OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi
Molokai

Molokai’nin Renkleri - Gelenekler, Festivaller, Düşünce Anlayışı ve Yaşam Tarzı

  Molokai, tüm Hawaii Adaları içinde en “Hawaii” dir. Yerli halkın milli kültürü hakkında her şeyi öğrenebileceğiniz ideal bir yer. Bu samimi ve pitoresk ada, çok yönlü ve eşsiz kültürü ile turistleri cezbetmektedir. Ana ulusal özelliklerden biri huladır. Bu dansın adı, kelimenin tam anlamıyla “kutsal bir ateş yakmak” olarak çevrilmiştir. Yerliler için bu terim “bir ruhun ateşi” anlamına gelir. Dans, duyguları ve hisleri ifade etmenin bir yoludur.
  1. Adada hava her zaman tatil için elverişlidir. Yağmur mevsimi Mayıs’tan Kasım’a kadar sürer ancak Molokai’de uzun süre yağmur yağmaz, bu nedenle yağmur planlarınızı bozmaz. 2. Adada toplu taşıma … Açık
Hula’nın çok ilginç bir geçmişi var. Bin yıl önce geleneksel hale geldi. O zamanlar birkaç çeşit hula vardı. Bunlardan biri sadece dini törenlerde icra edildi. Diğeri sadece kraliyet ailesi tarafından, üçüncüsü ise tüm adalılar tarafından gerçekleştirilebilirdi. Modern dans bir teatral gösteriye benziyor.
Dansçılar güzel ulusal kostümler giyerler. Kızlar yemyeşil etekler, çelenkler ve taze çiçeklerden kolyeler giyerler. Yüzlerce yıldır ulusal dans değişti. Yeni hareketler eklendi. Günümüzde iki tür hula vardır: çağdaş ve geleneksel. Geçmişin geleneklerine göre geleneksel dans yalnızca eski müzik aletlerine yapılır. Çağdaş hula gitar müziği için icra edilir ve diğer popüler dansların bazı unsurlarını içerir. Öncelikle yolcular için yapılır. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Molokai’de birkaç mükemmel alışveriş merkezi var. Bunlardan biri, güzel bir iç mekana sahip birçok departmana sahip Friendly Market Center. Dışarıdan klasik bir süpermarketi andırıyor. Burada yemeklerin yanı … Açık
Adalarda birkaç dans okulu var. Burada her yaştan insan sadece geleneksel dansları inceliyor. Bilim adamlarının araştırmaları oldukça ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Düzenli dansın insanların fiziksel ve zihinsel sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğu ortaya çıktı, bu nedenle hula adalıların sağlığının ana sırrı olarak kabul edilebilir. Yerli halk kültürleriyle gurur duyuyor ve bunu yabancı turistlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor. Yabancıların yerel müziği, dansları ve adanın ahenkli ve samimi atmosferini sevdiğini bilmek onlar için büyük bir onurdur.
  En ünlü Hawaii festivallerinden biri olan Moloka’i Ka Hula Piko hula’ya adanmıştır. İlk yaz ayının başında yapılır ve neşe ve neşe sezonunu açar. Adanın merkezinde bulunan Kualapuʻu’da düzenleniyor. Burada temalı turlar, dansa adanmış seminerler ve eşsiz el sanatları satın alabileceğiniz zanaat fuarları düzenleniyor. Tabii ki festivalin doruk noktası muhteşem dans gösterileridir. Turistler için yerel halk iki tür hula icra ediyor: hula auana (çağdaş bir dans) ve hula kahiko (geleneksel bir Hawaii dansı).
  En güzel Hawai Adaları’ndan biri olan Molokai, doğa severler için bir cennettir, keşfedilmemiş tropik bölgelerde yürür ve geniş bir plajda sorunsuz bir şekilde dinlenir. Burada tek bir modern bina, sinema veya … Açık
Festival, tam anlamıyla dans gösterileriyle ünlü Molokai Hula Bliss & Huakaʻi adlı büyük ölçekli bir etkinlik çerçevesinde düzenleniyor. Hula’nın yanı sıra, ziyaretçiler Hawaii hikayelerini ve geleneksel şarkıları dinleyebilir. Hula festivalinden sonraki günler tam olarak hikayelere adanmıştır. Ardından, adalıların müzik kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bir başka çekici festival, geleneksel bir Hawaii gitarı olan ukulele’ye adanmıştır. Uke Ohana Molokai, Nisan ayı başlarında yapılır ve 3 gün sürer. Festivale ukulele çalan ünlü müzisyenler davet ediliyor. Sadece konser vermekle kalmıyor, aynı zamanda ustalık dersleri de veriyorlar.
Eylül ortasında düzenlenen Kulaia Hoolaulea, geleneksel Hawaii türü kano sporuna adanmıştır. Adanın kıyı kentlerinde yer alır ve dünyanın her yerinden yüzlerce turisti çeker. Kano sporunun yanı sıra ziyaretçiler harika vakit geçirebilir, Hawaii müziği dinleyebilir, fuarlarda el sanatları satın alabilir ve genel olarak geleneksel Hawaii festivalinin çarpıcı atmosferinin tadını çıkarabilirler. SUP sörfüne adanmış bir başka festival ise Haziran ayı sonlarında düzenleniyor ve Molokai Holokai Hoolaulea olarak adlandırılıyor. Burayı ziyaret ederek, çok yönlü yerel kültür hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  50. Amerikan eyaletinin adalarından biri olan Molokai, aile tatili için harika bir yerdir. Çocuklar bu yerin tüm cazibesini takdir edecekler. Adanın yeşil manzarasına mükemmel bir şekilde uyan çok sayıda harika park, plaj, … Açık
Ocak ayının sonunda tüm büyük şehirlerde hasada adanmış geleneksel bir festival düzenleniyor. Muhteşem spor yarışmaları, tanrı Lono’ya adanmış törenler, danslar ve şarkılar eşliğinde halk şenlikleriyle sona eriyor. En büyük ölçekli etkinlikler Kaunakakai’de gerçekleşir. Çocuklar da genellikle festivale katılır. Şehirde, en güzel festivaller Noel’den önce düzenleniyor. Şu anda yarışlar, yemek pişirme yarışmaları, ustalık sınıfları ve fuarlar düzenleniyor. Her zaman Hawaii müziği ve geleneksel hula ile el ele giderler.
Molokai - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Molokai ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

