OrangeSmile Tours Dünyanin en iyi yerleri - Seyahat Rehberi

New Orleans Gezilecek Yerler. Tam Seyahat Rehberi

St. Louis Cathedral, New Orleans   New Orleans, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehirlerinden biridir ve pitoresk bölgeleri ile ünlü popüler bir turizm merkezidir. Modern şehir topraklarının sömürgeleştirilmesi, buranın Fransız yerleşimciler tarafından işgal edildiği 17. yüzyılın ortalarında başladı. Bu şehirde Fransız etkisi ve etkisi bugünlerde bile hissediliyor. New Orleans’ın bazen ’Yeni Dünyanın Paris’i’ olarak anılmasının nedeni budur.
  1. Turistlerin ilgisini çeken en önemli noktalar birbirine yakın olduğundan şehri yürüyerek daha iyi gezmelidir. Yolların kalitesi bu tür ayakkabılar için uygun olmadığından bayanlar topuklu ayakkabı giymemelidir. 2. … Açık
Şehrin eski kısmı Fransız Mahallesi olarak biliniyor. Burada çok sayıda eski bina bulacaksınız. New Orleans’ın en eski ilgi çekici yerlerinden biri Saint-Louis mezarlığıdır. Tarihi çok sayıda efsaneyle bağlantılı. Bunlardan birine göre ünlü vudu kraliçesi Marie Laveau bu mezarlığa gömülüdür. O zamandan beri mezarlık kötü şöhrete sahip, bu yüzden tek başına yürümek kesinlikle tavsiye edilmiyor.
Şehrin merkezi caddesi Bourbon Caddesi olarak adlandırılır ve Fransız Mahallesi’nin kalbinde yer alır. Burada en iyi kafeler ve restoranlar, çok sayıda hediyelik eşya dükkanı ve mağaza bulacaksınız. Pontchartrain Gölü üzerindeki köprü, modern mimarların en iyi bilinen yapısıdır. Uzunluğu 38,5 km’dir, bu nedenle köprü türünün en uzun olanı olarak kabul edilir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.
  New Orleans, modern alışveriş merkezlerinden ve outletlerden ilginç eski hediyelik eşyaların satın alınabileceği renkli pazarlara ve antikacılara kadar her zevke uygun birçok alışveriş noktası sunmaktadır. En popüler … Açık
Şehrin yeni kısmı da sayısız ilginç yeriyle sizi eğlendirecek. Yeni Hayvanat Bahçesi ve Audubon Park’ı ziyaret etmeniz, camdan yapılmış eşsiz ofis binaları ile New Orleans’ın iş bölgesine gitmeniz ve pitoresk St. Charles Bulvarı ve Desire Caddesi boyunca yürümeniz önerilir. Kültürel etkinlikler arasında, geleneksel olarak heyecan verici sergilere ev sahipliği yapan Louisiana Müzesi ve New Orleans Sanat Müzesi’ne bir geziyi ziyaret etmenizi öneririz.
Church and General Lee   Şehir, zengin bir tarihi ve askeri eser koleksiyonu sergileyen büyük Ulusal İkinci Dünya Savaşı Müzesi’ne sahiptir. Burada Amerika Birleşik Devletleri’nin savaş sırasında kullandığı ender silahlardan bazılarını görebilirsiniz. En sıradışı ve ilginç olanlardan biri, askeri uçak modellerinin koleksiyonudur.
