OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Niagara Şelalesi Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

Niagara Falls   Bu şehir Amerika ve Kanada sınırında yer almaktadır. Aynı adlandırılmış nehir, şehri iki geleneksel bölüme ayırır - bir köprü ile birbirine bağlanan ABD ve Kanada. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden 15 milyondan fazla turist, doğanın inanılmaz bir hazinesi olan Niagara Şelaleleri sayesinde Niagara Şelalelerini ziyaret ediyor. Her yıl bu bölgede yeni turistik tatil köyleri ve oteller açılıyor, çevrelerinde restoranlar ve barlar ile çok sayıda ticaret salonu ve pazar açılıyor.
  Niagara şehrinin ana sembolü kesinlikle aynı adı taşıyan büyük bir şelaledir. Eşsiz doğal simge, bölgedeki turistlerin ilgisini çeken tek nokta değildir. Şehir, ilginç ve özgün bir kültürel yaşama sahiptir. … Açık
Gezilerin çoğu düşmelerle ilişkilidir. Burada düşmeye adanmış fotoğraf sergilerini ziyaret edebilir, çocuklar için eğlenceli derslere ve gösterilere katılabilirsiniz. Şelalelerin yaklaşık 500 kilometresi şehrin ’Amerika’ tarafında yer alırken, şelalelerin en büyük kısmı ’Kanada’ tarafında. Şelalenin sadece şelalenin üzerindeki kayalardan dolayı Amerikan yakasından düşen büyüklüğünü görmek zor, ancak bir şelalenin Kanada tarafı unutulmaz bir görkemli görünüme sahip.
Bu kompleksin etrafında, birçoğu kelimenin tam anlamıyla şelalelerin üzerinde asılı olan sayısız gözlem platformu inşa edilmiştir. En büyük gözlem alanı ’Masa Kayası’ olarak adlandırılır. Kentin ziyaretçilerinin Rainbow Köprüsü ile Amerika yakasından Kanada yakasına serbestçe hareket edebildiğini ve bu doğa harikasını her yönden görebildiğini unutmamalıyız. Tabiat parkında geleneksel yürüyüşlerin yanı sıra, balonla veya helikopterle gezinti yapma ve bölgeyi kuş uçuşu ile görme imkanı vardır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Şehrin turistlerin ilgisini çeken ana nokta, şu anda dünyanın her köşesinde iyi bilinen eşsiz bir doğal simge olan Niagara Şelalesi’dir. Şelalenin banliyöleri, turistlerin büyük doğal su oluşumunun … Açık
Akşamları turistler halka açık barlarda ve gece kulüplerinde çok güzel vakit geçirebilirler. Burada ayrıca açık alanlarda sık sık konserler ve havai fişekler düzenlenir. Güzel doğa ve eğlence çeşitliliği ile çevrili olduğunuz için kesinlikle sıkılmayacaksınız.
American Falls   Niagara’nın konukları muhteşem şelalelerin yanı sıra diğer birçok yerel turistik yeri görebilir. Örneğin, şehrin en işlek caddesi Clifton Hill. Bu, Niagara’nın geçidinden başlayan oldukça kısa, dolambaçlı bir cadde. Bu cadde birçok güzel tarihi binayı barındırmaktadır. Bugün, eski binalar birçok popüler fast-food restoranına ve eğlence tesisine ev sahipliği yapmaktadır.
  Niagara şehri, büyük şelalenin nefes kesen canlı panoramalarının yanı sıra konuklarına çok çeşitli orijinal eğlenceler sunmaktadır. Turistik destinasyonda çok sayıda eğlenceli tesis, kumarhane ve bar bulunduğundan, … Açık
Bu caddede, inanılmaz sergilerle dolu Ripley Müzesi’ni veya birkaç panik odası ve inanılmaz sürüşlerle donatılmış gizemli Frankenstein Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Aynı cadde, büyük illüzyonistin adını taşıyan Houdini Müzesi’ne sahiptir. İnanılmaz sergileri, inatçı şüphecileri bile etkileyeceğinden emin.
American Falls Şelalenin üzerinde yürürken, bu yerlerin alışılmadık bir sembolünü görebilirsiniz - eski mavna. 1918’de mavna karaya oturdu. Bir süre çekildi, ancak ip koptu ve gemi şelaleye koştu. Geminin mürettebatı hala gemideydi, mavnaları uçurumdan sadece 750 metre uzaklıktaki kayalık bir çıkıntının arkasında mucizevi bir şekilde yakalandı. Tüm ekip kurtarıldı ve terk edilmiş mavna uzun yıllar bu yerde kaldı.
  1. Şelalelerin yanı sıra, şehirde ziyaret edilecek birçok ilginç yer vardır. Olağandışı eğlencelerin hayranları, merkezde bulunan gelişmiş ekipmanlara sahip birinci sınıf sinemalara dikkat etmelidir. 2. Turistler … Açık
Niagara-Glen Doğa Koruma Alanı daha az ilginç doğal cazibe merkezidir. Burada doğa, insanların bu yerlere gelmesinden önceki haliyle korunmuştur. Rezervin ana kısmı, nadir ağaçlar ve çalılarla büyümüş kaya oluşumları tarafından işgal edilmiştir. Tabiatı koruma alanında, ilkbaharda çiçek açan nadir bitkilerin yanı sıra birçok ilginç mağara da görebilirsiniz. Bölgesinde çeşitli karmaşıklık seviyelerinde yürüyüş parkurları döşenmiştir. Bazı gizli köşelerine ulaşmak için özel eğitime ihtiyacınız var.
Niagara Falls Niagara Şelalesi, aralarında Gül Bahçesi’nin öne çıktığı harika botanik bahçeleriyle ünlüdür. Toprakları, 2.000’den fazla gül çeşidinin yanı sıra diğer nadir bitkileri içerir. Çiçeklerin bir kısmı sürekli olarak kış bahçesinde tutulur, bu nedenle botanik bahçesini ziyaret etmek yılın herhangi bir zamanında ilginç olabilir. Niagara’nın botanik bahçelerinin toplam alanı yaklaşık 40 hektardır. Hepsini keşfetmek için, gezilerle dolu bir günden daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Yerel seralarda güzel kelebeklere de hayran olabilirsiniz.
Niagara Şelalesi - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Niagara Şelalesi ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Niagara Şelalesi kaleleri
♥   Kalesi 'Cary Castle' , 64.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Dundurn Castle' , 69.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Chorley Park' , 70.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Casa Loma' , 70.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Kalesi 'Braehead' , 97.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Niagara Şelalesi çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   A - Park 'Dragon mountain park' , 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Buckhorn' , 8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   County Park 'Oppenheim' , 12.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   County Park 'Isle View' , 14.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   County Park 'Bonds Lake' , 15.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Niagara Şelalesi ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Albright-Knox Art Gallery' Buffalo, 23.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Niagara Şelalesi ve Çevresindeki Turistik Yerler