OrangeSmile araç kiralama Molokai’de araba kiralama

Tayland, COVID-19 Politikasını Gevşetiyor

Tayland'daki Yeni Yıl etkinliklerinin bu yıl daha fazla insanı getirmesi muhtemel çünkü herkes karantinalardan ve normal hayata özlem duymaktan bıktı. Tatil sezonu için Pattaya, Krabi veya Phuket'te otel rezervasyonu yapan birçok turist de katılmak istiyor. Şampanya yılbaşı kutlamalarının vazgeçilmez içeceği haline gelirken akıllara alkol tüketimi sorusu geliyor. Hükümet, Yeni Yıl geri sayımı sırasında alkollü içki servisine izin verdi, ancak 1 Ocak 2022'de saat 1'e kadar sadece açık hava kafe ve restoranlarının bunu yapmasına izin verilecek. Bu kural ülke çapında geçerlidir. Oku bunu

04.02.2023

Fotoğraflarla Molokai’nin Renkleri

Molokai Haritasında Popüler Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler
Molokai’nin gelenekleri, düşünce anlayışı ve yaşam tarzına dair şehir rehberi. Molokai’nin ruhunu - otantik festivallerini, etkinliklerini ve kutlamalarını - keşfedebileceğiniz en iyi zaman aralığını öğrenin. Ayrıca, Molokai’nin ilgi çekici adetlerini, dünyaya ve turistlere karşı tutumunu açığa çıkarıyoruz.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018