  New Orleans’ta turistler gece gündüz eğlenebilirler ve çocuklu tatilciler yapacak çok ilginç şeyler bulabilirler. Şehir, pitoresk Storyland dahil olmak üzere birkaç büyük eğlence parkına sahiptir. Burada birçok … Açık
Tarihi mahallenin tam kalbinde, tarihi bir dönüm noktası statüsüne sahip Jackson Square Park bulunmaktadır. Parkın ana dekorasyonu General Andrew Jackson’ın heykelidir. Parkın yanında güzel bir dini yapı var - Saint Louis Katedrali-Bazilikası.
Front of the New Orleans Museum of Art Ayrıca önemli bir mimari dönüm noktası vardır - geçmişi 1795’e dayanan Belediye Binası binası. Bugün, benzersiz antik bina ulusal öneme sahip bir dönüm noktasıdır. Bina, yıllar içinde statüsünü defalarca değiştirdi. İlk belediye meclisi toplantısı 1799’da bu binada gerçekleşti ve daha sonra Louisiana Yüksek Mahkeme binası oldu. Bugün, Belediye Binası, duvarları içinde zengin bir tarihi ve sanat sergisi koleksiyonuyla Louisiana Eyalet Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.
  New Orleans, gastronomi turizmi hayranları için gerçek bir cennettir. Şehir, her gün binlerce yerel insan ve turist tarafından ziyaret edilen binden fazla restoran ve kafe, bar ve lokanta sunmaktadır. Şehrin en çok ziyaret … Açık
Şehrin en güzel yerlerinden biri büyüleyici Şehir Parkı. Parkın 1.300 hektardan fazla alanı kaplayan alanı küçük bir Botanik Bahçesi ve Sanat Müzesi’ni barındırıyor. Bahçeye yerleştirilen eski heykeller özellikle turistlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca, küçük çocuklar için birçok oyun alanı ve her türlü gezinti vardır. Parkın çok büyük bir tarihi değeri var, burada burada büyüyen 800 yıllık ağaçlarla küçük bir meşe korusu bulabilirsiniz.
Canal Streetcar, Canal and St. Charles, New Orleans Birçok gezgin, New Orleans’ı yıllık Mardi Gras Festivali’nin düzenlendiği bir yer olarak bilir. Her yıl şehir, birkaç gün boyunca benzersiz bir eğlence ve fantezi atmosferine dalar. Festivalin konukları, parlak kostümlü alayları, modern kültüre adanmış sokak sanatçılarının performanslarını izlemekten ve tabii ki birçok ulusal spesiyaliteyi denemekten mutluluk duyuyor.
  New Orleans şehri, pek çok sembole ve eşsiz kültürel gelenek ve göreneklere sahiptir. Bunlar yerel gastronomi, halk müziği, sanat ve özgün etnik festivaller ve bayramlarda yansıtılmaktadır. Şehrin gastronomi … Açık
New Orleans’ın sahilinde, güzel ve modern bir binada yer alan Audubon Aquarium of the Americas’ı bulacaksınız. Akvaryum, zengin deniz sakinleri koleksiyonuyla ünlüdür ve çeşitli yaşlardan yetişkinler ve çocuklar için bilgilendirici geziler düzenlemektedir.
New Orleans - rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

