülebilir.
  Phoenix, çeşitli stil ve yönlerde oteller sunmaktan mutluluk duyar, bu yüzden uygun olanı seçmek oldukça kolaydır. Prestijli Arizona Biltmore Hotel, tamamen restore edilmiş tarihi binalardan oluşan bir binada yer alır ve … Açık
Birçok modern ABD megakentinin aksine, Phoenix gökdelenlerin bolluğu ile ayırt edilmez ve alçak binalar tarafından yönetilir. Bu nedenle deneyimli gezginler, bazı görsel benzerlikler olduğu için Phoenix’i sıklıkla Meksika şehirleriyle karşılaştırırlar. Şehir, uluslararası misafirler için daha da çekici hale getiren, yavaş ve uyumlu bir hayat ritmi ile karakterize edilir.
Rainbow over Phoenix Gezginler, farklı seviyelerde otel ve pansiyonlar, gelişmiş bir ulaşım sistemi ve tabii ki çeşitli cazibe merkezleri arasından memnun kalacaklardır. Antik tarihin hayranları, Pueblo Grande Müzesi ve Arkeoloji Parkı (’Park Grand Pueblo’) boyunca yürüyüş yapma şansına sahip olacaklar; efsanevi ’Heard’ Müzesi ise turistleri yerel tarihe tanımaya davet ediyor. Phoenix’in çevresinde çok sayıda ilginç doğal cazibe merkezi bulunmaktadır. ’Büyük Kanyon’ ve ’Colorado Nehri’ turları turistler arasında özellikle popülerdir.
  Anka’nın ana tarihi sembollerinden biri ’Arizona Eyaleti Meclis Binası’ dır. Uzun sütunlar ve çatıda Özgürlük Heykeli’nin küçültülmüş bir kopyası olan bu katı bina, uzun zamandır hükümet … Açık
  Phoenix, bir aile tatili için ideal bir yerdir. Birkaç yıl önce, şehirde Castles and Coasters adlı muhteşem bir eğlence kompleksi ortaya çıktı. Kompleksin toplam alanı 40.000 metrekaredir. Parkın arazisinde, ziyaretçiler düzinelerce eğlence, rollercoaster ve spor sahası bulacaklar. Büyük bir motor ve mükemmel golf sahaları bile var. Parkın genç ziyaretçileri, küçük çocuklar için müzik buharlı tren veya çok sayıda atlı karıncaya binmek gibi özel eğlencelerden keyif alacaklardır. Daha rahat bir eğlenceyle ilgilenen ziyaretçiler, masa oyunları ile kapalı çardakların keyfine varacaklar.
Orpheus, şehrin ana kültür merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Asırlık bir geçmişi olan görkemli bir binada açıktır. Merkez 1997 yılında iyice yeniden inşa edildi, şimdi ziyaretçiler ünlü tiyatrosunu tam ihtişamıyla görebilirler. Tiyatro oyunlarının yanı sıra Orpheus düzenli olarak çeşitli müzik performansları, klasik müzik konserleri ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Belki de Tovrea Kalesi, şehrin Rokoko tarzındaki en güzel simgesel yapıdır. Bu, pitoresk bir parkta gururla ayakta duran gerçek bir mimari şaheser. Kale, dünyanın dört bir yanından egzotik bitkilerin bir koleksiyonunu sergiliyor.
Phoenix - rehber bölümleri 1 2 3 4

Phoenix ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Phoenix kaleleri
♥   Kalesi 'Mese Castle' Mese, 39.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Phoenix çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'South Mountains' , 11.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'High Point' , 13.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   City Park 'Xeriscape Garden' , 17.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Historical Park 'Pecos' , 37.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   National Park 'Saguaro' , 153.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Phoenix ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Phoenix Art Museum' Phoenix, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Phoenix ve Çevresindeki Turistik Yerler

Phoenix Gözlem Kulesi

From the series “Gök-Geçit Severler için Mükemmel Mimari Yapılar”
Kulenin bir sergi merkezi olarak kullanılması planlanıyor. Alanının bir kısmı kapatılacak ve yıl boyunca kullanılabilecektir. Projenin organizatörleri söylediklerine göre, kule uzaydan bile görülebilecek kadar büyük olacak. Yükseklik sevenler panoramik şehir manzarasının tadını çıkarma şansı ile çekilecek. En sevdikleri eğlenceye bazı seçenekler ekleyebilirler - örneğin, bir sanat sergisini ziyaret edebilir veya bir restoranda bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Phoenix’de araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

16.07.2024

Phoenix Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Phoenix Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Phoenix, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Phoenix’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Phoenix’den birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018