OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

Detroit Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

  Detroit şehri, Michigan State’in güney-doğusunda yer almaktadır. Şehir, XVIII yüzyılın başlarında Fransız Antoine Laumet de La Mothe, sieur de Cadillac tarafından kurulmuştur. Kentin nüfusu banliyöleriyle birlikte 4,4 milyon kişiyi aşıyor, ancak Detroit’te 900 binden fazla insan yaşamıyor. Bunların yaklaşık% 10’u Kafkasyalı ve çoğunlukla şehrin güney kesiminde yoğunlaşmış durumda. Nüfusun geri kalanı, orta sınıfa ve daha aşağıya atfedilen Afro-Amerikalılardır.
  Detroit’te dört yüzden fazla çeşitli gastronomik tesis açıktır. Şehrin içinden yürüyerek, tatilciler çekici barları, şık restoranları ve rahat kafeleri keşfedebilirler. Giovanni’nin İtalyan restoranı, … Açık
XIX’in sonundan başlayarak - XX yüzyılın başlarında Detroit, Amerika Birleşik Devletleri’nin otomobil endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadır. Şehir gelişir ve muhteşem mimari alanlar ile ilgi çekici yerler ortaya çıkar. Bunların arasında şehrin ana meydanı - Edison lambalarıyla aydınlatılan Washington Bulvarı. O sırada Detroit “ikinci Paris” veya “Batı Paris” olarak adlandırıldı. Bununla birlikte, II. Dünya Savaşı sırasında ırk ayrımcılığı gevşetildi ve Afro-Amerikalıların şehirde iş bulması kolaylaştı. Bu gerçek, birçok Afro-Amerikalı’nın Detroit’e taşınmasına neden oldu ve daha sonra katılan kentin beyaz nüfusu ile birlikte bir isyan zincirine neden oldu. Sonunda beyazlar Detroit banliyölerinde yaşamaya başladı. Sürekli otomotiv endüstrisinin başkenti yavaş yavaş bir yıkım kentine dönüşerek suçlu ve rahatsızlık doğurdu.
Geçen yüzyılın 80’li yıllarının başında ülke petrol krizinden acı çekti ve Amerikan fabrikaları Japon otomobil üreticileri ve ekonomik otomobilleriyle rekabet etmeye başladı. Bu, Detroit merkezli şirketler de dahil olmak üzere birçok otomobil şirketinden büyük bir etki yarattı. Bazı şirketler sadece iflas etti ve bu şehir için çok zordu. Çok sayıda lüks bina sahibi olmadan kaldı. Buraya Detroit’in nüfusunun Afro-Amerikan kısmının neden olduğu sıkça isyan ve yangınları eklediğinizde, kentin neden ciddi şekilde zarar gördüğünü anlayacaksınız. Günümüzde Detroit’te yalnızca General Motors, Daimler Chrysler ve Ford Motor Company gibi büyük şirketler kaldığını görebilirsiniz. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  Detroit Rock City, ünlü film ve KISS şarkısından da anlaşılacağı gibi. Şehir, bir kez daha, sert tarzdaki iki popüler ve önemli kişiliğe doğurarak takma ismini teyit etti - Suzi Quatro ve Alice Cooper. Detroit, … Açık
  Şehrin dönüm noktası, dünyanın en büyük araba koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Henry Ford Müzesi. Bu müze, çok güzel tasarımında farklıdır. Duvarlarında eski fotoğraflar ve posterler var. Bu müzede sadece arabaları değil, kamyonları, uçakları, tarım makinelerini ve hatta trenleri görebilirsiniz. Henry Ford koleksiyonunu 1906’da toplamaya başladı. Bugün, adını taşıyan müze, dünyadaki türünün en büyüğü.
Detroit Eşsiz bir site Fox Tiyatrosu’dur. Sadece tiyatro sanatının hayranları için değil, ziyaret etmek ilginç olacak. Bu muhteşem sinema 1928’de inşa edildi. İnşaat sırasında, ülkenin en lüks ve en büyük sinema salonlarından biriydi. Şimdi bile, yalnızca benzersiz mimari tarzıyla değil, aynı zamanda zarif iç dekorasyonu ile de dikkat çekiyor. Eski sinema, lüks ahşap oymacılığı, çeşitli kaliteli kumaşlar, zarif antika mobilyalar ve çeşitli sanat eserlerini içeren ortamıyla büyüleyici olacak. Şimdi, tiyatro gösterileri ve konserler sıklıkla düzenleniyor.
  Detroit’in öncelikle büyük bir sanayi kenti olarak bilinmesine rağmen, her yıl dünyanın farklı yerlerinden 15 milyondan fazla gezgin tarafından ziyaret ediliyor. Şehir, seçkin tarihi ve modern mimari anıtlar, … Açık
Şehir, aynı zamanda kendine özgü bir manzara olarak kabul edilen çok ilginç bir Doğu Pazarı’na sahiptir. Bu renkli pazarda, ilginç hediyelik eşyalar ve kıyafetler aramak için yürüyüşe çıkabilir, ayrıca ulusal mutfağın geleneksel yemeklerini deneyebilirsiniz. Bu pazar da caziptir çünkü bireyler şarap dahil ev yapımı mükemmel ürünler alabilirler.
Modern Detroit’in ana sembollerinden biri lüks gökdelenler. Şehrin kalbinde, Rönesans Merkezi’nin yüksek binaların güzel bir kompleksi var. Bu gökdelenlerin üst katlarında, salonlardan büyük göllerin çekici bir panoramik manzarasını açan birkaç popüler restoran ve kafe bulunmaktadır. Açık havalarda, yakındaki Kanada’yı bile görebilirsiniz.
  Şehir neredeyse her zevke uygun eğlencelere sahip olduğundan Detroit, aktif eğlence hayranlarını memnun edecektir. Güzel doğal mekanlarda dolaşmak isteyenler kesinlikle Anna Scripps Whitcomb Konservatuvarı’nı … Açık
Şehirdeki turistik yerler yeterli değilse, mahalleye, Büyük Göller Müzesi’ne gidebilirsiniz. Bu, tamamen göllere ayrılmış olan ilginç bir aile müzesi. Müzenin büyük bir kısmı yerel rezervuar sakinlerinin en eksiksiz şekilde toplandığı bir akvaryum tarafından işgal edilmiştir. Bu müze, Belle Isle Adası’nda yer almaktadır. Bu müze gezisi, unutulmaz bir macera olmayı vaat ediyor.
Detroit - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