CN Kulesi

From the series “Şehirlerin Panoramik Görüntüsü ile Nefes Kesen Yüksek Gözlem Noktaları”
CN Kulesi'ndeki harika gözlem güvertesinin yanı sıra, konuklara daha fazla sürpriz bekliyor. Kent manzarasına hayran olduğunuz tek yer bakış açısı değil. Harika panoramik manzaralı otel restoranında sunulmaktadır. Bu restoran, geç geceye kadar açıktır, bu yüzden şehrin gece manzarasına hayran olduğunuz için harika bir yer olacaktır. Unutulmaz bir maceranın hoş bir hatırlatıcısı olacak olan güzel hediyelik eşya, birinci katta satın alınabilir. … Devamını oku

Chartwell-house

From the series “Ünlü İnsanların ve Yıldızların Turistlere Açık Olan Evleri”
Güzel şık mobilyalar, alçak tavanlar, çok sayıda kitap ve eski resimler, siyah beyaz fotoğraflar ve eski koltukları devreden çıkardı - eski evin atmosferi sakinlik ve konfor ile süslendi. Eski villanın ziyaretçileri, kütüphaneye ve Churchills'e bakabilir, yemek salonunun şık dekorunu değerlendirebilir ve eski oturma odalarının oda tasarımını görebilir. Günümüzde eski villa, 'Tarihi İlgiyle veya Doğal Güzellik Yerlerindeki Ulusal Güven' fonu kapsamında yer alan ve tüm ziyaretçilerine açıktır. Villa içindeki fotoğraf yasaklanmıştır. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Niagara Şelalesi’nde araba kiralama

2022'de 9 Yeni Otel Açmayı Tercih Etti

Eylül 2022'de Oslo'daki Sommerro oteli, özenle restore edilmiş 1930'lardan kalma Art Deco binasında hizmet vermeye başlayacak. Bu bina, Norveç başkentinin tarihi bir mahallesi olan Frogner'in gerçek bir simgesidir. Milyonlarca dolarlık bir yenileme, Norveç'teki en büyük koruma projesini özenle, 56 rezidans dahil 231 odalı modern bir otele dönüştürdü. Preferred, 2022'de New York'ta The Wall Street Hotel, Singer Island'da (Florida, ABD) Amrit Ocean Resort & Residences, Zanzibar'da TOA Hotel & Spa, Washington'da Pendry otel ve Pendry Park City olmak üzere beş otel daha açacak. Utah'ta bir otel. Oku bunu

14.07.2024

Niagara Şelalesi Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Niagara Şelalesi Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Niagara Şelalesi, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Niagara Şelalesi’nde 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Niagara Şelalesi’nden birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018