OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Memphis Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

memphis arches   Bu şehir ABD’nin güney kesiminde Mississippi Nehri kıyısında yer almaktadır. Memphis, ağırlıklı olarak tarımın yükselmesi nedeniyle gelişen büyük bir ticaret merkezidir. Bununla birlikte, şehir topraklarında birkaç büyük endüstriyel tesis de bulunmaktadır.
  Memphis, bol miktarda eğlence merkezi ile ayırt edilmez, ancak çocuklu gezginler burada sıkılmayacaktır. Bir aile tatili için harika bir yer, kapalı Golf & Games Aile Parkı’dır. Bu eğlence parkı, mini golf … Açık
Yıllar önce modern şehrin yerine Chickasaw adlı küçük bir Hint köyü bulunuyordu. 1819’da köyün topraklarında Mısır kenti Memphis adında bir yerleşim kuruldu. Andrew Jackson - tanınmış bir askeri ve siyasi lider, daha sonra başkan oldu - şehrin kurucularından biriydi. Kasabanın adı ara sıra seçilmedi çünkü Mississippi’ye çoğunlukla Amerikan Nil deniyor. Başlangıçta şehir pamuk endüstrisinin büyük bir merkezi olarak gelişti, etrafındaki büyük bölgeler pamuk tarlaları tarafından işgal edildi. Nüfusun çoğunluğu da tarıma katılmıştı. Memphis, kuruluşundan 7 yıl sonra kasaba statüsünü aldı. İç Savaş sırasında büyük bir askeri merkezdi. 1870 yılında şehir büyük bir felaket yaşadı - sarı humma binlerce insanın hayatını aldı. Şehir İkinci Dünya Savaşı sırasında da hasar gördü, ancak savaş bittiğinde, şehir hızla gelişmeye başladı ve bugün görülebilecek duruma geldi.
Birçok müzik tutkunu, Memphis’in efsanevi WC Handy tarafından şarkıda belirtildiği gibi, caddelerinden biri olan Beale Street’te blues müziğine ev sahipliği yaptığına inanıyor. Hotel Lorraine, şüphesiz, şehrin en tanınmış yerlerinden biridir. Bunun nedeni, ML King’in odalarından birinde öldürülmüş olması. Bugün bu oda, Afrikalı Amerikalıların hakları için en ünlü savaşçıya adanmış bir müzeye dönüşüyor. Memphis’in manzaraları arasında Hint köyünü, Chukalissa Müzesi, Brooks Resim Galerisi, Konfederasyon Parkı, Doğa Tarihi ve Endüstri Müzesi, Memphis Müzesi ve Viktorya Mahallesi’ni ziyaret etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Memphis’teki yüzlerce gastronomi destinasyonu arasında her zevke ve fantaziye en uygun olanı kolayca seçebilirsiniz. Memphis şehri lüks restoranlar olarak hizmet vermektedir, bu nedenle bütçe kafeler aile ziyaretleri … Açık
  Memphis’te birçok ilginç galeri var. Resim hayranları Dixon Galerisi’ni ziyaret etmek isteyecekler. Afrikalı-Amerikalı sanatçının tablolarının ilginç bir koleksiyonunu içeriyor. Galeride sık sık fotoğraf sergileri düzenlenmektedir. Sevdiğiniz tüm sanat eserlerinin ve fotoğrafların ziyaretçiler tarafından satın alınabilmesi sıradan müzelerden farklıdır. Bu galeriye giriş tamamen ücretsizdir.
Memphis, bir zamanlar Elvis Presley ve karısına ait olan dünyaca ünlü Graceland Estate’e ev sahipliği yapıyor. Pop Kralı, her gün yüzlerce hayranı ve turisti tarafından ziyaret edilen kendi mülküne gömüldü. Konak, müzisyenin hayatına ve çalışmasına adanmış ilginç bir tematik müzeye sahiptir. Sergisinin ana kısmı Elvis Presley’in eşyalarıdır.
  Memphis’in Hayatı, şehir konukları için büyük ilgi ve cazibe olan mutfak etkinlikleri açısından zengindir. En parlak ve dikkat çekici olaylardan biri sırasında kenti ziyaret etmek, Memphis’in şenlik ve … Açık
Tarihi mekanların hayranları St. Mary Piskoposluk Katedrali ile ilgilenecektir. 19. - 20. yüzyılın başında inşa edilmiştir. Hafif taştan inşa edilen bu katedral, Bavyera’da görülebilen 13. yüzyıldan kalma bir Gotik kilisenin tam bir kopyasıdır. Katedralin duvarları içinde çok sembolik bir anıt var. 19. yüzyılın sonlarında sarı humma salgını sırasında ölen hemşirelerden hastalarıyla temasa geçildiklerini göstermektedir.
Yürüyüş için çok ilginç bir yer tarihi Cooper-Young bölgesidir. Bir zamanlar şehrin en güzeliydi. Burada, 19. yüzyılda inşa edilmiş birçok eski ev var. Bugün muhteşem Viktorya dönemine ait konaklarda popüler mağazalar ve restoranlar var.
  Memphis şehri 1819’da kuruldu ve adını Mısır’ın eski başkentinden miras aldı. Roman ve güzel Memphis şehrinde sadece birkaç tarihi simge ve turistik yer bulunur, ancak bunlar birkaç günlük şehir keşfi … Açık
Memphis’teki doğa severler kesinlikle Botanik Bahçesi’ni ziyaret etmelidir. Yaklaşık 96 dönümlük bir alanı kaplamaktadır ve ziyaretçilerin rahatlığı için çeşitli tematik bölgelere ayrılmıştır. Japon balığının içinde yüzdüğü inanılmaz derecede güzel köprüler ve yapay göletlere sahip bir Japon bahçesi var. Sadece bitkilere hayran kalmayıp aynı zamanda onlara dokunabileceğiniz Sensory Garden da büyük ilgi çekiyor. Memphis’i Mayıs ve Haziran aylarında ziyaret eden gezginler Gül Bahçesi’nde gezinme fırsatına sahip olacaklar. Yılın bu zamanında çiçek açarlar.
Graceland Overton Park, temiz havada dinlenmek için harika bir yerdir. Kendi topraklarında piknik alanları, golf sahaları, tenis kortları ve çocuklar için oyun alanları bulunmaktadır. Bu büyük parkın topraklarında da birkaç ilginç müze var.
Memphis - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Memphis ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Memphis’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Peabody Place' Memphis, 3.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Memphis çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   Local Park 'Blue Ridge' , 13.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Elmore' , 16.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   County Park 'Southaven' , 17.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Memphis ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Memphis Brooks Museum of Art' Memphis, 2.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Belz Museum of Asian and Judaic Art' Memphis, 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Art Museum of the University of Memphis' Memphis, 7.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Dixon Gallery and Gardens' Memphis, 9.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Memphis ve Çevresindeki Turistik Yerler