Detroit ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
Detroit’in alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Greektown' Detroit, 0.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Eastern Market' Detroit, 2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Lower Woodward Avenue' Detroit, 7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm kalelerin haritası
Ayakta kalan Detroit kaleleri
♥   Kalesi 'Willistead Manor' , 3.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
Detroit çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Tricentennial State Park And Harbor' , 1.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Provincial Park 'Ojibway Prairie Provincial Nature Reserve' , 7.7 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Oak M' , 18.1 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Fort St' , 21.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Local Park 'Wayland S' , 24.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
Detroit ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'The Detroit Institute of Arts' Detroit, 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'Cranbrook Art Museum' Bloomfield Hills, 31.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden Detroit ve Çevresindeki Turistik Yerler

Michigan Merkez İstasyonu

From the series “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
Son yıllarda, terk edilmiş demiryolu istasyonu birçok popüler gişe rekortmeni çekim yeri haline geldi. Kasvetli atmosferi sadece meraklı turistleri değil aynı zamanda film yapımcılarını da cezbetmektedir. Detroit yetkilileri, son yıllarda binanın tam bir yeniden yapılanması için bir girişim önermiş, ancak fon eksikliği nedeniyle büyük bir bina tam bir ıssız kalmaya devam ediyor. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama Detroit’te araba kiralama

Manchester Havalimanı Otel Aldı

Wellness seyahati son yıllarda ABD'de bir hit oldu, ancak trend Avrupa'da o kadar büyük değil. IHG, EVEN gibi daha fazla otel açarak Birleşik Krallık'ta sağlık bilincini ve popülaritesini artıracağını umuyor. Otel havaalanına yakın olmasına rağmen, en iyi üniversiteler ve kolejler, kültürel simge yapılar ve doğal cazibe merkezleri gibi önemli nesnelere olan mesafe de kısadır. Vergiden muaf satış noktaları, turtanın üstünde bir kirazdır. Konukların havaalanına gidiş gelişlerini daha konforlu hale getirmek için otel, ücretsiz servis hizmeti ve ücretsiz otopark sunmaktadır. Oku bunu

26.09.2021

Detroit Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

Detroit Yakınındaki Bölgelerde Geziler

Detroit, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - Detroit’te 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, Detroit’ten birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018