New Orleans ve çevresindeki şehir turları, gezi ve biletleri

Referans Bilgi
Tüm alışveriş yerlerinin haritası
New Orleans’ın alışveriş sokakları
♥   Alışveriş Sokağı ' Canal Street' New Orleans, 1.4 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Royal Street' New Orleans, 3.5 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Alışveriş Sokağı ' Magazine Street' New Orleans, 3.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm parkların haritası
New Orleans çevresindeki milli parklar ve şehir parkları
♥   State Park 'Bayou Segnette' , 9.2 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Fontainebleau State Park District I' , 42.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Fairview Riverside' , 50.9 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Tickfaw' , 72.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   State Park 'Grand Isle' , 78.3 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
Tüm sanat müzelerinin haritası
New Orleans ve çevresindeki sanat galerileri
♥   Sanat Müzesi 'Ogden Museum of Southern Art' New Orleans, 1.6 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf
♥   Sanat Müzesi 'New Orleans Museum of Art' New Orleans, 3.8 km (merkezden). Haritada   Fotoğraf

'Dünyadaki Sıradışı Yerler' Rehberimizden New Orleans ve Çevresindeki Turistik Yerler

Pontchartrain Gölü Koyu

From the series “Dünyanın En Uzun Köprüleri”
Köprü, feribot servisine iyi bir alternatif oldu. Şimdi gölden kuzeyden güneye doğru yolculuk yaklaşık 50 dakika sürer. Açılmadan bu yana köprü yolculuğunun ücretlendirilebilir olduğuna dikkat edilmelidir. Para inşaatın teknik güvenilirliğini korumak için harcanmaktadır. Etkileyici büyüklüğünün yanı sıra, Dam Köprüsü de ilginç bir özelliğe sahiptir. Louisiana eyaleti sert iklim ile karakterize ve kelimenin tam anlamıyla köprüden geçen doğal felaketlerden muzdarip. Konuşma sırasında birkaç kasırga vardı, ancak inşaat asla ciddi hasar görmedi. … Devamını oku

Jazzland Parkı

From the series “Ürperme Hissi Yaratan Issız Yerler”
Her yerde dağılmış oyuncaklar ve hediyelik eşyalar, tişörtler ve Coca-Cola fincanları bulunan dükkanlar, kırık pencereli çamur kaplı kafe masaları ve gazlı içecek otomatları - bunlar eşsiz çevrenin yıkık parkının ana bileşenleri. Terk edilmiş mekanlarda dolaşmak isteyen birçok turistin zevkine, parkın Jazz alanı korunmaz, bu nedenle herkes burada yürüyebilir ve fotoğraf çekebilir. Her yıl, park bataklık bir alana dönüşüyor. Yörenin uzaktaki bazı bölümlerinde yürümek zaten zordur. … Devamını oku
OrangeSmile araç kiralama New Orleans’ta araba kiralama

Suudi Arabistan Diriyah'ta 38 Otel Açacak

Diriyah, Suudi Arabistan'daki ilk mega projelerden biridir. Oteller ve diğer altyapılar önümüzdeki yıl açılmaya başlayacak ve tüm çalışmaların 2026'da bitmesi bekleniyor. Bujairi Terrace'taki ilk 18 restoran 2022'nin başlarında faaliyete geçecek. Oku bunu

28.09.2022

New Orleans Haritasında Turistik Yerleri Arayın

Adres veya nesne Şehir/Bölge Ülke Yarıçap içinde, km
 Aranacak turistik nesnelerin türleri
Oteller ve Araba Kiralama
Araç kiralama yerleri
0 yıldız
1 yıldız
2 yıldız
3 yıldız
4 yıldız
5 yıldız
Turistik yerler
Sanat galerileri
Kilise/Tapınaklar
Müzeler
Şatolar/Saraylar
Anıtlar
Turistik alanlar
Geziler
Gezilecek yerler
Cazibe parkları
Casino
Tiyatrolar/Sinema
Disko/Kulüpler
Parklar
Hayvanat bahçesi
Aqua parkları
Taşıma
Havaalanları
Tren istasyonları
Otobüs durakları
Metro
Parkings
Yakıt istasyonları
Limanlar
Nesne türlerinin listesini açın
Sağlık/Spor
Nesne türlerinin listesini açın
Gıda/Para
Nesne türlerinin listesini açın
Alışveriş yapmak
Nesne türlerinin listesini açın
Güzellik/Tıp
Nesne türlerinin listesini açın
Şehir hizmetleri
Nesne türlerinin listesini açın
Faydalı hizmetler

New Orleans Yakınındaki Bölgelerde Geziler

New Orleans, Amerika Birleşik Devletleri Hakkında Her Şey - Geziler, turistik yerler, mimari, tarih, kültür ve mutfak. Seyahatinizi OrangeSmile.com ile hazırlayın - New Orleans’ta 'mutlaka görülmesi gerekenler'i, ziyaret edilecek yerleri, çıkılacak gezintileri, nefes kesici manzaraları keşfedin. Seyahatinizi bu gezi rehberiyle planlamak, New Orleans’tan birkaç gün içinde en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak.
OrangeSmile.com - Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.
Güvenli Baglanti
Merkez ofis:
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018