Elvis Presley Müzesi

From the series “Dünya Şöhretlerinin Ünlü Müzeleri”
Graceland'da eşsiz bir tarihi eser olarak görülebilmemizi sağlayan zengin bir antik koleksiyonu saklanmaktadır. Burada antika mobilyalar, sofra takımları ve hatta eski oyuncakları görebilirsiniz. Eski bir konakta bir müze açma fikri, dünyaca ünlü müzisyen eşi Priscilla Presley'e ait. Malikane odaların çoğunun artık halka açık olmasına rağmen, birkaç oda müze çalışanları için bile kapalı. Müzenin koleksiyonunu gördükten sonra, bölgeyi terk etmek için acele etme. Geniş bahçelerde dolaşmaya değer her zaman ve muhteşem çiçek yataklarına hayran kalacaksınız. O zaman imza ile çit imzalamanın önemli bir törenine katılmak zorundasın. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Memphis’de araba kiralama

Hilton, Kyoto'da üçüncü lüks otel inşa ediyor

2024 yılında ilk misafirlerini ağırlayacak. Farklı kategorilerde 313 oda bulunacak, odaların içi ve otel alanları birinci sınıf otelin ana özelliklerinden biri haline gelecek. Odaları dekore ederken, kalitesiyle ünlü ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilen yerel tekstillerin kullanılması planlanıyor. Oku bunu

14.04.2024

Memphis Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Memphis Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Memphis, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Memphis’de 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Memphis’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018